Turkcell personelinin sesini yükseltmeye hakkı yoktur

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
IMG_20220924_180427.jpg

Şikayet ettiğim kanallar;
  • sikayetvar.com
  • Turkcell web şikayet formu.
  • Google haritalar mağaza yorumu.
24.09.2022 18:58'de mağazayı ziyaret ettim.
Mağaza personeline faturasız bir hattımı kapatmak istediğimi söyledim.
Personel öncelikle telsiz kullanım ücreti varsa onu ödemem için beni kasaya yönlendirdi.
Bayan arkadaş 19:01'de telsiz kullanım ücreti mi ödedi ve ödemeyi benden aldı.
Erkek personelin yanına geri geldiğimde biraz bekledim.
Telefonda bir arkadaşı için paket değişikliği yapıyordu.
Telefonda konuştuğu arkadaşından bilgileri aldı paket yeniledi ve arkadaşı adına imza attı.
Bunu yapamaz diye biliyorum çünkü beni kasaya yollayan personeliniz kendi arkadaşı mağazaya gitmeden işlem yaptı ve personeliniz arkadaşı adına imzalar attı.
Bana sıra geldiğinde agresif bir tavırla kimlik istedi.
Bu işlem için kimliğe ihtiyaç olup olmadığını bilmiyordum kimliğimim yanımda olmadığını belirttim. Agresif ve sinirli bir tavır ile kimliksiz işlem yapmayacağını söyledi. Bana sesini yükseltti.
Mağazadan çıktım müşteri hizmetlerini aradım bağlandığım bayan ile görüşme sağladım hattı kapattı ve 7 gün içinde kapanacağını belirtti. Sağ olsun işimi halletti. Bu kadar basit bir işlemdi. Eve dönerken hallettim. Sanki personeli mağazada zorla çalıştırıyorsunuz. Bu şekilde yapması çok yanlış. Mağazaya düzen getirin. Bu personelleri dağıtın terbiyesizlik. Kimse onlar yüzünden mağazaya gitmiyor.

Eki Görüntüle 1528994

Şikayet ettiğim kanallar;
  • sikayetvar.com
  • Turkcell web şikayet formu.
  • Google haritalar mağaza yorumu.
24.09.2022 18:58'de mağazayı ziyaret ettim.
Mağaza personeline faturasız bir hattımı kapatmak istediğimi söyledim.
Personel öncelikle telsiz kullanım ücreti varsa onu ödemem için beni kasaya yönlendirdi.
Bayan arkadaş 19:01'de telsiz kullanım ücreti mi ödedi ve ödemeyi benden aldı.
Erkek personelin yanına geri geldiğimde biraz bekledim.
Telefonda bir arkadaşı için paket değişikliği yapıyordu.
Telefonda konuştuğu arkadaşından bilgileri aldı paket yeniledi ve arkadaşı adına imza attı.
Bunu yapamaz diye biliyorum çünkü beni kasaya yollayan personeliniz kendi arkadaşı mağazaya gitmeden işlem yaptı ve personeliniz arkadaşı adına imzalar attı.
Bana sıra geldiğinde agresif bir tavırla kimlik istedi.
Bu işlem için kimliğe ihtiyaç olup olmadığını bilmiyordum kimliğimim yanımda olmadığını belirttim. Agresif ve sinirli bir tavır ile kimliksiz işlem yapmayacağını söyledi. Bana sesini yükseltti.
Mağazadan çıktım müşteri hizmetlerini aradım bağlandığım bayan ile görüşme sağladım hattı kapattı ve 7 gün içinde kapanacağını belirtti. Sağ olsun işimi halletti. Bu kadar basit bir işlemdi. Eve dönerken hallettim. Sanki personeli mağazada zorla çalıştırıyorsunuz. Bu şekilde yapması çok yanlış. Mağazaya düzen getirin. Bu personelleri dağıtın terbiyesizlik. Kimse onlar yüzünden mağazaya gitmiyor.

Nereye giderseniz gidin ülkedeki çalışan insanların yüzde 80'inden aynı muameleyi görüyorsunuz maalesef. Herkes zorla çalışıyormuş gibi yüzler 5 karış cevap vermez verse de sinirli verir. Ama şöyle de bir sorun var bu sorun tabii ki böyle yapmayı meşrulaştırmıyor fakat ülkemizde o kadar çok sorun var ki insanların yüzlerine yansıyor. Özellikle geçim sıkıntısı yüzünden oluyor böyle şeyler. Ama istisnaları da çok maalesef geçim sıkıntısınma sorunu olmamasına rağmen zorla çalışıyor gibi davranan özellikle devlet dairelerinde o kadar çok ki. Beğenmiyorsan ver istifanı git otur evinde demek istiyor insan çünkü sadece koltuk kaplıyorlar. Bu tip mağazalar da böyle suratsız tipler yüzünden müşteri kaybediyor.

10 ay önce COVID testi olmak için devlet hastanesine gittim. Doktorlar ve hemşirelerin tavrı çok garipti bana 2 kere bağırdılar falan. Ülkede herkes gergin herkes kendini bir şey sanıyor.

Psikiyatri bölümüne sadece akıl hastaları gitmiyor. Bence kendinde sorun olduğunu düşünen bu tarz ani ve fevri davranışları olan herkes bir ziyaret etmeli. Her şeyi ülkeye bağlarsanız bu işin sonu gelmez. Ülke olarak psikiyatrik tedavi görelim.

Devlet daireleri dahil olmak üzere defalarca başıma gelen durum maalesef. Hepsinde aynı üslup ile karşılık verdim ve işlerimi seve seve! yaptılar. Hizmet aldığımız hiçbir yer bizlere lütufta bulunmuyor. İşlerini efendi gibi yapmak zorundalar. Ya da seve seve!

Geri
Yukarı