Turkcell T20 Android 2.3.7

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Turkcell T20 (Huawei Sonic U8650) için hazırlanmış Android 2.3.7 sürümlü ROM. Telefonunuza ROM yüklemek, cihazı garanti dışı bırakmaz. Bunu, Vista ile gelen bilgisayarınıza Windows 7 yüklemeye benzetebilirsiniz.

ROM güncellendi. v4.0 - CyanogenMod 7.2.0

• Çağrı hacmi çok daha yüksektildi.
  • Ses ozulma giderilmesi.
  • Adreno kütüphaneleri güncellendi.
  • Daha hızlı ve daha istikrarlı. Çok daha akışkan geçişler.
  • LED bildirimleri .
  • ADW Launcher entegre.
  • Dış uygulama olmadan Overclock.
  • USB üzerinden depolama birimi

T20 Android 2.3.7 Özellikleri:

• CyanogenMod ve Android 2.3'ün en son sürümü olan 2.3.7'nin çekirdeği ile derlenmiştir.
  • Tamamen elden geçirilmiş bir LED sistemiyle gelmektedir. Cevapsız çağrılar için kırmızı LED, SMS için sarı LED ve yeni e-posta geldiğinde de mavi LED yanmakta.
  • LED ayarları CyanogenMod Settings -> Interface -> LED Notifications kısmından ayarlanabilir.
  • İşlemci hızı 122 ila 729 MHz arasında overclock/underclock edilebilir. 768 MHz üstü tavsiye edilmez. 729 MHz gayet stabil çalışmaktadır.
  • Wi-Fi Tethering çalışmakta.
  • Android Market çalışmakta. Son sürüm yüklü.
  • ClockworkMod 5.0.2.6 dahil ve ROM yüklenirken otomatik olarak yüklenmekte. Yeni sürüm Ext bölümleri destekleyip yedek alabilmekte.
  • Animasyonlu arka planda dahi 90 ila 95 MB boş RAM.
  • Türkçe dil desteği!

Download:
Turkcell T20 (Huawei Sonic U8650) Android 2.3.7

Yükleme adımları:

Öncelikle telefonunuza ClockworkMod Recovery yüklemeniz gerekiyor.

1. ROM'u telefonun SD kartına kopyalayın.
  2. Ses açma + Güç tuşuna 10 saniye boyunca basılı tutup ClockworkMod Recovery'e girin. Wipe Data ve Wipe Cache deyin. Advanced menüsüne girip Wipe Dalvik cache deyin. Bu adım atlanırsa ROM'da sorun olur!
  3. Install ZIP from SD Card -> Choose ZIP from SD card deyin ve ROM dosyasını seçin.
  4. İşlem bitince telefonu yeniden başlatıp kuruluma geçin.

ROM'un Türkçe desteği vardır!

imageniyr.jpg

Clockworkmod Recovery'i yapamadim. Fastboot'a giriyorum fakat "Waiting for device" yazısında donuyor. Bilgisayarimin isletim sistemi XP. Onunla bi ilgisi olabilir mi?

Pek sanmıyorum ama kullandığınız telefon 2011 model, işletim sisteminiz ise 2002 model... 9 yıl eski. Yine de Windows 7 ile deneyin, zira sürücüleri otomatik yüklüyor. Aldığınız hata genelde sürücüler yüklenmemiş ise veya cihaz Fastboot'a alınmamış ise gelir.

İyi Akşamlar sitenizi uzun süredir takip ediyorum. T20 ile ilgili şu ana kadar yayınladığınız tüm gelişmeleri rahatlıkla telefonuma uyguladım. Bu sefer sorun yaşıyorum. Herşeyi eksiksiz yapmama rağmen Clockworkmod Recovery'i telefonuma yükleyemiyorum. Yukarıda başka arkadaşımında belirttiği gibi "Waiting for device" kısmında kalıyorum. Defalarca kez denedim ve en son çağre sizden yardım istiyorum. İşletim sistemim Windows 7 Ultimate. ADB dosyalarını yükledikten sonra PC'ye restart attım olmadı, aygıt yöneticisinden telefon yazılımını elle güncelleştirdim olmadı. En az 5 - 6 sefer her şeyi sıfırdan yaptım yine olmadı. Başka ne gibi yollar deneyebilirim?

Bende ceptesonic v3 yüklü. Ben cyonogenmodu denemek istiyorum. Yüklersem eğer yeniden ceptesonice dönmek istersem aynı yükleme şeklini kullanarak döneceğim değil mi? Farklı bir yöntem uygulamayacağım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı