TurkNet 1 haftadır hız sorununu çözemedi

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar baştan belirteyim altyapım FTTH, hat değerleri vs atamıyorum. 3 aydır TurkNet kullanıyorum. Hızım 100 Mbps'nin altına hiç düşmedi. GeForce Now'da pingim 30 civarı çıktığı için destek kaydı açtım üstelik Ankara'da olmama rağmen bu kadar yüksekti ping. Ne olduysa o destek kaydını açtıktan sonra oldu.
Destek kaydı açmadan önceki hız testim.

speedtest.png

Destek kaydı açtıktan sonraki güncel hız testim bu şekilde. Normalde 6-7 gündür 10 Mbps'ydi ama 5'e düşürdüler sağ olsunlar bunlara her yazdığımda biraz daha düşürüyorlar hızı.

rezil internet.png

Bana 3 gün önce verdikleri cevap bu şekilde. Onlar bunu yazdıktan sonra sorunumun artık ping değil hız sorunu olduğunu söyledim, hatta daha önceden de söyledim artık sorunum ping değil diye. Her neyse 3 gün önce aldığım cevap.

1.png

Peki tahmin edin bana bugün attıkları cevap ne? Üstelik 3 gündür sürekli bunlara hız testi attım düzelmediğine dair.

2.png

Bu mesajdan sonra bayağı ağır çıktım zaten. Ben nasıl anlatacağım bunlara derdi mi? 85 TL'ye 5 Mbps internet kullanıyorum şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim pingim speedtest üzerinden 60 çıkıyor desteğe sorunumu söyledim ping ve tracert testi istediler orda da pingim min 57, max 58, ortalama 57 ms çıktı ve verdikleri cevap böyle :)

Screenshot_2.png

Benim internetimi 40 gün kestiler. Her sorunuma cevap olarak Türk Telekom bahanesi uydurdular. İyi o zaman onlarla muhatap olayım deyip Türk Telekoma geçtim.

Sen sorunsuz internetini gidip şikayet etmişsin. Adamlar da vay utanmaz Allahtan belasını istiyor bu deyip gereğini yapmış. GeForce Now ile Türkiye'de oyun oynamak gerçek dışı bir hayal.

Taahhüttünüz yok hocam, başka bir ISS'ye geçebilirsiniz. Başka seçenekler de mevcut, bir tek Turknet yok ki.

Ben de sizin gibi Netspeed ve Millenicom'la sorunlar yaşadım, kapattırıp Turknet'e geçtim ve 2 senedir sıfır sıkıntı ile kullanıyorum. Sorun yaşasam ve çözüm bulunamazsa yine değiştiririm ISS. Zorla tutmuyorlar, taahhüt de yok. Kapattırabilirsiniz ya da geçiş yapabilirsiniz. Israr etmenizdeki amaç nedir?

İstediğiniz an kapatıp başka bir İSS'ye geçebilirsiniz. Ben bana böyle yapan bir İSS'de bir dakika bile durmam şahsen. Ben de TurkNet kullanıyorum.

Son düzenleme:
Taahhüttünüz yok hocam, başka bir ISS'ye geçebilirsiniz. Başka seçenekler de mevcut, bir tek TurkNet yok ki.

Ben de sizin gibi NetSpeed ve Millenicom'la sorunlar yaşadım, kapattırıp TurkNet'e geçtim ve 2 senedir sıfır sıkıntı ile kullanıyorum. Sorun yaşasam ve çözüm bulunamazsa yine değiştiririm ISS. Zorla tutmuyorlar, taahhüt de yok. Kapattırabilirsiniz ya da geçiş yapabilirsiniz. Israr etmenizdeki amaç nedir?

Verdikleri 80 download ve 6 upload için katlanıyorum. :(

Benim internetimi 40 gün kestiler. Her sorunuma cevap olarak Türk Telekom bahanesi uydurdular. İyi o zaman onlarla muhatap olayım deyip Türk Telekoma geçtim.

Sen sorunsuz internetini gidip şikayet etmişsin. Adamlar da vay utanmaz Allahtan belasını istiyor bu deyip gereğini yapmış. GeForce Now ile Türkiye'de oyun oynamak gerçek dışı bir hayal.
Hocam Geforce Now'da 30 ping geliyordu zaten belirttim. Rainbow Six gibi oyunlar hiç oynanmıyordu. Bende yazıyım dedim keşke yazmasaydım :(.
İstediğiniz an kapatıp başka bir İSS'ye geçebilirsiniz. Ben bana böyle yapan bir İSS'de bir dakika bile durmam şahsen. Ben de TurkNet kullanıyorum.
Hocam şuan bana uygun tek İSS Turknet ne yapacağımı şaşırdım gerçekten.

Son düzenleme:
Hocam oim üzerinden "modem buluşması gereken hızla buluşmuyor" diye kayıt açın, bulamazsanız benzer bir başlıkta açın daha sonra TurkNet'in şikayet hattı var canlı görüşebildiğiniz orayı arayıp birebir görüşerek ilerlemeye çalışın. Daha olumlu bir sonuç alırsınız diye düşünüyorum.

Hocam oim üzerinden "modem buluşması gereken hızla buluşmuyor" diye kayıt açın, bulamazsanız benzer bir başlıkta açın daha sonra TurkNet'in şikayet hattı var canlı görüşebildiğiniz orayı arayıp birebir görüşerek ilerlemeye çalışın. Daha olumlu bir sonuç alırsınız diye düşünüyorum.
Hocam hazırda bir destek kaydı açık zaten. Şimdi bunu kapatıp yenisini açarsam olaylar en başa sarar diye korkuyorum. Zaten 1 haftadır çözemediler. Turknet'in canlı şikayet hattını yeni duydum. Normal birisiyle konuşuyormuyuz orada yoksa online işlemlerin sesli halimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı