TurkNet 75 Mbps internette 47 Mbps hız veriyor

Emre Özçelik

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 gün önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. TurkNet bana 75 Mbps internet tanımladı fakat 47 Mbps alıyorum. Destek kaydı oluşturdum fakat adresinizin maximum 50 Mbps çekiyor dendi. Diğer ISS'lerden altyapı testi yaptığımda hepsi 75 Mbps çıkıyor Türk Telekom'da dahil. Şu anda ne yapmalıyım TurkNet'te durarak kendimi aptal gibi hissediyorum.

Alt yapım 72 Mbps destekliyor ve Netspeed bunu veriyor. Bu yüzden Türk NET'in zamanında önerdiği 35 Mbps paketten dolayı geçmemiştim. Türk NET kendisine benzer firmalara göre burada müşteriyi çok kaybediyor. Eğer 100 Mbps bir hız almıyorsanız son tercih etmeniz gereken firmalardan biri diyebilirim.

Türk NET tek fiyat ve eğer 100 Mbps yoksa bir alt limit belirleyip, onu müşteriye dayatıyor. Önceden 35 Mbps şimdi ise 50 Mbps civarına çıkarmışlar. Ya bunu alırsın ya da beni kullanmazsın kafasında yönetiyorlar biraz.

Alternatiflere göz atmanızı öneririm. Forumda öneri yapanlar olacaktır. Ya da Papara hesabınız varsa, internet ödemeleri kısmında firma adları oluyor. Reklamını yapamayan firmalara oradan bakabilirsiniz. Çoğu Türk Telekom alt yapısından hizmet verdiğinden, birbirine yakın değerler veriyor.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 gün önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. TurkNet bana 75 Mbps internet tanımladı fakat 47 Mbps alıyorum. Destek kaydı oluşturdum fakat adresinizin maximum 50 Mbps çekiyor dendi. Diğer ISS'lerden altyapı testi yaptığımda hepsi 75 Mbps çıkıyor Türk Telekom'da dahil. Şu anda ne yapmalıyım TurkNet'te durarak kendimi aptal gibi hissediyorum.
Merhaba, konu ile ilgili oluşturduğunuz destek kaydının numarasını paylaşır mısınız?

Merhaba, konu ile ilgili oluşturduğunuz destek kaydının numarasını paylaşır mısınız?
59593265

Turknet çalışanı gelip binadaki kutuya baktı ve arıza olduğunu söyledi. Türk Telekom ekiplerinin gelip bakması lazım dedi. Gelen giden olmadan sorunum çözümlendi olarak gösterilip adresime maximum 50 mbps verebileceklerini söylediler. Az önce Türk Telekomu aradığımda 75 mbps hız alabileceğimi söylediler. Ben 50 mbps hız alacağımı bilsem geçmezdim ay sonunda iptal ettireceğim zaten.

59593265

Turknet çalışanı gelip binadaki kutuya baktı ve arıza olduğunu söyledi. Türk Telekom ekiplerinin gelip bakması lazım dedi. Gelen giden olmadan sorunum çözümlendi olarak gösterilip adresime maximum 50 mbps verebileceklerini söylediler. Az önce Türk Telekomu aradığımda 75 mbps hız alabileceğimi söylediler. Ben 50 mbps hız alacağımı bilsem geçmezdim ay sonunda iptal ettireceğim zaten.
Tekrar incelemesi ve size dönüş yapılması adına ilgili ekiplerimize bilgi ilettim. Gerekli kontrolleri yaparak sizinle iletişime geçeceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı