Turkcell Türk Telekom fiber üzerinden hizmet verebiliyor mu?

Haldroweners

Hectopat
Selamlar, şu anda Türk Telekom kullanıyorum ve hiç memnun değilim. 6 ay sonra taahhütüm bitiyor ve ben de şimdiden internet servis sağlayıcılarını araştırmaya başladım. İsteğim Turkcell Superonline yönünde ama altyapısı bulunmuyor. Ama Türk Telekom fiber bulunuyor. Benim sorum da şu: Turkcell Türk Telekom fiber altyapı üzerinden hizmet sağlayabiliyor mu? Eğer sağlayabiliyorsa Türk Telekom'un fiber internetleri ile aynı performansı mı verir yoksa Superonline performansı mı alırım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her türlü eğer 100Mbps kullanmak istiyorsanız Türk Telekom'dan çıkmanız gerekecek. Bu yüzden önce TurkNet'i deneyin sonuçta taahhüt olmadığı için memnun kalmazsanız çıkarsınız. Diğer firmalar da var mesela Netspeed sonra Comnet var. Bunları da deneyin özellikle bu iki firma Comnet ve NetSpeed hakkında oldukça güzel yorumlar duydum ki bunlar Türk Telekom altyapısını kullanarak hizmet veren internet sağlayıcıları. Tavsiye ederim. Millenicom filan bunlardan uzak durun.
Benim binama da türk telekom fiber çekti. Fakat daha bağlatmadım. Fiyatlara bakınca Türk Telekom biraz pahalı gibi. Ama eskiden çok internet mağduriyeti yaşadığım için farklı operatörleri denemeye korkuyorum. Çalıştığım iş dolayısıyla da internetsiz kalmam imkansız. Sizce türk telekomla devam etmeli miyim? Kararsız kaldım.

Benim binama da Türk Telekom fiber çekti. Fakat daha bağlatmadım. Fiyatlara bakınca Türk Telekom biraz pahalı gibi. Ama eskiden çok internet mağduriyeti yaşadığım için farklı operatörleri denemeye korkuyorum. Çalıştığım iş dolayısıyla da internetsiz kalmam imkansız. Sizce Türk Telekom'la devam etmeli miyim? Kararsız kaldım.

Hocam daha önce Türk Telekom müşterisi miydiniz?

Bazı durumlarda kullanılıyor hocam.
Ben o türde kullanılabilen bir paket görmedim hocam. Bildiğim kadarıyla TT ADSL/VDSL, Turkcell Superonline'ın kendi fiber omurgası ve Türksat KabloNet altyapısı üzerinden hizmet veriyorlar. Bahsettiğiniz kullanım nakil işlemlerinde mi oluyor hocam?

Ben o türde kullanılabilen bir paket görmedim hocam. Bildiğim kadarıyla TT ADSL/VDSL, Turkcell Superonline'ın kendi fiber omurgası ve Türksat KabloNet altyapısı üzerinden hizmet veriyorlar. Bahsettiğiniz kullanım nakil işlemlerinde mi oluyor hocam?
Hocam her bölge için geçerli değil. Bazı bölgelerde izin veriliyor ki ben bunun Türk Telekom tarafından yapıldığını düşünmüyorum. Sebep bazı bölgelerde gereksiz fiber kalabalığını önlemek. Yani bir apartmanda 3 tane ISS firmasının fiber altyapısı neden var? Olay bundan ibaret. Yoksa genel bir ortak kullanım yok. Bazı bölgelerde ortak iken bazı yerlerde hala ayrı. Ama mantık sizin de bahsettiğiniz gibi kendi omurgasına bağlayarak hizmet veriyor.

Hocam daha önce Türk Telekom müşterisi miydiniz?
Evet. Yıllardır türk telekom müşterisiyim. Yaklaşık 2 ay önce VDSL geldi ve otomatik geçirdiler. Sadece upload 1 den 4'e çıktı hala 16mbps alıyorum ve 104 tl ödüyorum. 30mbps için ise 140tl gibi bir fatura çıkartıyorlar. Geçen ay ise fiber döşendi binaya. Daha onun fiyatını bile sormadım sen düşün :D
Modemde gözüken değerler bunlar.

Ekran Alıntısı.PNG

Evet. Yıllardır Türk Telekom müşterisiyim. Yaklaşık 2 ay önce VDSL geldi ve otomatik geçirdiler. Sadece upload 1'den 4'e çıktı hala 16Mbps alıyorum ve 104 TL ödüyorum. 30Mbps için ise 140 TL gibi bir fatura çıkartıyorlar. Geçen ay ise fiber döşendi binaya. Daha onun fiyatını bile sormadım sen düşün :D
modemde gözüken değerler bunlar.

Eki Görüntüle 897591

Hocam mevcut müşterilere artık kıyak geçmiyorlar. Eskiden eski müşterilere çok güzel kampanyaları vardı ama artık ne yazık ki yok. Tavsiyem önce bir fiber paketleri için müşteri hizmetlerini arayın ve fiyat yoklaması yapın. Denemekten zarar gelmez eski müşteri olduğunuzu, Türk Telekom hizmetlerini sevdiğinizi ancak fiyatların pahalı olduğundan söz edin ve pazarlık yapmaya çalışın bu şekilde. Eğer başarılı olursanız güzel bir tarifeye geçebilirsiniz. Çünkü Türk Telekom'da genelde müşteri hizmetleri daha ucuza paket yapabiliyorlar. Bunlar da başarılı olmaz ise NetSpeed ve comnet güzel internet servis sağlayıcılarıdır. Gelen yorumlar oldukça olumlu. Fiyat olarak da Türk Telekom'dan daha iyi bir fiyat yelpazesi var. Bunlarda olmazsa o zaman yapacak pek bir şey yok.

Hocam mevcut müşterilere artık kıyak geçmiyorlar. Eskiden eski müşterilere çok güzel kampanyaları vardı ama artık ne yazık ki yok. Tavsiyem önce bir fiber paketleri için müşteri hizmetlerini arayın ve fiyat yoklaması yapın. Denemekten zarar gelmez eski müşteri olduğunuzu, Türk Telekom hizmetlerini sevdiğinizi ancak fiyatların pahalı olduğundan söz edin ve pazarlık yapmaya çalışın bu şekilde. Eğer başarılı olursanız güzel bir tarifeye geçebilirsiniz. Çünkü Türk Telekom'da genelde müşteri hizmetleri daha ucuza paket yapabiliyorlar. Bunlar da başarılı olmaz ise NetSpeed ve comnet güzel internet servis sağlayıcılarıdır. Gelen yorumlar oldukça olumlu. Fiyat olarak da Türk Telekom'dan daha iyi bir fiyat yelpazesi var. Bunlarda olmazsa o zaman yapacak pek bir şey yok.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Müşteri hizmetlerini aramak mantıklıymış fakat daha önce bu şekilde internet değiştirip 2 ay internetsiz kaldığım zamanlar olmuştu.(dsmart) Bu sebeple kendim bayiye gidip orda eğer internet ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa karşımda hesap sorabileceğim bir muhattap olmasını istiyorum. Fakat bu şekilde de indirim yapmaları pek mümkün olmaz sanırsam :)

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Müşteri hizmetlerini aramak mantıklıymış fakat daha önce bu şekilde internet değiştirip 2 ay internetsiz kaldığım zamanlar olmuştu (D-Smart). Bu sebeple kendim bayiye gidip orda eğer internet ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa karşımda hesap sorabileceğim bir muhatap olmasını istiyorum. Fakat bu şekilde de indirim yapmaları pek mümkün olmaz sanırsam :)
Hocam siz hatayı başta yapmışsınız 🤣. Hocam D-Smart kullanacağınıza gidin 8Mbps internet kullanın daha iyi ciddiyim. Hocam o operatöre gidilir mi ya? Bu saydığım operatörler D-Smart ile alakası bile yok. Bu saydığım markalar D-Smart'ı 10'a katlar 8'e böler.

Geri
Yukarı