TurkNet 64 Mbps yerine 47 Mbps hız veriyor

AthenaBey

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar binam 64Mbps hız destekliyor. Bu hafta içinde iletişime geçtim ve konuştuğum yetkili binanız 75Mbps destekliyor dedi. İnternette altyapı sorguladığım zaman 64Mbps destekliyordu demek ki internette bir hata var altyapım 75 destekliyor diye düşünmüştüm.
Bu cuma günü TurkNet'e geçişim tamamlandı ve Wi-Fi sağlayıcım 300Mbps hız desteklediği için değiştirmedik.
Wi-Fi ayarlarını kendim yaptım ve TurkNet'e geçişim gerçekleşmiş oldu. Fakat Speedtest'te hız testi yaptığım zaman bu zamana kadar maksimum 47Mbps hıza erişebildim.

Yeni geçtiğimiz için bu internet hızı geçici diye düşünüp ilk gün müşteri hizmetleri ile iletişime geçmedim. Eğer sorun çözülmezse pazartesi günü temasa geçeceğim ama önce burada tartışmak istedim. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül
Modem modeli VMG3313-B10a

FCAB6DD7-F813-4FE3-9E11-C40136FB6430.png

E32DED8D-A148-4953-B5C7-D1B67E382263.png

Wi-Fi ile bağlanıp az hız alıyorum diye söylenmek. Türkiye'de birçok kullanıcının tam hız alıp böyle söylendiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Kablo ile dener misiniz? Bakalım o zaman da mı düşük çıkacak ona göre bir şey söyleyelim :)

Ek olarak 64Mbps'lik bir paket yok. Tahminimce size 50 Mbps paket tanımlıdır. Yani 64 Mbps alabileceğinizi sanmıyorum.

İnternette sorgulanan değerler her zaman doğru sonucu vermez hocam. Bende VDSL başvurusu yaparken 51 Mbps destek gösteriyordu ama 35 Mbps paketini aldım çünkü tam olarak 51 Mbps vermeyeceğini biliyordum (maksimum 40-45 civarı verecekti).

O değer tahmini hocam.
Alt yapı kalitenize göre değişir.
https://www.netspeed.com.tr
buradan yaparmısın pano uzaklığıda önemli.
D5C19C84-6A6B-412D-B2F1-F7436FB87A8D.png

Böyle bir değer çıktı hocam.
Wi-Fi ile bağlanıp az hız alıyorum diye söylenmek. Türkiye'de birçok kullanıcının tam hız alıp böyle söylendiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Kablo ile dener misiniz? Bakalım o zaman da mı düşük çıkacak ona göre bir şey söyleyelim :)

Ek olarak 64Mbps'lik bir paket yok. Tahminimce size 50 Mbps paket tanımlıdır. Yani 64 Mbps alabileceğinizi sanmıyorum.
Hocam kablo ile bağlayacak durumda olsam bağlardım. Şuan test edebilmek için mecbur telefondan yapıyorum sistemi yazın kuracağım şuan test edemiyorum kablo yok maalesef. Ama yakınlarımdan laptop ve kablo temin edip deneyeceğim.

Eki Görüntüle 1330134

Böyle bir değer çıktı hocam.

Hocam kablo ile bağlayacak durumda olsam bağlardım. Şu an test edebilmek için mecbur telefondan yapıyorum sistemi yazın kuracağım şu an test edemiyorum kablo yok maalesef. Ama yakınlarımdan laptop ve kablo temin edip deneyeceğim.

Santral uzaklığınız uzak fakat Wi-Fi ile yaptığınız için hız düşüklüğü normal.
PC'niz varsa kablolu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı