Turkcell T11 Maxiphone Sıkça Sorulan Sorular, Fiyatlar ve Özellikler

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Katılım
22 Haziran 2011
Mesajlar
33.596
Çözümler
13
Yer
İstanbul Türkiye
Turkcell T11 Maxiphone İncelemesi için tıklayın...Turkcell T11 Maxiphone

Ne kadar öderim?

23 Mart 2012 tarihine kadar kampanya ile aylık 14.90 TL'ye 24 ay ödeme süresiyle; yani 357,6 TL oluyor.
​​Turkcell T11 389 TL’ye üstelik World Kart’a özel peşin fiyatına 12 taksitle;
3 ay boyunca her ay;
 • Her yöne 250 dakika
 • 250 MB İnternet
 • Mobil TV
 • Toplam 50 şarkı hediyesiyle.
Üstelik Türkiye’de ilk kez Turkcell’le üçlü aksesuar seti ile.
Ayrıca Turkcell T11 sahipleri, Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması ile Türkiye'de ilk kez cep telefonları ile KGS gişelerinden geçiş yapabilecekler.

Detaylı fiyat bilgileri:

​​Turkcell T11'e dilerseniz aşağıdaki tarifelerden birine 24 ay boyunca abone olup, tarifenize ilave ayda sadece 14,90 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.
Üstelik ilk 3 ay 250 MB internet ücretsiz.


Kampanyalı Tarifeler

 • Yeni GençTarife​
  Faturalı Haydi Gel Tarifesi Küçük Paket
  Alo Paket
  Faturalı Haydi Gel Tarifesi Büyük Paket
  Alo Avantaj
  Kamu 1000 Paketi
  Alo Süper Paket
  Full Paket
  Kamu Eko Paket
  Çifçi Paketi
​Peşin fiyatına almak isterseniz:
 • Kampanyadan faydalanmak için Turkcell hattının Turkcell T11'e takılması gerekmektedir.
 • Kampanya aktiflenmesi ile birlikte Mobil TV kullanabilmeniz için hattınız otomatik olarak 3G'ye geçecektir.
 • Turkcell T11'i kontratlı olarak alanlar bu tekliften yararlanamayacaktır.
 • Kampanyadan hem faturalı hem Hazırkart’lı aboneler yararlanabilir.
 • Kalan dakikalarınızı KALAN KONUSMA yazıp 2222'ye, kalan internet paketinizi ise KALAN yazıp, 2260'a ücretsiz kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Sorgulamalara son 12 saatlik kullanımlar dahil değildir.
 • Tavsiye edilen Turkcell T11 satış fiyatı 389 TL’dir.
Tarifenizle birlikte almak isterseniz:
 • Kampanya ile verilen ücretsiz ilk 3 ay 250MB’ı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • 250 MB internet yurt dışı kullanımlarında geçerli değildir.
 • Tarifelerinizdeki fiyat değişiklikleri o dönemki faturanıza yansıtılacaktır.
 • İlk 3 ay 250 MB internet sonrası otomatik olarak tanımlanan %50 indirimli internet paketi Full paket için geçerli değildir.
 • Kalan internet paketinizi KALAN yazıp 2260'a ücretsiz kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz.
 • Paket fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir. Sözleşmeden doğan damga vergisi, tek seferliğine ilk faturanıza yansıyacaktır.
 • Aylık cihaz ücreti 17.5 TL'dir.
 • Dilerseniz 24 ay boyunca, kredi kartınızdan aylık cihaz bedeli çekilerek, kalan tutarın faturanıza yansıtılması koşuluyla Turkcell T11 teklifinden yararlanabilirsiniz. Bu tekliften sadece Akbank ve Garanti Bankası kredi kartı sahipleri yararlanabilir. Garanti bankası abonelerine özel, ekspres limit uygulamasıyla tüketici kredisi açılacak ve ek limit tanımlanarak kampanyadan yararlanılması sağlanacaktır. Garanti bankası ekstresinde cihaz temlik bedeli olan 17.50 TL’ye ek faiz bedeli uygulanacak, aylık ortalama 20,53 TL ekstreye yansıtılacaktır. İlgili faiz bedeli Banka sorumluluğunda olup, banka tarafından belirlenmektedir. Faiz değişiklikleri ekstreye yansıtılabilir.
İnterneti içinde almak isterseniz:
 • Kampanya kapsamında yararlanacağınız paket tutarına seçtiğiniz telefon modeli ve aylık internet paketi ücreti de dahildir.
 • Paket fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir. Sözleşmeden doğan damga vergisi, tek seferliğine ilk faturanıza yansıyacaktır.
Akıllı cihazınızın işletim sistemi ve cihazınızın içinde bulunan bazı uygulamalar otomatik olarak internetden bilgi almaktadır, kullanılan datalar, data paketiniz varsa paketinizden düşecektir yoksa tarifenizden ücretlendirilecektir.

Cep telefonunuzu Cebim Güvende Sigorta Paketi ile ayda 4,99 TL’den başlayan fiyatlarla koruma altına alabilirsiniz.


Turkcell T11 Maxiphone

Turkcellt1_151x254.jpgTurkcell T11 Maxiphone Cihaz Detayları


​3G Network​HSDPA 900 / 2100​
​Boyutlar​102x55x14.5 mm
​Ağırlık​100 gr
​Ekran Tipi​TFT capacitive dokunmatik ekran
​Ekran Boyutları​2.8 inç, 320x240 piksel
​Dahili Hafıza​256 MB RAM
​Kart Yuvası​microSD girişi
​3G​HSDPA 7.2 Mbps
​WLAN​Wi-Fi 802.11 b/g
​Bluetooth​Var
​Kamera​3.2MP
​Video​Var
​2. Kamera​Yok
​İşletim Sistemi​Android OS, v2.3.5 (Gingerbread)
​İşlemci​600 MHz
​Radyo​Yok
​GPS​A-GPS desteği
​Pil​Standart pil, Li-Po 1100 mAh
​Bekleme Süresi​200 saate kadar
​Konuşma Süresi​4 saate kadar


​Kimler yararlanabilir?
Faturalı veya Hazır Kart’lı tüm Turkcell’liler bu kampanyadan faydalanabilir. Sadece Turkcell T11’i kontratlı olarak alan müşteriler yararlanamaz.​​Ne zaman kullanmaya başlarım?
Hattınızı Turkcell T11’e taktıktan sonra gelecek biliglendirme SMS’inden sonra kullanıma başlayabilirsiniz.​Paketimi aşarsam ne kadar öderim?
250 MB internet paket bedelini aşan kullanımlarda tüm vergiler dâhil 0,000049 TL/KB paket aşım ücreti ödersiniz. 250 dk konuşma süresi aşıldığında, güncel tarife aşımı üzerinden ücretlendirileceksiniz.

Kampanyayı başka bir hattıma devredebilir miyim?
Hayır, kampanyanız başka bir numaraya devredilemez.


​Kampanyada seçtiğim telefonda sorun yaşanması durumunda ne yapılmalıdır?
Cihazınızı en kısa sürede yetkili bir teknik servise götürmelisiniz. Cihaz garanti kapsamında, tamir edilecektir. Cihazınızı garanti kapsamındayken servise götürdüğünüzde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Garanti kapsamı dışındaki, kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda ise Yetkili Teknik Servis’in belirleyeceği tutarı ödemelisiniz. Kampanya kapsamında aldığınız cihaz, satış noktasında arızalı çıktığı takdirde yenisi ile değiştirilir. Satış sonrası arızalı çıktığı takdirde ise 15 gün içinde cihazı aldığınız Turkcell İletişim Merkezi’ne elden teslim etmelisiniz. Turkcell İletişim Merkezi cihazı yetkili teknik servise gönderecek, teknik servisin testi neticesinde cihazın arızasının donanımsal olduğu onaylanırsa, servis tarafından yeni bir cihaz Turkcell İletişim Merkezi’ne gönderilecektir. Turkcell İletişim Merkezi size cihazının geldiğini haber verip yeni cihazı size elden teslim etmelidir. Bu bekleme süreci maksimum 4 hafta sürer. Bu bekleme döneminde faturanıza paket bedeli yansımaya devam edecektir.


​Kimler yararlanabilir?
Ödenmemiş faturası bulunmayan, 12 aydan uzun süredir Turkcell Faturalı Hat’ta sahip ve son 6 ay fatura toplamı 170 TL ya da üstü olan tüm Bireysel Faturalı Turkcell’liler bu kampanyadan yararlanabilir. Kampanya ile birlikte alabileceğiniz tarifeler: Gold, Gold Plus paketleridir.
Kampanyadan TC Kimlik no bazında aynı anda sadece 2 kere yararlanabilirsiniz. Aynı hat ile 1 defaya mahsus kampanyaya katılabilirsiniz.


​Kampanya teklifimi ne zaman kullanmaya baslarım?
Tarife değişikliği yapıyorsanız, yeni indirimli tarifeniz bir sonraki fatura döneminde başlayacaktır. Hediye edilen internet paketini ise anında kullanmaya başlayabilirsiniz.


​Kampanyadan yararlanırken tarife/paket değişikliği yapabilir miyim?
Hayır, paket değişikliği yapılamamaktadır.​


​Kampanyadan aldığım paketin iptali durumunda “erken iptal ücreti” olarak ne ödeyeceğim?
Kampanyanın iptali durumunda, taahhüt süresi bitimine kadar ödenmesi gereken vergiler dahil kalan cihaz taksitleri toplamı bir sonraki fatura döneminde bir kerede yansıtılır.


​İlgili paket bedelleri faturama nasıl yansır?
Kampanyadan faturalı ödeme seçeneğiyle yararlanan aboneler,kampanyaya dahil tarifelerden hali hazırda faydalanıyorsa imza tarihinden sonraki ilk fatura kesiminden itibaren ilgili tarife ve cihaz taksit bedelini faturalarında göreceklerdir. Hali hazırda kampanya dışındaki bir tarifeden/paketten yararlanan ancak, kampanyadan faydalanmak için tarife değişikliği yapan abonelere (Örneğin, diğer tarifelerden ya da diğer Kamu paketlerinden Kamu 1000 Paketine gelen aboneler) imza tarihinden sonraki ilk fatura kesimine eski tarifesi ve cihaz bedeli yansırken, ikinci fatura kesiminden itibaren yeni Tarife bedeli ve cihaz bedeli toplamı yansımaya başlayacaktır. Kredi Kartı ödeme seçeneğiyle yararlanan abonelere özel, cihaz taksidi imza tarihinden sonraki ikinci fatura kesim tarihinden itibaren faturaya yansıtılacak, kampanyaya dahil tarifelerden hali hazırda faydalanıyorsa imza tarihinden sonraki ilk fatura kesiminden itibaren ilgili tarife yansıyacak, tarife değişikliği yapan abonelerse 2. fatura kesiminden itibaren yeni tarife bedelini göreceklerdir.


​İlk 3 ay ücretsiz internetin keyfini doya doya yaşadım. 3. Ayın sonunda 250 MB internet paketim bitince ne olacak?
Avantajlı internet kullanımınız devam ediyor! Full Paket sahibi abonelerimiz hariç diğer abonelerimiz, 4. aydan itibaren otomatik olarak %50 indirimli 250MB internet paketinden yararlanmaya başlayacak. Üstelik yeni tanımlanan paketin ilk ayı ücretsiz, takip eden 3 ayı ücretli! Dileyen müşterilerimiz tanımlanan %50 indirimli 250MB internet paketini SMS ile iptal edebilir. Bunun icin IPTAL DATA 250 yazıp 2222'ye SMS göndermesi yeterlidir.


​Kontrat süresi boyunca tarife için ödediğim bedel değişecek mi?
Evet, tarifelerde meydana gelecek değişiklikler usulüne uygun olarak toplam paket bedellerine yansıtılabilir. Turkcell Tarife değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Tarifelerde meydana gelecek değişiklikler, müşterilerin kayıtlı oldukları paketlere yönelik verilen indirim oranları doğrultusunda hesaplanacak ve kampanyadan yararlanan tüm müşterilere ilk fatura kesim tarihinden itibaren yansıtılacaktır. Seçilen Tarifede yapılacak değişiklikler kampanyadaki tüm müşterilere yansıtılacaktır.


​Paketimi aşarsam ne kadar öderim?
İnternet paket bedelini aşan kullanımlarda tüm vergiler dâhil 0,000049 TL/KB paket aşım ücreti ödersiniz. Tarife paket aşımlarınız, güncel tarife aşımı üzerinden ücretlendirilecektir.


​Kampanyayı başka bir hattıma devredebilir miyim?
Hayır, kampanyanız başka bir numaraya devredilemez.​


​Kampanyada seçtiğim telefonda sorun yaşanması durumunda ne yapılmalıdır?
Cihazınızı en kısa sürede yetkili bir teknik servise götürmelisiniz. Cihaz garanti kapsamında, tamir edilecektir. Cihazınızı garanti kapsamındayken servise götürdüğünüzde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Garanti kapsamı dışındaki, kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda ise Yetkili Teknik Servis’in belirleyeceği tutarı ödemelisiniz. Kampanya kapsamında aldığınız cihaz, satış noktasında arızalı çıktığı takdirde yenisi ile değiştirilir. Satış sonrası arızalı çıktığı takdirde ise 15 gün içinde cihazı aldığınız Turkcell İletişim Merkezi’ne elden teslim etmelisiniz. Turkcell İletişim Merkezi cihazı yetkili teknik servise gönderecek, teknik servisin testi neticesinde cihazın arızasının donanımsal olduğu onaylanırsa, servis tarafından yeni bir cihaz Turkcell İletişim Merkezi’ne gönderilecektir. Turkcell İletişim Merkezi size cihazının geldiğini haber verip yeni cihazı size elden teslim etmelidir. Bu bekleme süreci maksimum 4 hafta sürer. Bu bekleme döneminde faturanıza paket bedeli yansımaya devam edecektir.


​Kimler yararlanabilir?
Ödenmemiş faturası bulunmayan, 12 aydan uzun süredir Turkcell Faturalı Hat’ta sahip ve son 6 ay fatura toplamı 250 TL ya da üstü olan tüm Bireysel Faturalı Turkcell’liler bu kampanyadan yararlanabilir. Hali hazırda kullandığınız bir internet paketiniz varsa bu kampanyadan yararlanmak için, var olan internet paketi aboneliğinizi iptal ettirmeniz gerekir. İptal işleminden sonra dilediğiniz İnternet Paketli TelefonTeklifi’nden yararlanabilirsiniz.


​Ne zaman kullanmaya başlarım?
Kontratlı tekliflerde seçtiğiniz internet paketinizi kampanyanızın başlamasıyla beraber kullanabilirsiniz.​

​Kampanyadan yararlanırken paket değişikliği yapabilir miyim?
Kampanyanız devam ederken dilerseniz sınırsız kez üst pakete geçebilirsiniz. Sadece bir defaya mahsus alt paketlere geçiş yapabilirsiniz. Paket değiştirebilmeniz için ödenmemiş faturanızın bulunmaması ve kampanya başlangıcından itibaren 1 aylık sürenin geçmesi gerekir. Aynı ay içerisinde tek bir kez paket değişikliği yapabilirsiniz. Paket değiştirme işleminizi, yeniden sözleşme imzalamadan 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden yapabilirsiniz. Paket geçişiniz, anında gerçekleşir ve fatura dönemini beklemenize gerek kalmaz, paketiniz değiştiğinde SMS ile bilgilendirilirsiniz. Paket değişikliği yaptığınızda sözleşme süresi değişmez ve kampanya kaldığı yerden devam eder. Bir üst pakete geçiş anınızda faturanıza sadece ilk paketinizin ücreti uygulanır. Örneğin, 1 GB’tan 4 GB Paketi’ne geçtiğiniz ay, 1 GB + 4 GB = 5 GB kullanım yapıp, 1 GB ücreti ödersiniz. Alt pakete geçişinizde de yine aynı mantık uygulanır. Yani, geçiş yaptığınız ay 4 GB + 1 GB + = 5 GB kullanım yapıp 4 GB ücreti ödersiniz.


​Paketimi aşarsam ne kadar öderim?
250 MB'lık internet paketi aşıldığında faturasız hatlar KDV ve ÖİV dahil 0,01 TL / 100 KB, faturalı hatlar KDV ve ÖİV dahil 0,000049 TL/KB paket aşım ücreti üzerinden ücretlendirilir. ​​


​Kampanyadan aldığım paketin iptali durumunda “erken iptal ücreti” olarak ne ödeyeceğim?
Kampanyanın iptali durumunda, taahhüt süresi bitimine kadar ödenmesi gereken vergiler dahil kalan cihaz taksitleri toplamı bir sonraki fatura döneminde bir kerede yansıtılır.


​Kampanyayı başka bir hattıma devredebilir miyim?
Hayır, kampanyanız başka bir numaraya devredilemez.​


​Kampanyada seçtiğim telefonda sorun yaşanması durumunda ne yapılmalıdır?
Cihazınızı en kısa sürede yetkili bir teknik servise götürmelisiniz. Cihaz garanti kapsamında, tamir edilecektir. Cihazınızı garanti kapsamındayken servise götürdüğünüzde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Garanti kapsamı dışındaki, kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda ise Yetkili Teknik Servis’in belirleyeceği tutarı ödemelisiniz. Kampanya kapsamında aldığınız cihaz, satış noktasında arızalı çıktığı takdirde yenisi ile değiştirilir. Satış sonrası arızalı çıktığı takdirde ise 15 gün içinde cihazı aldığınız Turkcell İletişim Merkezi’ne elden teslim etmelisiniz. Turkcell İletişim Merkezi cihazı yetkili teknik servise gönderecek, teknik servisin testi neticesinde cihazın arızasının donanımsal olduğu onaylanırsa, servis tarafından yeni bir cihaz Turkcell İletişim Merkezi’ne gönderilecektir. Turkcell İletişim Merkezi size cihazının geldiğini haber verip yeni cihazı size elden teslim etmelidir. Bu bekleme süreci maksimum 4 hafta sürer. Bu bekleme döneminde faturanıza paket bedeli yansımaya devam edecektir.


Turkcell Cep-T Cüzdan’dan KGS’ye nasıl başvurabilirim?
KGS’ye başvurmak için öncelikle T11’inizi Cep-T Cuzdan Servisi’ni destekleyen 256K SIM kart ile kullanmanız gerekmektedir (T11 ile yapılan SIM kart değişikliğinden ücret alınmamaktadır). Cep-T Cuzdan uygulamasının ana sayfasında yer alan “Yeni Kart Ekle” menusune girip, “Ulaşım Kartları” içerisinde yer alan, Bank Asya’yı seçerek, KGS kartına başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun alınması için sırasıyla TC Kimlik Numaranızı, Araç Plakanızı, Araş Sınıfınızı* ve Anne Kızlık Soyadı’nızın ilk iki harfini uygulamada çıkan ekranlara sırasıyla girmeniz gerekmektedir.**

Başvurunuz sonrasında, Bank Asya tarafından kontroller yapılmaktadır. Bank Asya’dan daha önce alınmış bir kredi kartınız varsa, bu kredi kartı ile eşlenecek şekilde, Kredili KGS (KKGS) kartı; eğer Bank Asya’dan herhangi bir kredi kartınız yoksa Nakit KGS (NKGS- Herhangi bir hesap veya kredi kartı ile ilişkilendirilmeksizin, üzerine para yüklenerek kullanabilen, ön ödemeli bir karttır. NKGS kartı ile geçiş yapıldığında, geçiş ücreti karta önceden yüklenmiş tutardan düşülür), Cep-T Cuzdan’a yüklenecektir. Cep-T Cüzdan içerisinde KGS Kartı başvurunuzun sonlanması için kart ücreti olan 5 TL ödemenin Turkcell Mobil Ödeme Servisi ile yapılmasını onaylamanız gerekmektedir. Nakit KGS başvurusu sırasında, 5 TL’lik kart ücreti ile birlikte 10 TL bakiye de yine Turkcell Mobil Ödeme ile ödendikten sonra yüklenmektedir. ​​Turkcell Cep-T Cuzdan’ımdaki KGS kartımı KGS gişelerinde nasıl kullanabilirim?
Şu anda sadece T11 kullanıcıları, SIM kartlarını 256K SIM kart ile değiştirip, Cep-T Cuzdan uygulamalarına KGS kartını yükleyerek, Otoyol ve Köprü gişelerinde KGS için ayrılmış KGS levhalı gişelerden geçiş yapabilmektedir. İleride, Cep-T Cüzdan uygulamasını destekleyen farklı telefon modellerinin de KGS’de kullanılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Cep-T Cüzdan’a KGS kartı yüklendikten sonra, uygulama içerisinde yer alan KGS kartı (NKGS ya da KKGS) kendiliğinden otomatik olarak kullanıma hazır olacaktır, gişe geçişlerinde uygulamayı açmanız gerekmemektedir.

T11’iniz gişelerdeki kart okuyucuya 2-3 cm. kadar yaklaştırıldığında, Cep-T Cuzdan’da yer alan KGS kartınızın kart numarası, kredi miktarı, araç sınıfı gibi veriler elektronik olarak okunarak, yapılması gereken ödeme miktarı ayarlanmaktadır.

KGS kartı yüklü T11’inizi, Boğaz Köprülerindeki gişelerde bir kez, otoyollarda ise hem giriş hem de çıkış gişelerinde okutmanız gerekmektedir. Otoyollar ve Boğaz Köprüleri gişelerinden geçiş yapan araçların ücret sınıflandırması, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından aracın uzunluğu ve ağırlığı dikkate alınarak belirlenir.

Cep-T Cuzdan’ınızda yer alan KGS kartınız belirteceğiniz araç sınıfına göre tanımlanmaktadır. Kartınızın tanımlı araç sınıfından farklı bir araç sınıfında kullanmanız halinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından cezalı geçiş uygulanmakta ve bu durumun süreklilik arzetmesi halinde kart kara listeye alınarak iptal edilmektedir. ​​Turkcell Cep-T Cüzdan’da yer alan NKGS kartıma nasıl bakiye yükleyebilirim?
Cep-T Cüzdan uygulamasında yer alan KGS kartınıza bastığınızda kartınız ile ilgili detay sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Şubat ayı içerisinde, Cep-T Cüzdan uygulamasından 10 TL ve 20 TL olmak üzere, iki farklı seçenekten birini seçerek, NKGS kartınıza bakiye yükleyebileceksiniz. Aynı zamanda, kartınıza Türkiye genelindeki dolum yapmaya yetkili Bank Asya şubelerinden ve Boğaziçi Köprüsü Bank Asya satış ofislerinden bakiye yükleme yapabilirsiniz.​


Fiziksel bir KGS kartım var, bunu Cep-T Cuzdan’ıma yükleyebilir miyim?
Hayır, Cep-T Cuzdan’dan başvurusu yapılan KGS kartı tamamen Cep-T Cuzdan’da kullanılmak üzere tanımlanan yeni bir karttır. Daha önce alınmış olan fiziksel NKGS kartınız ile Cep-T Cuzdan’da yer alan kartınızı eşleştirmek mümkün değildir.​


Hangi model cihazlarda KGS kartımı kullanabilirim?
Şu anda sadece T11 kullanıcıları, Cep-T Cuzdan uygulamalarında KGS kartlarını yükleyerek, Otoyol ve Köprü gişelerinde KGS için ayrılmış KGS levhalı gişelerden geçiş yapabilmektedir. İleride, Cep-T Cuzdan uygulamasını destekleyen farklı telefon modellerinin de KGS’de kullanılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.​

KGS gişelerinden yaptığım geçişleri görüntüleyebilir miyim?
T11 ile Cep-T Cuzdan uygulamasına yüklediğiniz KGS kartınızla yapılan geçişlerin Cep-T Cuzdan uygulamasında gösterilmesine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bank Asya Çağrı Merkezi’ni arayarak da kullanımızın ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.​


T11’imde Cep-T Cuzdan’a yüklediğim KGS kartımla gişelerden geçiş yapamadım. Sebebi ne olabilir?
Türkiye genelindeki KGS gişelerinin farklı okuyucu tipleri olduğu için hepsinde aynı kullanım deneyimi yaşanamamaktadır. Bu durum, bugün fiziksel kartlarda da görülmektedir. T11’inizi 2-3 cm uzaklıkta tutup, okutamazsanız, T11’inizi okuyucu ile temas edecek şekilde iyice yaklaştırmanız gerekmektedir. T11’iniz kapalıyken ya da şarjı bitmişken gişelerden geçiş yapamazsınız, telefonunuzun açık olması gerekmektedir. T11’in temassız işlem yapılmasını sağlayan NFC özelliği kendiliğinden aktif olarak gelmektedir. Geçiş yapamamanızın sebebi, bu özelliğin deaktif edilmesinden kaynaklı olabilir. Telefonunuzun “Ayarlar -> Kablosuz ve Ağlar -> NFC” menulerinden, NFC özelliğini kontrol edip, bu özelliğin aktifleştirmeniz gerekmektedir. Geçiş yapamamanızın sebebi, Cep-T Cuzdan’da yer alan kartınızın limitinin bitmesi de olabilir, bu durumda Bank Asya Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi almanız gerekmektedir.​

Telefonum şarjı bitti ya da kapalı, KGS gişelerinden geçiş yapabilir miyim?
T11’iniz ile KGS gişelerinden geçiş yapmak için, telefonunuzun açık olması gerekmektedir, kapalı durumda ya da şarjı bitmiş ise geçiş yapamazsınız. Telefonunuzun açık olması geçiş yapmanız için yeterlidir, her geçiş sırasında Cep-T Cuzdan uygulamasını açmanız gerekmemektedir.​

Cep-T Cüzdan’ımda yer alan NKGS kartıma uygulama üzerinden bakiye yüklemek istiyorum, herhangi bir ücret var mı?
Cep-T Cuzdan uygulaması üzerinden yakın zamanda, NKGS kartlarına 10 TL ve 20 TL olmak üzere 2 farklı seçenekle bakiye yüklemek mümkün olacaktır. Bakiye miktarı, Turkcell Mobil Ödeme servisi ile ödenerek yüklenecek ve her bakiye yükleme için 2 TL servis ücreti alınacaktır.​


Kurumsal hat kullanıcısıyım, T11’imde yer alan Cep-T Cuzdan uygulamasından KGS kartı başvurusu yapabilir miyim?
Yapabilirsiniz, ancak Cep-T Cuzdan içerisinde yer alacak olan KGS kart ücreti Turkcell Mobil Ödeme Servisi ile tahsil edildiğinden dolayı, hattınızın Mobil Ödeme Servisi’ne açık olmalıdır. Hattınız, Mobil Ödeme’ye açık değilse, Kurumsal Yetkiliniz ile görüşerek, hattınızı Mobil Ödeme Servisi’ne açtırdıktan sonra kart başvurunuzu Cep-T Cuzdan üzerinden yapabilirsiniz.​

Bilgiler Turkcell.com.tr'den alınmıştır


Turkcell T11 Maxiphone İncelemesi için tıklayın...
 
Yukarı