Turkcell Superbox Düşük Hız

Matador26

Centipat
Turkcell superbox kullanıyorum, 24mbs 5 upload. Sözde bu tarifeyi kullanıyorum 200TL. Ama 24mbs hiç görmedim. Genel 10 veya 10'un altında. Upload'da sıkıntı yok, 90'a yakın ping alıyorum oyunların genelinde. Gelelim asıl konumuza. Oyun indirirken genel 2mbs ile başlıyorum ama 2 dakika sonra 500kbs yakın seviyelere düşüyor. Modem 5 diş çekiyor ve camın önünde. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Oyunlarda yüksek ping normal. Altyapı durumun nedir peki? Altyapı yok sanırım.
Millenicom, Türkcell ve Türknet'in sitesinden altyapı kontrolü yaparmısın.

Turkcell superbox kullanıyorum, 24mbs 5 upload. Sözde bu tarifeyi kullanıyorum 200TL. Ama 24mbs hiç görmedim. Genel 10 veya 10'un altında. Upload'da sıkıntı yok, 90'a yakın ping alıyorum oyunların genelinde. Gelelim asıl konumuza. Oyun indirirken genel 2mbs ile başlıyorum ama 2 dakika sonra 500kbs yakın seviyelere düşüyor. Modem 5 diş çekiyor ve camın önünde. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Altyapın kötüyse veya fiber altyapın yoksa Türk Telekom'a fiber altyapı başvurusu yap. Altyapıyı en hızlı Türk Telekom yapıyor. Bu arada modemi evde en iyi 4.5G çeken yere koy belki bir fark yaratır. Örneğin bizim telefonlarimiz balkonda 10Mbps değer verirken kendi odama cam kenarında 40Mbps değer veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı