Turkcell T60 vs. iPhone 4s

ekremekz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Arkadaşlar iPhone 4s ya da Turkcell t60 bu iki telefondan birini almaya karar verdik. Sizce tercihimiz hangisi olmalı. Telefonu babam kullanacak oyun olarak yaptığı tek şey okey oynamak. Yani performansa ihtiyacı yok. Şu an iPhone 5s kullanıyor ve hala ios 7 yazılım güncelleme falan bunlarla da ilgisi yok. Babama bu telefonlardan birini alıp 5s i ben almayı düşünüyorum.

Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Bence 4s düşünmeyin. Artık eskidi. Daha yeni ve güncel bir telefon almanızı öneririm. Bu telefonlar yerine Zenfone serisi düşünmeni öneririm.

Sadece okey oynadığına göre o fiyatlara herhangi bir lumia modelini alabilirsin babana, babanı uzun bir süre götürür.

Okey derken demek istediğim oyunla ilgisi yok oynarsa da okey gibi performans gerektirmeyen oyunlar oynuyor. Turkcell den kampanyalı almayı düşündüğümüz için özellikle bu iki telefon 800 900 tl arası yani. Hem taksitte olabiliyor faturaya ek alımlarda.

O zaman sen babana lumia 535 alsan yeter. Daha küçük ekran isterse 520 de alabilir. Hatta a 101' in sattığı lumia 532' yi alsam yeter o modele bir bak istersen.

Sınıftan arkadaşım hala 4S kullanıyor, telefonunda bizzat kendim oynadım, Mortal Kombat X bile kaldırıyor. Performans bakımından hala iyi, kamera olarak da sınıfta çoğu kez fotoğraf çekiliyoruz, kamera konusunda da çok iyi, alınabilir bence.

beyler teknosa'dan 4s almaya karar verdim. ios deneyimi edinmek istiyorum, android'ten bıktım ne dersiniz ? yoksa 5s mi iyi 6 mı almalımıyım ?

Arkadaşlar ben de dün bir inceleme de T60 ı inceledim malzeme kalitesi falan kötü. 4s ne kadar eski olsa da taş gibi telefon bir ağırlığı var. Eski olmasının kötü yanı güncelleme alamaması ama dediğim gibi 5s i bile 8.4 e güncellemeyen babamın güncellemeyi takacağını düşünmüyorum.

beyler teknosa'dan 4s almaya karar verdim. ios deneyimi edinmek istiyorum, android'ten bıktım ne dersiniz ? yoksa 5s mi iyi 6 mı almalımıyım ?

Kardeş maddi olarak sıkıntı yoksa 5s de olur 6 da. Bu ikisini alacak imkanın varken 4s i düşünme bile. 5s ile 6 arasında çok bir fark yok. Sadece ekran farkı var. Birde NFC var ama kaç kişi kullanıyor ki. Aralarında fiyat farkı olsa derdim telefona çok para verme 5s i al özellikleri arasında da çok bir fark yok zaten. Ama 2000 küsur TL verip 5s ile 6 arasında 400 TL fark olduğunu düşününce 6 almak daha mantıklı geliyor.

Şöylede düşünebilirsin. iPhone nun yeni çıkacak telefonu ekimde Türkiye de satışa çıkacak gibi haberler okumuştum. Özellikleri de dedikleri gibi olursa bir kaç değişim geliyor. Fiyatı da 3000 TL den çok fazla pahalı olmazsa oda alınabilir. Beklemekte tercihin olabilir...

özel bir apple hayranlığı yok ise (iPhone 4S en azından benim gözümde bir apple koleksyoncusunun kesinlikle sahip olması gereken bir telefon.) o zaman 4s düşünmesin fiyat performans olarak 1000 tl altı güncel telefonlardan almasını öneririm. 4s artık güncel değil iOS 9 muhtemelen telefonun son güncellemesi olucak... (bu arada kısa bilgi iPhone 4s iOS 9 ile birlikte 5 büyük iOS güncellemesi gören -iOS 5 ile 9 arası- tek iPhone olacak.)(evet konuyla alakasız ama olsun)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı