Turkcell Superonline ve 2Mbps Hız

Berke Güven

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar 3 gün önce Turkcell Superonline geçtim ondan önce TTnet 8mbps kullanıyordum.TTnet'i bırakmamın sebebi de tahmin edebileceğiniz gibi en fazla 2-3 Mbps ye çıkabilmem idi. Fakat turkcell superonline'da da aynı sorun devam etti. İlk günden itibaren belli aralıklarla sürekli internetim gidiyor şu anda da devam ediyor sorunu modemi ve bilgisayarı kapayıp açarak düzeltiyorum.25Mbps fiber kullanmama rağmen 3Mbps anca görüyorum ama sadece kablolu masaüstü bilgisayarımda.Külüstür laptobumda bile 18Mbps gördüm zaten bunu da 18Mbps gördükten sonra yazdım kaç defa turkcell superonline'ı aradım bizlik sorun yok diyorlar sizce neden masaüstü bilgisayarımda o kadar düşük internet hızım? Laptop wifi ile bağlı olmasına rağmen 6 kat fark var. Anakart adını aşağıya yazacağım başka bir bileşen adına ihtiyacınız olursa yazınız tam bilmediğim için sadece anakart'ı yazdım.
Anakart Adı: Asus M2NPV-MX

Ara kabloları değiştirin. Modem arayüzünden masaüstünün hızını kısmadığınızdan emin olun. Bilgisayarın arkasındaki kabloyu laptoba bağlayıp da deneyin. Laptop yine hızlıysa sorun masaüstündedir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı