Turknet 75 MBPS yerine 16 MBPS vermesi

Melih1720

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hat değerlerim ekran görüntüsünün gösterdiği gibi. Ben Turknet'e geçmiştim ve sorguladığımda 75 MBPS hız vaat edilmişti. Ancak şu an normal ADSL kullanıyorum. Geçmeden önce Türk Telekom'daydım ve orada da ADSL kullanıyordum. VDSL olacağı için Turknet'e geçtim. Bu değerlerle VDSL'in bir alakası var mı onu da bilmiyorum. Ararsam beni VDSL'ye geçirebilirler mi? Paketim 75 MBit olarak görünüyor bu yüzden AKK'yi geçsem bile ADSL kullandığım için maksimum hızı alabileceğim. Eğer ararsam sizin hattınız VDSL desteklemiyor deyip hızı da 16 Mbit yaparlarsa diye de korkmuyor değilim :) Çünkü AKK'den sonraki hızım 5 MBit olacak. Ne yapmalıyım?

Screenshot (7).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmeden önce 75 Mbps ye kadar destekliyor yazarken şuan adres bilgilerimi girip kontrol ettiğimde 16 mbps ye kadar hız alabileceğimi gösteriyor site.
Ama şuan kullandığım paket bilgisinde hız 75 Mbps olarak görünüyor.

Kendilerini aradım bana birkaç gün içinde dönüş yapacaklarını söylediler. Görücez bakalım ne olacak. VDSL kullanacağımı sandığım için bir de modem almıştım. Onu da iade edeceğim duruma göre.

Bütün internet sağlayıcıları denedim, hiç sorun yaşamadım. Son 2 aydır TurkNET'teyim, internetten soğudum, kesinlikle tavsiye etmem .

Altyapın standart bir ADSL yapısı. VDSL hız kaldırabilir ama düşük oranlarda, 25, 35 gibi. TürkNet MH arayıp durumu internet arıza bölümüne iletirsen orada sana yardımcı olacaklardır.

Bu arada ilk defa bir ISS'de ne derseniz ikiletmeden yardımcı olan alanında en azından belli bir seviyede yetkin ve dediklerinizin çoğunu anlauan MH çalışanına TürkNet'te rastladım.

Dipnot: Şuanda TürkNet abonesiyim. Daha önceden Superonline kullanıyordum. Altyapı aynı olduğu için hiçbir kalite farkı yok. Ara sıra TTNet sırf beni taahütle aynı hıza 35GB taahüt satmak için santralden hızımı düşürüyormuş, bende ısrarla MH arayıp hızımı eski haline getittiriyordum.

Dipnot 2: Yaz kampanyaları sebebiyle de şuan da aktif 250GB kotam ve YAPA yatırım bölgesi olduğum için 4 adet ücretsiz 50GB ek AKN hediyem var. Daha ne olsun?

2 gun icinde geri donulecektir yazarken 9 gun sonra bu mesaj gonderildi. Yeni hat acarak degil turk telekomun ADSL hizmetinden gecmistim turknete. Boyle bir hata beklemiyorudum acikcasi.

Dosya Ekleri

• IMG_20170710_203033.jpg
    IMG_20170710_203033.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 535
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı