Turkcell T20 hakkında teknik sorular

p3ndik

Hectopat
Arkadaşlar ROM ve Root işlemlerini yaptım telefonu sorunsuzca kullanıyorum fakat birkaç sorum olacak.

1) U8650 V100R001C223B826 (Malaysia General) ROM ile U8650-1 V100R001C86B823SP05 (Spain Yoigo) ROM arasında
çok bir fark varmı performans farkı hız farkı gibi. Sanırım en çok ikisi yükleniyormuş ve en iyisi Malaysia diye duydum forumlarda siz ne düşünüyorsunuz.

2) CyanogenMod 7.2 Root yetkili bir ROM'dur. Custom CM Recovery işlemi yapıldıktan sonra bu ROM'u atmışlar, benim sorum şu T20 nin kendi Recovery menusunden Bu ROM'u atamaz mıyız? Bir de bu Custom CM Recovery'i yüklüyoruz, ekstra bi katkısı varmı telefona.

3) Link2sd uygulamasını kurdum, ROM dan sonra yüklediğim bütün uygulamaları SD kartıma taşıdım bazı gereksiz sistem uygulamalarını da yine bu application ile sildim. Fakat ben ne zaman yeni bir uygulama yüklesem, Menü > Dosya Yöneticisi > Uygulama sekmesine gelince her yüklediğim uygulama sistemde 1 veya 2 MB alan kaplıyor. oysaki ben yüklediğim uygulamaların hepsini SD kartıma taşıyorum acaba T20 de uygulama SD karta taşınsada kendi belleğinde 1 MB olsada yer kaplıyor mu?

20111021180841230.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Arada çok fark olacağını sanmıyorum. İkisinin de sürümü aynı diye biliyorum. Fark istiyorsanız 2.3.5 sürümlü bir ROM kurmanız gerek...

2- CyanogenMod ile overclock gibi birçok ayarı yapabiliyorsunuz. Recovery menüsü de daha kapsamlı oluyor.

3- Uygulamaların geçici dosyalarının belirli oranda yer kaplaması normal...

teşekkürler, şunu da sormak isterim 2.3.5 sürümlü ROM yüklersek herhangi bir sıkıntı olur mu telefonda, birde bu Custom CM Recovery anladığım kadarıyla sadece telefonun bios ekranını güncelliyor onun dışında telefonun içindeki donanımın driverlarını güncelleme gibi bir olay yok.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı