Turkcell telsiz borcu ödemeden internet üzerinden paket alınca hat açılır mı?

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok telefon kullanmadığım için paket falan yüklemiyorum ancak 1-2 hafta sonra hat iptal olacak ve telsiz borcu var. Ben bu borcu ödemeden direkt internetten paket alırsam (internetten bu arada şubeden falan yükleme değil) hattım açılır mı? Şu an hediye internet kontör vs. kullanamıyorum 6 ay sınırını geçtiğim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
TL yükle kısmından 14 TL'lik bir yükleme yapın. Daha sonra açılacaktır. Bir dahaki tarih gelene kadar normal paket yapmaya devam edebilirsiniz.

Borç önemli değil sadece tarihi geçirdiği için yükleyemiyor.

Kusura bakmayın hocam gerçekten kafam çok karıştı. Ben şimdi annemin hattına paket yükleyince şubeden onlara diyorum ki borç var ama sistemden bakıyorlar yok diyorlar ama dijital operatör uygulamasında görünüyor şubeden direk paket yükledim annemin telefonuna oldu.

Telsiz kullanım ücreti borcu 50 TL'yi geçerse paket yüklenmiyor.
Screenshot_20220628_233120_com.ttech.android.onlineislem.jpg
2 senedir Turkcell bana kıyak geçiyor o zaman.

Kusura bakmayın hocam gerçekten kafam çok karıştı. Ben şimdi annemin hattına paket yükleyince şubeden onlara diyorum ki borç var ama sistemden bakıyorlar yok diyorlar ama dijital operatör uygulamasında görünüyor şubeden direk paket yükledim annemin telefonuna oldu.
Dostum dediğim gibi Dijital Operatör uygulamasındaki TL yükle kısmından en düşük ücret olan 14 TL'lik yüklemeyi yap. Şubeye vs. gitmene gerek yok. Yüklemeyi yaptıktan sonra hattın aramaya ve paket yüklemeye açılacaktır.

Eki Görüntüle 1434889
2 senedir Turkcell bana kıyak geçiyor o zaman.

Dostum dediğim gibi dijital operatör uygulamasındaki TL yükle kısmından en düşük ücret olan 14 TL'lik yüklemeyi yap. Şubeye vs. gitmene gerek yok. Yüklemeyi yaptıktan sonra hattın aramaya ve paket yüklemeye açılacaktır.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Bir şey daha soracaktım şube ile dijitaldeki paket fiyatları aynı mı acaba aynı değilse çok fark var mı?

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Bir şey daha soracaktım şube ile dijitaldeki paket fiyatları aynı mı acaba aynı değilse çok fark var mı?
Turkcell'in kendi şubesi ise çok cüzi fark oluyor fakat Turkcell bayisi ise komisyon alıyorlar diye biliyorum. Dijital Operatör'den yapmak daha mantıklı.

Turkcell'in kendi şubesi ise çok cüzi fark oluyor fakat Turkcell bayisi ise komisyon alıyorlar diye biliyorum. Dijital operatör'den yapmak daha mantıklı.

Tamamdır tekrardan teşekkür ediyorum iyi geceler.

Turkcell'in kendi şubesi ise çok cüzi fark oluyor fakat Turkcell bayisi ise komisyon alıyorlar diye biliyorum. Dijital operatör'den yapmak daha mantıklı.

Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum. Ben şimdi 14 TL bakiye yuklersem TL bakiyesi eksiye mi düşecek borcum 50 TL diye?

Son düzenleme:
Tamamdır tekrardan teşekkür ediyorum iyi geceler.

Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum. Ben şimdi 14 TL bakiye yuklersem TL bakiyesi eksiye mi düşecek borcum 50 TL diye?
TL bakiyen sıfır olduğu için telsiz kullanım ücreti olarak o parayı çekecektir. Detayları tam olarak bilmiyorum, belki yasa değişikliğiyle telsiz kullanım ücretinin tamamını ödemeniz gerekiyor da olabilir. Denemekten zarar gelmez.

Yukarıda cevap veren arkadaş yanlış bilgi vermiş. Turkcell telsiz kullanım borcunuzun miktarı ne kadar olursa olsun paket yüklediğiniz taktirde 6 ay boyunca aktif şekilde hediyelerden yararlanarak (salla kazan gibi) kullanmaya devam edebilirsiniz. 6 ay boyunca yüklemezseniz hattınız sadece aramaya kapanır fakat sizi arayabilirler. 1 yıl boyunca yüklemezseniz maalesef hattınız kapanır. Telsiz kullanım borcunu ödemeden sadece paket yükleyerek devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı