TurkNet, 50Mbps internet 14Mbps veriyor

ulanridvan

Femtopat
Daha fazla  
Çok önemli bir sorum var. Şimdiye kadar Türk Telekom'un alt yapısını kullanan Superonline 8Mbps'lik paketi kullanıyordum. Geçenlerde TurkNet altyapı sorgulamada port boşalmış ve 50Mbps alabiliyordum. Aradım sorguladılar evet alabilirsiniz dediler. Superonline'dan TurkNet'e geçtim evrakları falan imzaladım. Modem kurulumunu aynı DSL kablosuyla sadece modemden TurkNet'in kullanıcı adı şifresiyle kurulumu yaptım. Türk Telekom'un 300Mbps'ye kadar destekledigi bir modeme yaptım kurulumu. İnternetim geldi. 50 Mbps yerine 13-14 Mbps alıyordum. Şaşırdım modemi resledim başka modeme falan taktım onda da 13-14 Mbps alıyordum. Aradım dediler yeni kurulum yaptınız yarına kadar düzelmezse tekrar arayın teknik servisle iletişime geçelim falan falan. Tekrar aradıgımda tabii ki müşteri hizmetlerine kesinlikle bağlanamıyorsunuz öyle bir seçenek yok :D İnterneti bağlayana kadar günde 250 defa canlı destek var ama abone olup imzalar atıldıktan sonra ulaşmak imkansız :D. Neyse bende şikayet hattından ulaştım canlı desteğe anlattım 50Mbps yerine neden 14Mbps alıyorum falan dedim onlarda arıza kaydı açtırdı yarın kontrol ettikten sonra teknik servis arayacakmış. Sorum şu forumlarda da baktım aynı olayı yaşayanlar çok. Bazıları diyor kablo tesisatında sorun vardır. Diğeri diyor modemden falan. Modemden DSL bilgilerini bırakıyorum fotoğraf olarak. ADSL2Plus yani Max 18000KB alabiliyormuşum sanırım bu DSL kablosundan. Bu değerleri TurkNet 50000KB'ye cıkarabiliyor mu? Altyapım var 55Mbps'e kadar destekliyor onlarda o yüzden 50Mbps'lik paket verdiler. Neden veremiyorlar şu an 50Mbps? Zaten internet kurulumu yapmadılar önceki kullandığım DSL kablosunu kullanmaya devam ettim o DSL kablosundan yükselttiler hızı 14Mbps'ye kadar.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-21_023534.png
    resim_2021-10-21_023534.png
    27 KB · Görüntüleme: 181
İlk ve en büyük hatanız TurkNet'e telefon ile ulaşmaya çalışmak. Online ticket kullanın. Çok zor bir şey değil, online işlemlere giriyorsunuz, yazıyorsunuz. Eğer aranması gereken bir problemse arıyorlar, gerek yoksa mesajla cevap verip gerekeni yapıyorlar.

Buradaki ikinci durum;
VDSL kurulum yapılmamış ki? Bağlantınız hala ADSL. Normalde port değiştirilmeliymiş. TurkNet'e ticket oluştururken bunu belirtin. Modem üzerinde hala ADSL2Plus olduğunu belirtin ve VDSL'e geçirilmesini talep edin.

Attığın fotoğrafta bağlantın ADSL olarak görünüyor, hız vs. karıştırmadan VDSL'e geçmek istediğini yaz. Türknet kullanırken aynısını banada yaptılar 3 ay 100Mbps herine 16 kullandım bahaneleri ise boş VDSL portunun olmaması ama mutlaka ısrar edince buluyorlar o portu.

Bana da Turknet'e ilk geçtiğimde ADSL hızı verdiler sonra derdimi anlatınca yanlışlık olmuş deyip VDSL'e çevirdiler. Yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi VDSL'e çevirmeleri lazım.

Teşekkür ederim. Bunu attıktan sonra uzun uzun araştırdım zaten neden öyle bir aptallık yapıyorlar anlamış değilim :d altyapı sorgulamada 50Mbps gösterip 50Mbps vereceğiz deyip evrak imzalatıyorlar kurulum yapıyoruz ama çıkan internet ADSL :D neden uğraştırırsın ki. VDSL portuna geçiş yapmanız gerek dersem maalesef boş port yok falan derlerse ısrar edip dava açacağım falan mı demeliyim :D ne dersem geçerler VDSL portuna?
İlk ve en büyük hatanız TurkNet'e telefon ile ulaşmaya çalışmak. Online ticket kullanın. Çok zor bir şey değil, online işlemlere giriyorsunuz, yazıyorsunuz. Eğer aranması gereken bir problemse arıyorlar, gerek yoksa mesajla cevap verip gerekeni yapıyorlar.

Buradaki ikinci durum;
VDSL kurulum yapılmamış ki? Bağlantınız hala ADSL. Normalde port değiştirilmeliymiş. TurkNet'e ticket oluştururken bunu belirtin. Modem üzerinde hala ADSL2Plus olduğunu belirtin ve VDSL'e geçirilmesini talep edin.
''araştırdım. beni vdsl portuna geçirmeniz gerekiyormuş geçirmemişsiniz. modem bilgilerinde adsl2plus yazıyor yani sizin vdsl portuna geçirmeniz gerek. 50mbps internet vericez diyip evrak imzalıyoruz adsl bağlıyorsunuz '' arıza kaydı oluşturup aynen böyle yazdım yeterli bence :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı