Turkcell mobil veri çok yavaş

Emir AKBAŞ

Kilopat
Yer
Mordor
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050
Ram: Kingston 2*8 GB DDR4 3200 MHZ
Meslek
Web developer
Resimde gozuktugunden daha kötü ve kafayi yemek üzereyim. Birakin video izlemeyi, mesaj bile gonderemiyorum.
Evin birkaç km ilerisinde baz istasyonu var ve şehirde yaşıyorum, evimin altyapisi dahi fiber ama mobil verim neden bu kadar kötü anlamıyorum. Acaba bir sorun mu var?

Cihazim: Huawei Y7 2018 4.5G
Operatör: Turkcell.

Dosya Ekleri

• IMG_20211201_102923.jpg
    IMG_20211201_102923.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 432
Bende sorun yaşamaya başladım çıkacam Turkcell'den. Aslında doğu da en iyi Turkcell çekiyor. Batıda aksine Vodafone'u kaliteli buldum.

Oturduğunuz yer ile alakalı.

Tıpkı müşteri hizmetleri gibi konuştunuz :)
Oturduğum yer ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü şehrin farklı yerlerinde de aynı sonuca ulaşıyorum.
Hocam emin değilim ama cihazınız da sorun var gibi. Baz istasyonu uzak olsa bile Turkcell de bu hızlara düşmek mümkün değil.

Evet cihazım zaten çok vasat... Kafama silah dayasalar bir daha asla Çin malı telefonlarına bulaşmayacağım. Ama düşünmeden edemiyorum, eskiden mobil verim mevcut telefonumda gayet iyiydi fakat son bir haftadır mesaj dahi yollayamıyorum WhatsApp'tan.

Tıpkı müşteri hizmetleri gibi konuştunuz :)
Oturduğum yer ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü şehrin farklı yerlerinde de aynı sonuca ulaşıyorum.

Evet cihazım zaten çok vasat... Kafama silah dayasalar bir daha asla Çin malı telefonlarına bulaşmayacağım. Ama düşünmeden edemiyorum, eskiden mobil verim mevcut telefonumda gayet iyiydi fakat son bir haftadır mesaj dahi yollayamıyorum WhatsApp'tan.
Yaşadığınız sorunun Çin malı telefonlarla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ama zaten bende Çin malı telefonları sevmiyorum Xiaomi ve Oppo gibi markaları. Gidin Samsung alın, Samsung adamdır. 🙂

Ben POCO X3 GT kullanıyorum böyle bir sıkıntı yaşamadım. Aslinda markaların da etkisi var ama o kadar çok değil. Teknoloji bir yerde şans işi de aynı zamanda. Mesela iPhone telefonların da Wi-Fi entegre sıkıntısı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölgenizde ki baz istasyonunda sorun olabilir, çalışma olabilir, çevresel etkenler, buna etki etmektedir, eğer sorun hala devam ediyorsa Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp şikayet edebilirsiniz. Çözüm sunmazlarsa btk.gov.tr'den şikayet edebilirsiniz. Yasal sınırında altı çıkmış hız, büyük ihtimal çalışma yapılıyordur. En etkili çözüm BTK'dır hocam, şikayet edin.

Geri
Yukarı