Çözüldü Turkcell Superbox Düşük Yayın Kalitesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adsız Adam

Hectopat
Yerel bir Web TV Kanalı olarak Turkcell Superbox ile 15-30mb arası upload hızı alıyoruz. Download hızımızda 30+ oluyor genelde Vmix isimli yazılımla yayınlar yapıyoruz ancak 1500-2000 bitrate üzerine çıkamıyorum sürekli kesilmeler yaşıyorum bu hıza rağmen... Speed testte 20'nin altına hiç bir değer düşmüyor ama 2000 bitrate ile bile yayın çıkamamam canımı çok sıkıyor düşüncesi olan var mı ? Yayıncı arkadaşlar göz atarsa sevinirim.

Aşağıda şu an yaptığım test ve altındada vmix ile çıktığım ayarlar var...

Screenshot_3.png

Screenshot_1.png

Yerel bir Web TV Kanalı olarak Turkcell Superbox ile 15-30mb arası upload hızı alıyoruz. Download hızımızda 30+ oluyor genelde Vmix isimli yazılımla yayınlar yapıyoruz ancak 1500-2000 bitrate üzerine çıkamıyorum sürekli kesilmeler yaşıyorum bu hıza rağmen... Speed testte 20'nin altına hiç bir değer düşmüyor ama 2000 bitrate ile bile yayın çıkamamam canımı çok sıkıyor düşüncesi olan var mı ? Yayıncı arkadaşlar göz atarsa sevinirim.

Aşağıda şu an yaptığım test ve altındada vmix ile çıktığım ayarlar var...

Eki Görüntüle 383394

Eki Görüntüle 383392

Kalitesiz bir bağlantı olabilir. Aldığınız hız değerleri çok düşük. Drop yiyorsunuz. Bana normal gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ne yapmalıyım? Evet drop yiyyorum çünkü vMix isimli stream kodlayıcıda stream butonu sürekli yanıp sönmeye başliyor. 1200-1300 ile çıktığımda sorun olmuyor.

30 MB gördüğüm speed ile 1500 bitrate ile stream yapmak.... 2 MB olsa anlarım da... Ayrıca sabit ip tahsis ettirdim Turkcell çağrı merkezinden... Bir kaç ayar yaptık modem arayüzünden sabit ip yaptırmadan önce 3000 lere kadar sorun yaşamıyordum.. Bunu da anlamak mümkün değil. @Cagdas.K

Şimdi modem arayüzünden sabit IP'yi devre dışı bıraktım. Güvenlik menüsünden NAT kısmından konik kısmını simetrik olarak değiştirdim. 3000 ile stream çıkıyorum drop yemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan test ediyorum. Bitince tüm yayın drop miktarını yazacağım.

383514

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı