Turkcell Superbox vs Vodafone Fibermax

Alican Kuntker

Hectopat
Arkadaşlar Tekirdağ'a tayinim çıktı ve taşınma işlemlerim bitti. Taşındığım binada internet alt yapısı olarak Vodafone'un kendi kablolarıyla çektiği fibermax varmış. Sol ve TTNET alt yapısı yokmuş. Sizin değerli görüşlerinizi almak istedim. Sizce Vodafone'un kendi alt yapısı mı, yoksa Superonline Superbox mu kullanayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi de fttb, ftth gibi fiber imkanları varken Superbox almaya düşündüren nedir?

Vodafone'un çok aşırı olumsuz yorumlarını okudum internette. Açıkcası cok çekiniyorum 2 senedir doğuda sol kullandım sorunsuz. Şu an ister istemez çekingenlik var düşüncelerinizi almak istedim.

Abim merkezde bir yerde değilsen Turkcell LTE hizmeti vermiyorsa tercih etme sb’yi. Fiyatlarını da yazarsan daha iyi yardımcı olurlar bence.

35 Mbps AKK'siz fibermax 12 ay 85 diger 12 ay 95 TL + 7.99 modem ücreti Superbox 130 TL'den başlıyor en küçük paketi.

SOL’den kastınız alternatif taahhütsüz operatörler miydi?
Bir de binada Vodafone altyapısı varsa sadece onu kullanan kişilerden geri dönüt alabilirsin. İnternetsiz kalmak istemiyorum diyorsan Superbox ile başla. Vodafone’un durumunu öğrendikten sonra ona geçersin. Superbox’ın taahhütsüz tarifesi vardı diye anımsıyorum.
Çünkü taahhütlü internetler tamamen kumar ve bu kumarı tamamen adres belirliyor.

Superbox'ı çok zor durumda kalmadıkça tavsiye etmiyorum. Belli bir saatte 70-80 üstü hızlar alırken bazen de 5-15 arası alıyordum. Ayrıca şu an sınırsız olan tarifeler bana göre direk fahiş fiyata satılıyor. Karşılarına düzgün rakip çıkmadığı sürece de, insanları dolandırmaya devam edecekler.

Vodafone kullanıyorum. Max 81MBps destekliyor. 50/5 paketini 100₺'e kullanıyorum. Ayda 1 defa internet gidiyor fakat tamamen altyapimla alakalı. Onun disinda internette yavaşlık vs. Yaşamıyorum.

SOL’den kastınız alternatif taahhütsüz operatörler miydi?
Bir de binada Vodafone altyapısı varsa sadece onu kullanan kişilerden geri dönüt alabilirsin. İnternetsiz kalmak istemiyorum diyorsan Superbox ile başla. Vodafone’un durumunu öğrendikten sonra ona geçersin. Superbox’ın taahhütsüz tarifesi vardı diye anımsıyorum.
Çünkü taahhütlü internetler tamamen kumar ve bu kumarı tamamen adres belirliyor.

SOL'un 130 TL'den 12 ay taahhütlü fiyatları başlıyor, taahhütsüz fiyatları zaten çok uçuk. Sanırım Vodafone bağlatacağım.

Vodafone kullanıyorum. Max 81Mbps destekliyor. 50/5 paketini 100₺'e kullanıyorum. Ayda 1 defa internet gidiyor fakat tamamen altyapimla alakalı. Onun disinda internette yavaşlık vs. Yaşamıyorum.

Güzel yorumun için teşekkür ederim kardeşim, zaten el mahkum. Ben de Vodafone bağlatacağım mecbur.

Altyapınız Vodafone diye Vodafone bağlatmak zorunda değilsiniz. TurkNet, NetSpeed ve Millenicom üçlüsünden altyapını sorgulat. Sana belirli bir hız ve mesafe gösteriyorsa onlardan gayet de hizmet alabilirsin. Kendinizi spesifik firmalara bağlamayın. Memnun kalmazsanız taahhüt var diye 2 yıl boş yere ağız kokularını çekersiniz. Siz beni dinleyin dediğimi yapın hocam.

Geri
Yukarı