Turkcell Superbox nasıldır? Paketler hakkında sorularım

toxinn02

Kilopat
Merhabalar, köyde bir eve taşındık, bulunduğum köyde (Kastamonu'da) altyapı olmasına rağmen internetim kullanılmayacak derecede kötü, normalde 16Mbps olan paketimde, 3-4MBPS görüyorum ayrıca oyunlarda pingim 200-250 civarı dolaşıyor, %10+ packet loss da cabası. Aynı sorundan komşularım hatta köyün merkezinde oturan arkadaşlarım bile muzradip, bu bölgedeki altyapıdan dolayı bir sıkıntı galiba. Bende faturayı, almış olduğum ISS'ye keserek bir sürü arıza kayıtları oluşturdum fakat 6 aylık uzun bir süreçte kimse sorunu çözemedi, en sonunda dün bir telefon aldım ve ISS firmam, madem size iyi bir servis veremiyoruz, gelin aboneliğinizin sözleşmesini iptal edelim ve bedel ödetmeden aboneliğinizi sonlandıralım teklifinde bulundular.

2-3 gün içerisinde kendilerine döneceğimi belirtip, Turkcell Superbox'u buldum. Başvurumu yapıp 10Mbps sınırsız paketine abonelik talebini aldım(Konuyu açmak için geç mi oldu bilmiyorum....)

Çok fazla indirme yapmam, 720P film/dizi izlemek beni keser, yeter ki takılmasın. Oyunlarda 80-100 pinge(EU serverları için) razıyım, packet loss problemim olmasın yeter. Superbox bana bunları verebilir mi öğrenmek istiyorum.

Çok fazla şikayet okudum internette. Bulunduğum bölgede fazla kullanıcı olmadığını düşünüyorum, yoğunluk dolaylı problemlerle karşılaşmamayı umut ediyorum. Turkcell'in şu anki durumu nedir merak ediyorum.

Ayrıca Superbox paketlerinin çok kez değiştiğini duydum, sanırım upload hızlarında düşürme yapmışlar, yayın işlerine biraz meraklıyım, ne kadar iyi upload alabilirim? Şu anda kullananlar memnun mudur upload hızlarından?

Merhaba. Yaklaşık 5 ay kadar İstanbul'da bir yurt odasında 4 arkadaş Turkcell superbox kullandık. Hızla ilgili hiçbir problem yaşamadık(yakın katlarda 3 tane daha superbox kullanıcısı olmasına rağmen).Bir arkadaşım LOL, diğer arkadaşım mobil oyun oynarken ben de Netflix, YouTube ve film sitelerinden çok rahat yüksek kalite videolar izleyebiliyordum. Hızı genellikle sabit 9-10 Mbit alırken en çok düştüğü nokta 7 Mbit'di.

Merhaba. Yaklaşık 5 ay kadar İstanbul'da bir yurt odasında 4 arkadaş Turkcell superbox kullandık. Hızla ilgili hiçbir problem yaşamadık(yakın katlarda 3 tane daha superbox kullanıcısı olmasına rağmen).Bir arkadaşım LOL, diğer arkadaşım mobil oyun oynarken ben de Netflix, YouTube ve film sitelerinden çok rahat yüksek kalite videolar izleyebiliyordum. Hızı genellikle sabit 9-10 Mbit alırken en çok düştüğü nokta 7 Mbit'di.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Yükleme hızı ne durumdaydı?

1585679094698.png

Hocam en son yaptığım test buydu ortalama bu civar alıyordum indirme hızını.

Turkcell Hatlı telefon ile ne hız alıyorsanız kutuda aynısını verecektir. Bende misafirliğe gitmiştim arkadaşım kullanıyordu gayet hoşuma gitmişti.

Online oyunlarda ping sorunu kaçınılmaz diyenler vardı?

Başvuru için MH aradığımda, kendileri bana yükleme hızı 4Mbps kadar demişlerdi şimdi ise web sitesinde 10Mbps indirme hızı için yükleme üst sınırı 2Mbps yazıyor, hayırlısı bakalım.

Merhabalar, köyde bir eve taşındık, bulunduğum köyde (kastamonu'da) altyapı olmasına rağmen internetim kullanılmayacak derecede kötü, normalde 16Mbps olan paketimde, 3-4MBPS görüyorum ayrıca oyunlarda pingim 200-250 civarı dolaşıyor, %10+ packet loss da cabası. Aynı sorundan komşularım hatta köyün merkezinde oturan arkadaşlarım bile muzradip, bu bölgedeki altyapıdan dolayı bir sıkıntı galiba. Bende faturayı, almış olduğum ISS'ye keserek bir sürü arıza kayıtları oluşturdum fakat 6 aylık uzun bir süreçte kimse sorunu çözemedi, en sonunda dün bir telefon aldım ve ISS firmam, madem size iyi bir servis veremiyoruz, gelin aboneliğinizin sözleşmesini iptal edelim ve bedel ödetmeden aboneliğinizi sonlandıralım teklifinde bulundular.

2-3 gün içerisinde kendilerine döneceğimi belirtip, Turkcell Superbox'u buldum. Başvurumu yapıp 10Mbps sınırsız paketine abonelik talebini aldım(konuyu açmak için geç mi oldu bilmiyorum....)

Çok fazla indirme yapmam, 720P film/dizi izlemek beni keser, yeter ki takılmasın. Oyunlarda 80-100 pinge(eu serverları için) razıyım, packet loss problemim olmasın yeter. Superbox bana bunları verebilir mi öğrenmek istiyorum.

Çok fazla şikayet okudum internette. Bulunduğum bölgede fazla kullanıcı olmadığını düşünüyorum, yoğunluk dolaylı problemlerle karşılaşmamayı umut ediyorum. Turkcell'in şu anki durumu nedir merak ediyorum.

Ayrıca superbox paketlerinin çok kez değiştiğini duydum, sanırım upload hızlarında düşürme yapmışlar, yayın işlerine biraz meraklıyım, ne kadar iyi upload alabilirim? Şu anda kullananlar memnun mudur upload hızlarından?

Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Gayet memnunum 10 Mbps'lik paketini kullanıyorum. Evde 3 kişi ve ben bağlıyım hiç sorun çıkarmıyor. Fakat oyun indirirken sıkıntı yaşayabilirsin. Mesela FarCry 5, 48 GB 16 saatte indirir. Fakat video, sayfalar da gezinme, bu konular da sıkıntı yaşamazsın. CS GO'da 100 pingde oynarsın bazen 110. Fakat PUBG oynarken 70 80 pingde oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum . Gayet memnunum 10 mbps lik paketini kullanıyorum. Evde 3 kişi ve ben bağlıyım hiç sorun çıkarmıyor. Fakat oyun indirirken sıkıntı yaşayabilirsin. Mesela far cry 5 , 48 gb 16 saatte indirir. Fakat video, sayfalar da gezinme, bu konular da sıkıntı yaşamazsın. Cs go da 100 pingde oynarsın bazen 110 . Fakat pubg oynarken 70 80 pingde oynarsın.
70-80 ping şu anki durumumda mucize gibi geliyor bana. Upload hızın ne durumdadır hocam senin?

Geri
Yukarı