Turkcell Superonline Fiber 1000Mbps Paketi Alınır mı?

@CryCasher konuyu şöyle bir okudum da tam olarak neye itiraz ettiğinizi anlamadım. Superonline hakkında ben de forumda çok fazla şikayet duydum son yıllarda ama memnun olan da varsa vardır.

Speedtest'in söylediği değerlere neden güvenmiyorsunuz? 930 yazıyorsa 930'dur o. 100 Mbps interneti olan 93 Mbps alıyor da 1000 Mbps interneti olan neden 930 Mbps alamasin? Daha fazla da olabilir. 800 Mbps alıyorsa kayıp çok fazladır. Bir yerde bir sorun vardır kablolarda falan.

Steam'de indirme hızı limiti var mı bilmiyorum ama farklı platformlardan test edilse net sonuç alınır.

Hocam hangi marka model modem kullanıyorsunuz?

Huawei HG8245x6.

@CryCasher konuyu şöyle bir okudum da tam olarak neye itiraz ettiğinizi anlamadım. Superonline hakkında ben de forumda çok fazla şikayet duydum son yıllarda ama memnun olan da varsa vardır.

Speedtest'in söylediği değerlere neden güvenmiyorsunuz? 930 yazıyorsa 930'dur o. 100 Mbps interneti olan 93 Mbps alıyor da 1000 Mbps interneti olan neden 930 Mbps alamasin? Daha fazla da olabilir. 800 Mbps alıyorsa kayıp çok fazladır. Bir yerde bir sorun vardır kablolarda falan.

Steam'de indirme hızı limiti var mı bilmiyorum ama farklı platformlardan test edilse net sonuç alınır.

Dostum çünkü Superonline Speedtest yanıltması yaz bir sürü sonuç çıkıyor hepsine gir tek tek incele.

Huawei HG8245x6.

Dostum çünkü Superonline Speedtest yanıltması yaz bir sürü sonuç çıkıyor hepsine gir tek tek incele.
Daha hala Superonline speedtest yanıltması diyor😂 Sana o kadar ekran görüntüsü attım, daha hala papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyorsun. Senin fiberin kötü. Bizim ki gayet iyi ve şaşırtmaca, yanıltmaca yok.

Speedtest şişirme olayı düşük paketlerde Turkcell sunucuları seçerseniz geçerli.
Arkadaş 1000 Mbps kullanıyor ve 1000 Mbps alıyor.
Herhangi bir aldatmaca, kandırmaca vs. yok.

İnternetiniz 1000 Mbps diye her yerde 1000 Mbps alamazsınız, sunucu size en fazla ne kadar gönderebiliyorsa o kadar alabilirsiniz.
İnternet hızı sabit bir şey değil, sadece bir üst limit.

Arkadaş Nperf'de ve dosya indirme sitelerinde 1000 Mbps almış, daha neyini tartışıyorsunuz?
Turkcell'i sansürlemeleri yüzünden ben de pek önermiyorum ama biraz fazla saçmalamışsınız.

An itibari ile Steam de en yüksek indirme hızıma ulaşmış bulunmaktayım. Sanırım Superonline iyileştirme yapıyor dün de Fast.com da yaptığım testlerde artık Türkiye sunucularına bağlanıyordum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    528,1 KB · Görüntüleme: 30
An itibari ile Steam de en yüksek indirme hızıma ulaşmış bulunmaktayım. Sanırım Superonline iyileştirme yapıyor dün de Fast.com da yaptığım testlerde artık Türkiye sunucularına bağlanıyordum.
Aynen, benim fast.Com değerlerimde çok iyi duruma gelmiş ve Türkiye suncusuna bağlanıyor ve netflix yağ gibi akıyor şu anda.

Ekran Görüntüsü (134).png

Hocam nerede oturuyorsunuz ping yüksek değil mi fiber için?
Kahramanmaraş'ta. Bulunduğum konuma göre çok normal. Hız testinde yüksek olabilir ama oyunlarda hiç bir sıkıntı yok. Valve'ye 44ms, Pubg 48ms, BF V 43 ms. İstanbul'da ki çoğu kullanıcıdan daha iyi ping değerlerim var. Dikkat edersen yük altında ping artmıyor. Fiberin avantajı bu zaten.

Ekran Görüntüsü (11).png
Ekran Görüntüsü (13).png

Kahramanmaraş'ta. Bulunduğum konuma göre çok normal. Hız testinde yüksek olabilir ama oyunlarda hiçbir sıkıntı yok. Valve'ye 44ms, PUBG 48ms, BF v 43 ms. İstanbul'daki çoğu kullanıcıdan daha iyi ping değerlerim var. Dikkat edersen yük altında ping artmıyor. Fiberin avantajı bu zaten.

Eki Görüntüle 1598718Eki Görüntüle 1598719

Kahramanmaraşsa iyiymiş hocam İstanbul sandım daha düşük bekledim o yüzden.

Geri
Yukarı