TurkNet 75 Mbps internette kopmalar

MephistoGG

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, dün Ttelekom'dan TurkNet'e geçiş işlemim tamamlandı, verilen bilgileri modem arayüzüne girdim ve internete bağlandım. Kullandığımız 6-7 saatlik bir sürede sık sık kopmalar yaşadık (saatte 1 veya 2 defa olmak üzere). Arıza kaydı oluşturdum ve birkaç dakika sonra beni aradılar; "75Mbps internetimden bana ulaşan 63Mbps imiş, bunu 50Mbps'e düşürürsek stabil olarak kopma sorunları çözülecekmiş" dediler. Gerçekten de öyle oldu, tekrar paketi 75Mbps'e yükseltme şansım var ve açıkçası aynı fiyata daha az internet hizmeti almak beni rahatsız etti, ne önerebilirsiniz?

İlginize şimdiden teşekkürler.

Merhaba, dün Ttelekom'dan TurkNet'e geçiş işlemim tamamlandı, verilen bilgileri modem arayüzüne girdim ve internete bağlandım. Kullandığımız 6-7 saatlik bir sürede sık sık kopmalar yaşadık (saatte 1 veya 2 defa olmak üzere). Arıza kaydı oluşturdum ve birkaç dakika sonra beni aradılar; "75Mbps internetimden bana ulaşan 63Mbps imiş, bunu 50Mbps'e düşürürsek stabil olarak kopma sorunları çözülecekmiş" dediler. Gerçekten de öyle oldu, tekrar paketi 75Mbps'e yükseltme şansım var ve açıkçası aynı fiyata daha az internet hizmeti almak beni rahatsız etti, ne önerebilirsiniz?

İlginize şimdiden teşekkürler.
Hocam altyapınız 75 mbit desteklemiyormuş. Buna yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. Turknet'te tek fiyat var. Bence şu anda 100 TL'ye 50 mbit internet gayet uygun.

CAT6 çektirmen lazım ankastre kutusuna kadar bende 35 kullanıyordum akşamları hızım düşüyordu ve kopma oluyordu CAT6 çektirdim ve kopmalar gitti ancak internetin 63 Mbit ise 50'de kalman daha mantıklı.

Hocam altyapınız 75 Mbit desteklemiyormuş. Buna yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. TurkNet'te tek fiyat var. Bence şu anda 100 TL'ye 50 Mbit internet gayet uygun.

75Mbps yerine sadece alabileceğim en yüksek hız olan 63Mbps verip takibe aldılar şu an, umarım bu şekilde bir problem yaşanmaz. İlginiz için teşekkürler.

CAT6 çektirmen lazım ankastre kutusuna kadar bende 35 kullanıyordum akşamları hızım düşüyordu ve kopma oluyordu CAT6 çektirdim ve kopmalar gitti ancak internetin 63 Mbit ise 50'de kalman daha mantıklı.

Mesajınız için teşekkürler. Hız düşmesi kesinlikle yaşamıyorum, şimdilik takibe aldılar.

Bazı modemlerde kısıtlama konulabiliyor. Örneğin ben de 75 alıyorum ama maksimum desteklenen değer 69. Modemin ayarlarından SNR Margin'i sabitledim, kopmalar kesildi. Her modemde olmayabiliyor. Ya da bunun yerine direkt servis sağlayıcınız ile konuşup bu işlemi yaptırabiliyorsunuz diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı