Turkcell Superonline modemde fiber var mı?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, alt yapım bu zamana kadar fiber hiç desteklemediğinden gram anlamıyorum. Kız arkadaşımın evi fiber alt yapısını destekliyor ve babası bayağı yüksek bir paket almış. Bu modemi verip kurmuşlar. Az çok internette gördüğüm kadarıyla modemin yanına da fiber için küçük bir kutu oluyor ama bunlar da yok ve internet hızları düşük. Geçen söyledim geldiler ama adam CAT5 kablosuna laf edip CAT6 verip geri gitmiş. Bu modeme direkt fiber bağlantısı mı oluyor yeni diye? anlamadım, siz de bir bakar mısınız?

E5DF0FEC-5054-4222-B457-73B27C3BE527.jpeg

AA14AE0D-881B-4ECB-BC63-4C1CD1DCC65B.jpeg

C07B115E-37E7-4E94-83B0-2A66FD859DBE.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, alt yapım bu zamana kadar fiber hiç desteklemediğinden gram anlamıyorum. Kız arkadaşımın evi fiber alt yapısını destekliyor ve babası bayağı yüksek bir paket almış. Bu modemi verip kurmuşlar. Az çok internette gördüğüm kadarıyla modemin yanına da fiber için küçük bir kutu oluyor ama bunlar da yok ve internet hızları düşük. Geçen söyledim geldiler ama adam CAT5 kablosuna laf edip CAT6 verip geri gitmiş. Bu modeme direkt fiber bağlantısı mı oluyor yeni diye? anlamadım, siz de bir bakar mısınız?

Eki Görüntüle 774634

Eki Görüntüle 774635

Eki Görüntüle 774636
Dediğin küçük kutu FTTH altyapılarda eve kadar gelen fiberi dönüştürmek için kullanılıyor.

Evlerinde FTTB altyapı olabilir. Yani fiber binaya kadar geliyordur binadan eve kadar Ethernet kablosu ile geliyordur.

Paket kaç Mbps ve ne kadar hız alabiliyor?

Geri
Yukarı