TurkNet 65Mbps internet 48Mbps gözüküyor

Strider0628

Hectopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Merhabalar, iyi sosyaller dilerim. Bugün ile birlikte TurkNet'e geçiş yaptım. 65Mbps VDSL paketini aldım lakin vadedilen hızı alamıyorum. Sorunun ne olduğunu da tam olarak bilmiyorum. Bu arada modemim TP-Link td W9970V3 modeli. Sorunun modem olduğunu pek zannetmiyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Bu arada 65Mbps değil 75Mbps imiş.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Modem arayüzünde hızınızın 50 Mbit'e ayarlandığı görülüyor. Tanımlanan hızı alıyorsunuz. Mevcut bulunduğunuz port maksimum bu hızı destekliyor. Daha iyisi için port değişimi şart. TurkNet'le iletişime geçin. Uygun port varsa değişim sağlarlar. Eğer yoksa yapacak bir şey yok.

Modem arayüzünde hızınızın 50 Mbit'e ayarlandığı görülüyor. Tanımlanan hızı alıyorsunuz. Mevcut bulunduğunuz port maksimum bu hızı destekliyor. Daha iyisi için port değişimi şart. TurkNet'le iletişime geçin. Uygun port varsa değişim sağlarlar. Eğer yoksa yapacak bir şey yok.
Hat değerlerini baktığımda indirme hızını 51372'yi görünce aslında şüphelendim. Bir iletişime geçmekte fayda var.

Modem arayüzünü kontrol. Edin Ethernet kablonuzu kaliteli ve kısa tutun. Modeminize gelen sinyal kablosunu kontrol edin gerekirse değiştirin. PC LAN driver güncelleyin.(Wi-Fi kullanıyorsanız onu da güncelleyin) eğer hiçbiri olmaz ise müşteri hizmetlerini arayın

Modem arayüzünü kontrol. Edin Ethernet kablonuzu kaliteli ve kısa tutun. Modeminize gelen sinyal kablosunu kontrol edin gerekirse değiştirin. PC LAN driver güncelleyin.(Wi-Fi kullanıyorsanız onu da güncelleyin) eğer hiçbiri olmaz ise müşteri hizmetlerini arayın
LAN kullanıyorum. Ve kablom Cat6 aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı