TurkNet 1000 Mbps pakete geçilir mi?

Sormak isterim bir internet alırken baktığınız kriterler sadece hız ve fiyat mı? Verilen hizmet, kesinti, kopma gibi şeyleri neden ön planda bulundur muyorsunuz? Ayrıca kullanmadığınız bir hizmet hakkında yorum yapmanızda çok trajikomik. Konu sahibi kullanan kişilere sormuş tecrübelerini %70 kullanmayan kişiler yanıt vermiş.
Hocam GigaFiber'in müşteri hizmetlerine bile ayrı bir ekip bakıyor. Oldukça nazik ve ilgililer.

Ben şu ana kadar 50 tane yorum okuduysam, 3-5 tanesi olumsuz. Fiber FTTH sistemlerde sorun oluşması nadir görülen bir olaydır. Sorunların asıl patladığı nokta eve geldikten sonra başlar genelde.

Çekmeme sorunu demiş bir müşteri mesela. Sorun Gbps desteklemeyen CAT 5E kablodan kaynaklıymış.

Ben de size şunu sorarım: Konu sahibi arkadaş daha hizmeti almamış ki sorun olsun? Bir alsın. Sorun çıkarsa zaten taahhütsüz. İptal eder en kötü ihtimalle.

Hadi bende sorun çıktı diyelim. Herkeste çıkmak zorunda mı ki?

Hocam GigaFiber'in müşteri hizmetlerine bile ayrı bir ekip bakıyor. Oldukça nazik ve ilgililer.

Ben şu ana kadar 50 tane yorum okuduysam, 3-5 tanesi olumsuz. Fiber FTTH sistemlerde sorun oluşması nadir görülen bir olaydır. Sorunların asıl patladığı nokta eve geldikten sonra başlar genelde.

Çekmeme sorunu demiş bir müşteri mesela. Sorun Gbps desteklemeyen CAT 5E kablodan kaynaklıymış.

Ben de size şunu sorarım: Konu sahibi arkadaş daha hizmeti almamış ki sorun olsun? Bir alsın. Sorun çıkarsa zaten taahhütsüz. İptal eder en kötü ihtimalle.

Hadi bende sorun çıktı diyelim. Herkeste çıkmak zorunda mı ki?
Hocam kullanmamanıza rağmen nereden biliyorsunuz Gigafiber ekiplerinin nazik ve ilgili olduğunu. Ben de kullanıyorum en az 30-40 dk zor MH bağlanıyorum bağlansamda kayıt açıp kapatıyorlar. Ek olarak FTTH sistemde az sorun olması Telekom FTTH sistemde çünkü Türknet FTTH sistem havadan gidiyor Telekom gibi yerden değil. Havadan gitmesi demek her bina yıkımı altyapı sorununda internet kesintisi demek. Lütfen konuya kullanan kişiler kendi deneyimlerini yazsınlar.

Merhaba, yaklaşık 9 aydır GigaFiber kullanmaktayım. Genel olarak memnunum. Ara ara kesintiler oluyor uzun ve kısa süreli olmak üzere ve genelde altyapısal sorundan kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Müşteri hizmetleri var ve Telekom müşteri hizmetlerinden daha iyi ve bilgililer ancak Kablonet temsilcileri kadar iyi değiller. Orta seviye denilebilir yani. Saha ekipleri Pazar hariç çalışıyorlar ancak Telekom gibi aynı gün müdahale etmiyorlar maalesef. Hız zaten iyi söylemeye gerek yok ancak yurtdışı pingler fibere göre pek iyi değil maalesef. Taahhütsüz olduğu için bence kesinlikle şans verin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı