Turkcell'in vanaları açması sonrası internet hızınızda yaşanan farkı paylaşın

300 gördüyseniz ve küçük beyaz bir cihaz varsa sizde eve kadar fiber var. Ama yine de altyapınızın 1Gbit destekleyip desteklemediğini müşteri hizmetlerini arayıp sormalısınız. Bu arada sizin bilgisayar donanımınız ya da modeminiz 1Gbit destekli değil.

Bilgisayarım diyorum zaten Max 94 görüyorum. Telefonum da 120. bilgisayarın Wi-Fi'si ile 250-300 arası. Doğru düzgün donanıma sahip olmadığım için test edemiyorum.

Arkadaşlar LAN ile bağlanmama rağmen en fazla 94Mbps görüyorum. Anakartım Esonic 1000Mbps destekliyor fakat şuan 94 indirme, en fazla 11 de yükleme alıyorum.
1663389037290.png

Burada da 100Mbps gösteriyor. Anakartımın özelliklerinde 1000Mbps var. Bende ne download ne upload artmadı. Superonline fiber kullanıcısıyım. Modem de HG255s yani fiber modem. Sürücüyü de elle güncelledim. Hala aynı.

Bilgisayarım diyorum zaten Max 94 görüyorum. Telefonum da 120. bilgisayarın Wi-Fi'si ile 250-300 arası. Doğru düzgün donanıma sahip olmadığım için test edemiyorum.
Sağlık olsun. Zaten bu internet fiyatları ile donanım desteklese ne olacak. Seneye bu zamanlar 500 1000 Mbit tarifelere 500 TL ile 750 TL arası isteyecekler zaten. Ha, parası olan yine kullanır. Türk telekom her 3 ayda bir zam yapmaya başladı. İyi alıştılar. İstedikleri gibi at koşturuyorlar, nasıl olsa denetim yaptırım yok.
1 Ekim'de Telekom tarifelere yine zam gelecek.

Arkadaşlar LAN ile bağlanmama rağmen en fazla 94Mbps görüyorum. Anakartım Esonic 1000MBPS destekliyor fakat şu an 94 indirme, en fazla 11 de yükleme alıyorum.
Eki Görüntüle 1519615

Burada da 100Mbps gösteriyor. Anakartımın özelliklerinde 1000MBPS var. Bende ne download ne upload artmadı. Superonline fiber kullanıcısıyım. Modem de HG255s yani fiber modem. Sürücüyü de elle güncelledim. Hala aynı.

Wi-Fi 1000MBPS olabilir. Bilgisayar yönet kısmından Ethernet kartının marka modelini bul Google da Max Speed diye arat.
Bende aynı sorunu yaşıyorum 94'te kalıyor indirme.

1663391903802.png

Son düzenleme:
Wi-Fi 1000MBPS olabilir. Bilgisayar yönet kısmından Ethernet kartının marka modelini bul Google da Max Speed diye arat.

Bende aynı sorunu yaşıyorum 94'te kalıyor indirme.

1663391413943.png

Hangisi oluyor?

Ayrıca benim altyapım fiber, fiber optik değil. Yine de Superonline kullanıcısıyım. Bunun yüzünden mi acaba? Az biraz araştırdım fiberi, teoride 1000 destekliyormuş sanırım. En azından 100'ün üstünde çıkabilseydi.

SpeedOf.Me, Internet speed test for all devices Bu websitesi yurt dışı sunuculardan test yapıyor ve Speedtest'ten farklı olarak hızım 102'leri gördü.

Eki Görüntüle 1519622
Hangisi oluyor?

Ayrıca benim altyapım fiber, fiber optik değil. Yine de Superonline kullanıcısıyım. Bunun yüzünden mi acaba? Az biraz araştırdım fiberi, teoride 1000 destekliyormuş sanırım. En azından 100'ün üstünde çıkabilseydi.

SpeedOf.Me, Internet speed test for all devices Bu web sitesi yurt dışı sunuculardan test yapıyor ve Speedtest'ten farklı olarak hızım 102'leri gördü.

Telefondan Speedtest yap.

Bende bir değişiklik olmamış.

Geri
Yukarı