TurkNet 140 TL kaç Mbps verir?

A8 9600

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İşlemci
Şimdi şunu merak ediyorum. Ben diğer internet sağlayıcıların paketlerine baktığımda 35 Mbps atıyorum 150 TL ben TurkNet'e geçeceğim Millenicom'dan. 140 TL'den başlayan fiyatlarla diyor. 140 TL verdiğimde ben kaç Mbps alacağım? 16 Mbps mi yoksa altyapımın desteklediği kadar mı?

Fiyatlar sabit en düşük pakette aynı fiyat en yüksek pakette aynı fiyat. Altyapınız neyi desteklerse onu kullanırsınız ücretlendirme sabit olur.
Altyapı 82 mbps gösteriyor 140 TL'ye bu hızı veriyor mu gerçekten? Şu yüzden emin olamıyorum diğer sağlayıcılarda bu fiyata maksimum 35 mbps veriyor.

Şimdi şunu merak ediyorum. Ben diğer internet sağlayıcıların paketlerine baktığımda 35 Mbps atıyorum 150 TL ben TurkNet'e geçeceğim Millenicom'dan. 140 TL'den başlayan fiyatlarla diyor. 140 TL verdiğimde ben kaç Mbps alacağım? 16 Mbps mi yoksa altyapımın desteklediği kadar mı?

ADSL varsa 16Mbps'e kadar alırsın.
VDSL varsa mesafeye bağlı maksimum kaç alabilirsen onu verirler.
Fiber varsa 100Mbps kendi altyapısı GigaFiber varsa 1000MBPS'e kadar alırsın.

Altyapı 82 Mbps gösteriyor 140 TL'ye bu hızı veriyor mu gerçekten? Şu yüzden emin olamıyorum diğer sağlayıcılarda bu fiyata maksimum 35 Mbps veriyor.

Verir.

Altyapı 82 Mbps gösteriyor 140 TL'ye bu hızı veriyor mu gerçekten? Şu yüzden emin olamıyorum diğer sağlayıcılarda bu fiyata maksimum 35 Mbps veriyor.

TurkNet'in mantığı şu şekilde "eğer başka altyapı gelirse fiyat değişikliğine gitmektense her paketin fiyatı aynı olsun sonra altyapı değişince fiyat farkı yansımadan paket değiştirelim" yani ADSL paketide 140 lira GigaFiber paketide 140 lira senin mahallene yakında fiber gelirse faturan yine 140 lira olacak.

Altyapı 82 mbps gösteriyor 140 TL'ye bu hızı veriyor mu gerçekten? Şu yüzden emin olamıyorum diğer sağlayıcılarda bu fiyata maksimum 35 mbps veriyor.
82 mbps hız direkt verildiğinde internetinizde stabilite sorunları yaşayabilirsiniz. Benim bölgemde de 82 mbps destekliyor ancak 35 mbps kullanıyorum. Maksimum 50-60 mbps aralığında stabil çalışır.

Şu an 139 TL ücret ile 100 Mbps hizmet alıyorum Türknet'ten. Ben yaklaşık 8-9 aydır kullanıyorum. Güncel fiyat politikaları nedir bilmiyorum ancak sabit fiyat alabileceğiniz maksimum hız politikası olduğunu biliyorum Türknet'in​

Geri
Yukarı