Turkcell Superonline Kablolu İnternet Sorunu

erendpt

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Birkaç gün önce evime 25 Mbps fiber internet bağlandı. Modemin bağlandığı yer benim odamdan uzak olduğu için adamlardan ethernet kablosu istedim. Sağ olsunlar baya uzun bir kablo verdiler bana. Sorun şu ki bağlayan kişiler gittikten sonra ethernet kablosunu taktım. Yaklaşık 2 dakika sonra sınırlı erişim hatası verdi. Bilgisayarı ve modemi tekrar başlattıktan sonra tekrar bağlanmayı denedim. Yaklaşık 3 dakika sonra tekrardan sınırlı erişim hatası verdi. Bu olaydan sonra bende evdeki ethernet çoklayıcı gelen kabloya taktım ve modemin kutusundan çıkan kabloyu bilgisayarıma taktım. Bu sefer 10 dakikaya yakın bir süre interneti kullanabildim. Ayrıca modemin ismini değiştirmeme rağmen ethernet adı hala modemin ilk adında çıkıyor
Modeme kablosuz olarak bağlandığımda hiçbir sorun çıkmıyor. Sürücüleri kaldırıp tekrar yüklememe rağmen sorun devam ediyor. Windows 8.1 pro sürümünü kullanıyorum. Modemim ise Huawei HG255s.
Şimdiden teşekkürler.

El ile IP ve DNS ataması yapmayı dene.

Turcell Super Online sana kablo mu verdi ?? Abone olduktan sonra uğramıyorlarmış bile vay canına...
Bir arkadaşım abone olmuş. Modemi kurmuşlar falan filan. Sadece aşağıdan yukarıya hat gelecek. 3 hafta kimse gelmemiş. Müşteri hizmetleri elektrikçi çağıgırın demiş... Şaka gibi.
Seninki Bilgisayardan ayarlamalar ile çözülebilecek bir soruna benziyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı