TurkNet 64 Mbps yerine 47 Mbps hız veriyor

Hayır. Mahalle yoğun nüfusa sahip. Her 200 metrede bir saha dolabı koydukları için yük dengelemesi iyi yapıldı. Bir de cihazlar eski kullandıklarından farklıymış.
Bende de 193 metre gözüküyor, bu ay VDSL'e geçeceğim inşallah. İnşallah güzel değerler alırım. Nasıl bir cihaz kullanmışlar, farkı neymiş?

Bende de 193 metre gözüküyor, bu ay VDSL'e geçeceğim inşallah. İnşallah güzel değerler alırım. Nasıl bir cihaz kullanmışlar, farkı neymiş?

Kurulumu normal Telekom ekibinden farklı kişiler yaptı. O yüzden fazla muhabbet edip detaylı bilgi vermediler.
Lokal kablolar sağlamsa bundan yüksek hız alabilirsin. Bana gelen kabloları her yıl koparttıkları için ek yapıldı. Telekom eskisine nazaran bakır oranı yüksek kablo kullanıyor. Bu yüzden de ek yerlerinin fazla bir dezavantajı olmuyor.

Kurulumu normal Telekom ekibinden farklı kişiler yaptı. O yüzden fazla muhabbet edip detaylı bilgi vermediler.
Lokal kablolar sağlamsa bundan yüksek hız alabilirsin. Bana gelen kabloları her yıl koparttıkları için ek yapıldı. Telekom eskisine nazaran bakır oranı yüksek kablo kullanıyor. Bu yüzden de ek yerlerinin fazla bir dezavantajı olmuyor.
Kablolar ne zaman yapıldı bilmiyorum ki, sadece hat zayıflaması 0-1.9 aralığında. Bunu yorumlayınca sağlamdır diyorum kendi kendime.

Merhabalar binam 64Mbps hız destekliyor. Bu hafta içinde iletişime geçtim ve konuştuğum yetkili binanız 75Mbps destekliyor dedi. İnternette altyapı sorguladığım zaman 64Mbps destekliyordu demek ki internette bir hata var altyapım 75 destekliyor diye düşünmüştüm.
Bu cuma günü TurkNet'e geçişim tamamlandı ve Wi-Fi sağlayıcım 300Mbps hız desteklediği için değiştirmedik.
Wi-Fi ayarlarını kendim yaptım ve TurkNet'e geçişim gerçekleşmiş oldu. Fakat Speedtest'te hız testi yaptığım zaman bu zamana kadar maksimum 47Mbps hıza erişebildim.

Yeni geçtiğimiz için bu internet hızı geçici diye düşünüp ilk gün müşteri hizmetleri ile iletişime geçmedim. Eğer sorun çözülmezse pazartesi günü temasa geçeceğim ama önce burada tartışmak istedim. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül
Modem modeli VMG3313-B10a

Eki Görüntüle 1330114

Eki Görüntüle 1330115
Merhaba, özel mesaj üzerinden iletişime geçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı