Turkcell T20 Stok ROM Atma Rehberi

cassana

Hectopat
Katılım
10 Ağustos 2011
Mesajlar
4
Beğeniler
0
Dostum aşağıdakileri sırasıyla uygulayınız. Normalde herhangi bir hata ile karşılamadan root olmanız lazım.

1- "update.zip " dosyasını Buradan indiriniz.
2- İndirdiğiniz zip dosyasını açmadan, SD kartın herhangi bir yerine atın.
3- Telefonun ayarlarından, Ayarlar / Uygulamalar / Hızlı Önyükleme deki tik işaretini kaldırın.
4- Ayrıca telefonun ayarlarından, Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirme / USB Hata Ayıklaması'ı devreye sokun.
5- Telefonun açma/kapama tuşuna uzunca basın ve çıkan menüden KAPAT diyerek telefonu kapatın.
6- Şimdi telefon kapalı iken, telefonun ses açma tuşuna basılı tutun ve parmağınızı kaldırmadan, telefonun açma/kapama tuşuna basın. İki tuşa beraber, takriben 5-6 sn kadar basılı tutun. Eğer burayı başarı ile yaparsanız Mavi yazılar ile yazılmış "Android system recovery <3e>" adlı bölüme gelmiş olacaksınız.
7-Bu bölümde ses açma/kapama tuşu ile menulerde dolaşabilir, Telefonu açma/kapama tuşu ile seçim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 2. sıradaki "Apply update from sdcard" adlı menüye gelin ve Telefonun açma/kapama tuşuna bir kere basarak seçin.
8- Seçim işleminden sonra SD kartınızdaki dosyaları göreceksiniz. Eğer SD kartınızda çok dosya ve klasör varsa attığınız "update.zip" dosyasını göremeyebilirsiniz. Bu yüzden tavsiyem bu menüde gördüğünüz ve içerisinde çok fazla dosya olmayan bir klasörü gözünüze kestirip, bu klasörün içine "update.zip" dosyasını atmanız. Bu nedenle telefonu tekrar açıp "update.zip" dosyasını gözünüze kestirdiğiniz klasörün içine atmalı ve saydığımız "5 NOLU MADDE"den itibaren yeni baştan yapmak zorundasınız.
9- Neyse "update.zip" dosyasını SD Kartta bulabildikten sonra bu dosyayı seçin.
10- Eğer işleminiz başarı ile sonuçlandıysa "Install complete. Enjoy! Install from sdcard complete." şeklinde uyarı almanız lazım.
11- Daha sonra "reboot system now" menüsünü seçerek telefonunuzu reboot edin.
12- Yüklenen uygulamalar kısmında "Superuser" uygulamasını görebiliyorsanız telefonunuz başarı ile rootlanmış bulunmaktadır.
13- Marketten "Titanium Backup", "Adfree" vs.. gibi root hakkı isteyen uygulmalarla istediğiniz uygulamaları kaldırabilir, yedekleyebilir, ücretsiz uygulamaların reklamlarından kurtulabilirsiniz.
 

mehmett21

Hectopat
Katılım
10 Ağustos 2011
Mesajlar
8
Beğeniler
0
Selamlar çok teşekkür ederim şimdi oldu, artık telefonum root'lu. Burak hocanın gönderdiği makalede ülke sorunu olan uygulamalar yüklenebilir falan diyordu. Benim yüklemek istediğim bir uygulama var. Android markette onda halen "Bu öğe cihazınızın bulunduğu ülkede yüklenemez" ifadesi var. Bunu geçmek için ne yapmalıyım?
 
KS
Burak Alkan

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Katılım
12 Haziran 2011
Mesajlar
14.712
Beğeniler
6.559
Yer
Nebuchadnezzar
@cassana, Rehber için teşekkürler. Yeni bir konu açıp rehberini buraya koyacağız.
@mehmett21, Öncelikle biraz daha noktalama ve büyük küçük harf konusuna dikkat edelim. Telefondaki market uygulamasıyla ile ülkemizde olmayan uygulamaları yükleyemezsiniz. Market Enabler yüklemeniz gerek. Yine bize ilgili uygulamayı söylerseniz size doğrudan APK'sını bulabiliriz.
 

tayfuntt

Hectopat
Katılım
7 Ağustos 2011
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Spain Yoigo Rom'unu upload eden tüm arkadaşlarıma teşekkürler.
Sorunsuz bir sekilde rom'a geçtim ve root oldum. Root için de cassana ya teşekkür ederim.
 

cassana

Hectopat
Katılım
10 Ağustos 2011
Mesajlar
4
Beğeniler
0
Önemli değil arkadaşlar yardımcı olabildiysek ne mutlu. Bende Turkcellin gereksiz uygulamalarından canım sıkılınca root konusunu araştırdım. Daha hiçbir Türk sitesinde T20 ile ilgili rootlama ve rom atma ile ilgili bilgi yokken Burak Hocanın blogunda açmış olduğu "Turkcell T20′ye Stok ROM Yükleme" adlı konusu root olma konusunda ilham oldu, kendisine de bu yüzden ben teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra uzun bir süre yurtdışı forumları takip ettim. Böylece T20 yi rootlamış olduk arkadaşlar.
Eminim daha Türkiye de başka sitede bu bilgiler yok ama yavaş yavaş buradan kopyala/yapıştır yaparlar. Bu yüzden bu siteyi kaynak gösterirlerse sevinirim.
 

Şenol Yerlikaya

Hectopat
Katılım
12 Ağustos 2011
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Öncelikle merhaba, bilgi paylaşımı için çok teşekkürler. Ben de bu telefonu hafta başında aldım ve turkcellin işe yaramaz programlarını istemediğimden dolayı hemen stok rom olayını uyguladım. Ben herşeyi sorunsuz yaptım bitirdim fakat telefonun internet ayarları bozuldu. Internet ayarlarını nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 Yukarı