Turkcell T20 Stok ROM Atma Rehberi

Merhaba bende turkcell orjinal romunu root yaptım şimdi ise başka rom kurmak istiyorum. Yazılanların hepsini harfiyen yaptığımdan eminim. ROM yüklemeye başlıyor 2/2. adımda update failed hatası alıyorum yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanın doğru okuduğuma eminim. Bir de söylediğiniz alternatif yöntemden SD kartı formatlayıp yeniden deneyeceğim. Bu uygulamayı yapmadan önce USB hata ayıklama ve hızlı önyükleme modu ile ilgili bir ayar yapılması gerektiğini görmedim. Bu yüzden USB hata ayıklama aktif hızlı önyükleme modu deaktif ve ikisini de deaktif olarak denedim. Şimdi yedeğini alıyorum SD kartın. Düzeltebilirsem ne mutlu. Teşekkür ediyorum.

Şimdi SD kartı biçimlendiriyorum USB hata ayıklama ve hızlı önyükleme ayarlarına dokunayım mı? ROM yüklemek için ikisini de deaktif olarak yapıyorum.

Evet, beyler ben sorunumu çözdüm ama hata bende değildi. %99 bilgisayardan kaynaklıydı. Başka bir bilgisayardan indirdim (spain yoigo) romu yükleme bakmadım bile çünkü ezberledim süper oldu. Sonra root ederken hata çıkardı onu da kartı telefondan formatlayarak içine update.zip dosyasını attım, denedim oldu... Yani rom yüklemde root etmeyi de başardım şuan için sorun yok tel güzel çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefona indirdim rardan çıkarırken hata veriyor indirmede sorun oluşuyor heralde yarın cafeden indirip kurmaya çalışacağım olur inşallah.

Güncelleme: Şimdi cafedeyim. Yine indirdim ancak yine hata verdi. Nedir benim bu cihazdan çektiğim bir türlü olmuyor.

Turkcell ROM root edilmemişse başka ROM (Huawei ROM'ları dışına) yüklemeniz mümkün olmayabilir. Hata nerede çıkıyor? RAR'dan çıkarırken mi yoksa güncelleme yaparken mi? MicroSD kart kullanıyorsunuz değil mi? Kaç GB? Yaptığınız işlemleri en ince ayrıntısına kadar anlatın lütfen. ROM'ı indirdiğiniz bağlantı dahil.

Yazım ve noktalama kurallarına dikkat edin.

Turkcell romu rootladım super user var.

Hata dosyaları çıkarırken değil yüklenirken çıkıyor 2. Aşamada yani. 4 GB sd kart kullanıyorum. ROM dosyasıni Multiupload sitesinden direct download dan hotfileden ve bu forumda bulunan filesonic sitesinden indirdim. İndirdiğim rarın içerisindeki dload klasörünü SD kart'a attım, hızlı onyükleme sürekli olarak kapalı zaten usb hata ayıklama modunu ise kapalı ve açık şekillerde ayrı ayrı denedim.

Dosyayı SD karta attıktan sonra telefonu kapattım bataryayı cıkarıp 5 sn. sonra tekrar taktım. Ses acma ve kapama tuşuna ve power tuşuna bir süre basılı tuttuktan sonra yuklemeye başladı 1/1 evresini geçti 2/2. aşamaya geçer geçmez yani yükleme aşamasına update failed hatası verdi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı