TurkNet 64 Mbps yerine 47 Mbps hız veriyor

Tamam teşekkürler yarın bir kablo alacağım deneyeceğim. Konuyu güncellerim.
Aslında kablo almayı beklemeden önce, gerçekten de hız düşük mü geliyor kontrol edilebilir. Cihaz arayüzündeki değerlere bakabilirsiniz. Eğer bulamadıysanız aşağıda sizin cihaz ait kılavuzda yazmaktadır.(sayfa 12)

Sistem Takibi > xDSL istatistikleri: xDSL İstatistikleri DSL bilgilerini görüntülemektedir.

Burada ~60000 kbps indirme hızı gözükmesi lazım. Aynı zamanda SNR değerine de bakın. Yani şu işaretlediğim yerler:
_MESAJ DÜZENLENDİ_

İndirme için maksimum hız verilmiş. 8dB SNR asgari değerdir. Bunun altında kopma yaşanır. Kablo değişikliği yapılırsa hız artışı yaşanabilir.

Şu an hattınızın desteklediği tüm hızı alıyorsunuz. İnternet üzerindeki taramalarda çıkan değerler tahminidir, değişiklik gösterebilir. Ortada bir sorun yok kısacası.
Müşteri hizmetlerinin bahsettiği hızı alamıyorum. Bir konuşma yapmaya gerek varmi yoksa çözülmeyecek bir durummu?
Burada ~60000 kbps indirme hızı gözükmesi lazım. Aynı zamanda SNR değerine de bakın. Yani şu işaretlediğim yerler:
Yukarıda değerleri paylaştım 50mbps alıyor gözüküyor wifi değerleri.

Müşteri hizmetlerinin bahsettiği hızı alamıyorum. Bir konuşma yapmaya gerek varmi yoksa çözülmeyecek bir durummu?
Müşteri hizmetlerini arayıp modem arayüzünde Max Rate 50mbps görünüyor derseniz zaten onlar da o kadar alabileceğinizi söylerler. Dolayısıyla aramaya gerek yok. Müşteri hizmetleri de sitedeki tahmini değerlere göre konuşuyorlar ilk olarak. Modemdeki değeri duyduktan sonra alabileceğiniz maksimum hız 50mbps şeklinde bir cevap alacaksınız.

Hocam değerler normal değil. Arıza kaydı oluşturun baksınlar.
Screenshot_13.png
Screenshot_14.png

Mesajı düzenlemiştim. Bina içinde uzanan kablolar iyi durumda değil. Eğer değişiklik yapılırsa veya ek yerleri tamir görürse hız artar. SNR marjı asgari değer olan 8dB sınırına dayanmış. Daha aşağı düşerse internet kopar. Bakım yapılınca bu değer yükselir ve Türknet yönlendiricisi de otomatik olarak hızı artıracaktır. Türknet, Millenicom ve Netspeed'in hepsi birlikte bana 82 Mbps demişlerdi. Mevcut durum şudur:
resim_2022-03-12_204420.png

Modem arayüzünden 2.4GHz Bant Genişliğini 40 MHz'ye yükseltin bir de böyle deneyin bakalım.
Yok hocam değerler sabit.
Mesajı düzenlemiştim. Bina içinde uzanan kablolar iyi durumda değil. Eğer değişiklik yapılırsa veya ek yerleri tamir görürse hız artar. SNR marjı asgari değer olan 8dB sınırına dayanmış. Daha aşağı düşerse internet kopar. Bakım yapılınca bu değer yükselir ve TurkNet yönlendiricisi de otomatik olarak hızı artıracaktır. TurkNet, Millenicom ve Netspeed'in hepsi birlikte bana 82 Mbps demişlerdi. Mevcut durum şudur:
Eki Görüntüle 1330177

Anladım bina biraz eski 2000'li yıllardan kalma. Kabloların durumu ne durumda bilmiyorum 3 sene önce taşındım 3 senedir altyapı ile ilgili bir çalışma olmadı. Bina aile apartmanı gibi 15 senedir taşınan olmamış ve yaşlılar. Çok ilgilenmiyorlar apartman yöneticisi vs. Zaten aile evindeyim bu sene üniversiteye gidiyorum. 3-4 ay dayanabilirim muhtemelen bu internet hızına.

Modeminize gelen hız bu hocam. Büyük ihtimal ile bağlı olduğunuz saha dolabında performans düşüklüğü var. Sizin tek yapabileceğiniz TurkNet'e kapasite sorunları ile ilgili destek bileti açmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı