TurkNet 80 Mbps yerine 13 Mbps hız

Caglar95

Hectopat
Yer
Muğla
Herkese merhaba, birkaç gün önce aboneliğimi TurkNet'e taşıdım ve 100 Mbps paketinden minimum 80 Mbps alabileceğim söylendi. Teknik destek ile görüştüm, şu an modeme 79 Mbps'ye kadar hız sağladıklarını görüntülediğini ilettiler. Fakat hız testlerinde asla 12-13 Mbps üzerine çıkamıyor internet hızı. Modem değerlerim normal mi sizlere sormak istedim. Eğer normalse ben bu problemi nasıl çözebilirim? Modem ayarlarımda mı sıkıntı var, kablolar mı eski, nedir sebep?

Modem_arayuz.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet dalga geçiyor benimle. Evde kontrol için kendi ekibini gönderdiler. Ev tesisatında sorun yoksa ortak çalışma yapıcaz dediler. Ekip geldi iç tesisatta sorun yok dedi. Port değişimi istedi. Bugün Turknet destek kaydına sorum tespit edilmemiştir kaydı kapatıyorum diye mesaj atmış 😄 Ne yapın edin Turknet aboneliği filan başlatmayın. Değiştiricem bende iptal ettiricem. Şaka kuruluşu haline dönüşmüş müşterinin ne dediğni bile dinlemeyen bi şirket.
@TurkNet Destek Ali @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku bu ne demek oluyor ? Evde inceleme yapan ekip port değişimi istiyor siz sorun yok diyerek kaydı kapatıyorsunuz? Destek ekibiniz şaka mı yapıyor.
Merhabalar, mesaj üzerinden iletişime geçtim.

KS
KS
Caglar95

Caglar95

Hectopat
Yer
Muğla
Bazen TurkNet sinyali VDSL yerine ADSL üzerinden atıyor sanırım, böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama aboneliğimi ilk başlattığımda bende de böyle bir sorun olmuştu. İnternet hızım ADSL limitlerine takılıyordu, 1 gecede çözmüşlerdi sorunu hiçbir ekip gelmeden. Sanırım uzaktan bir müdahale olmuştu.

Sana denk gelen destek elemanı bilmiyor veya kalifiyesiz olabilir, farklı bir kayıt daha açın.

Ne olduğunu bilmiyorum. Eve gelen TurkNet saha ekibinden arkadaş 79 Mbps modeme geliyor görünüyor ama port değişimi isteyeceğiz dedi. Müşteri temsilcisinin bana yazdığı cevabı görseniz düşünmez abonelik iptal ettirirsiniz. "Sorun bizim tarafımızca çözülmüştür" ne demek simdi bu? Bizden buraya kadar gerisini sen hallet der gibi. Gerçekten komik sözde ortak çalışma başlatacaklardı.

Ne olduğunu bilmiyorum. Eve gelen TurkNet saha ekibinden arkadaş 79 Mbps modeme geliyor görünüyor ama port değişimi isteyeceğiz dedi. Müşteri temsilcisinin bana yazdığı cevabı görseniz düşünmez abonelik iptal ettirirsiniz. "Sorun bizim tarafımızca çözülmüştür" ne demek simdi bu? Bizden buraya kadar gerisini sen hallet der gibi. Gerçekten komik sözde ortak çalışma başlatacaklardı.
Merhabala, destek kayıt numaranızı benimle paylaşır mısınız?

Yukarı