[Artık Çalışmıyor] Turkcell Superonline SMS ile Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Turkcell Superonline hattınızın Kullanıcı Adı ve Şifresini öğrenmek için"SIFRE FIBER musterino" şeklinde 05327522000'a SMS atmanız yeterlidir. Bu işlem ile fiber kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Bu kullanıcı adı ve şifre sayesinde Superonline'ın verdiği dışında bir modem kullanabilirsiniz.

Malesef bunu da denedim bunu gonderince, sifreniz için sifre bosluk musteri numaranızı göndermelisiniz diyor burda da bana superonline giriş şifremi veriyor.

Sistem Fiber Şifreyi vermez, sadece ADSL için kullanıcı adı ve şifresini verir o şekilde farklı DSL modem kullanabilirsiniz. Fiber'de kullanıcı adı ve şifre alarak farklı modem kullanma olanağı yok.

Eskiden webislem.superonline.net üzerinden kullanıcı adı ve şifre isteme bağlantısı vardı gibi hatırlıyorum ama şimdi baktım göremedim. O bağlantıya tıkladığınızda size sms olarak gönderiyordu sanırım. Yine geçmişte müşteri hizmetlerini arayıp sms ile göndertmiştik. Ayrıca Tılgın marka router arayüzünde nokta nokta olarak gözüken şifre kısmını sağ tık sayfa kaynağını göster diyerek okumuştum :D ama huawei router yemedi :)

Yalnız adsl modem gibi kullanıcı adı ve şifre girerek doğrudan her routerı takıp çalıştıramazsınız (her ne kadar rt-ac66u gibi bazı cihazların son güncellemesi ile birlikte yapılabildiği söylense de biz çoğunluğu dikkate alalım). Çünkü bir de routerın mac adresi olayı var.

Bunun için de ya mac clone özelliği olan bir cihaz alıp şu an kullanmakta olduğunuz cihazın mac adresini girmelisiniz ya da müşteri hizmetlerini arayıp ben artık mac adresi şu olan cihazı kullanmak istiyorum demelisiniz. İkinci yolu seçerseniz zorluk çıkarabilirler fakat yapmak zorundalar.

Malesef bunu da denedim bunu gonderince, sifreniz için sifre bosluk musteri numaranızı göndermelisiniz diyor burda da bana superonline giriş şifremi veriyor.
Aldığım modemi kullaamıyorum dediğinizi yapınca arkadaşın dediği gibi oldu. Müşteri hizmetlerini aradım bana bizde göremiyoruz modeme otomatik olarak tanımlanıyor dedi ve aldığınız modemi kullanamazsınız dedi götürüp iade edin dedi. Bunun için ne yapmak gerekiyor ?

Arkadaşlar Huawei router için adım adım anlatıyorum.

Kullanıcı adınızı şöyle öğrenebilirsiniz: Tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp gidin. Kullanıcı adı ve şifrenizi girip modem arayüzüne ulaşın. Durum -> Aygıt -> WAN Ayarları adımlarını izleyin. Buradaki rakamlardan oluşan ve @fiber diye biten kısım kullanıcı adınız oluyor. Zaten yazıyor karşısında "İnternet Kullanıcı Adı" diye.

Şimdi gelelim şifreyi öğrenme kısmına. Aynı yerde "İnternet Şifresi" yazan yerin karşısında yedi tane noktadan oluşmuş bir halde şifremiz duruyor. Bu noktaları seçin sağ tıklayın ve "Öğeyi denetle" yazan yere tıklayın. Açılan pencerede type="password" yazan yerdeki password kelimesini silin ve enter a basın. Eskiden nokta nokta olarak gözüken kısımda artık açık bir şekilde şifrenizi görebilirsiniz.

Arkadaşlar Huawei router için adım adım anlatıyorum.

Kullanıcı adınızı şöyle öğrenebilirsiniz: Tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp gidin. Kullanıcı adı ve şifrenizi girip modem arayüzüne ulaşın. Durum -> Aygıt -> WAN Ayarları adımlarını izleyin. Buradaki rakamlardan oluşan ve @fiber diye biten kısım kullanıcı adınız oluyor. Zaten yazıyor karşısında "İnternet Kullanıcı Adı" diye.

Şimdi gelelim şifreyi öğrenme kısmına. Aynı yerde "İnternet Şifresi" yazan yerin karşısında yedi tane noktadan oluşmuş bir halde şifremiz duruyor. Bu noktaları seçin sağ tıklayın ve "Öğeyi denetle" yazan yere tıklayın. Açılan pencerede type="password" yazan yerdeki password kelimesini silin ve enter a basın. Eskiden nokta nokta olarak gözüken kısımda artık açık bir şekilde şifrenizi görebilirsiniz.

Bilgilendirme için teşekkürler type="text" şeklinde yapınca daha sağlıklı olur.

Ben diğer modeme geçemedim. Sadece hafta sonları vaktim olduğu içinde hafta içi pek uğraşamıyorum. Eğer modemi değiştirebilirsem konuyla ilgili bi makale yazıcam hiç bir yerde anlatırmamış.

Recep Bey DSL-AC68U modem aldım Superonline fiber internette kullanmak için ama kuruluma başlayınca hayallerim suya düştü bu SMS yoluyla Superonline WAN şifresibi vermiyor başka bir yolumuz var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı