TurkNet adına arayan dolandırıcıları bildirme

Modeste

Kilopat
Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim.

Dün öğlen civarları bir numara beni aradı. Aslında bayağıdır arıyordu ama açmıyordum bilmediğim için. Arayan numara TurkNet adına aradığını söyledi. Yeni yılla birlikte belli bir zam gelmiş güya, Digitürk veya benzeri uydu hizmetlerini kullanmıyorsak zamdan etkilenecekmişiz. Bunları derken bana alakasız geldi zaten olay, anladım az çok dolandırıcı olduğunu. Sonra Digitürk kullandığımı söyleyip kapadım telefonu. Sonra internet üzerinden az gezindikten sonra dolandırıcı ekip olduğunu gördüm. Bugün dün dolandırmadıkları için olsa gerek bir daha aradılar. Ben de dolandırıcı olduklarını bildiğimi söyleyince birkaç kelime daha edip gülüp kapadı telefonu. Merak ettiğim konu şu: Bu tür dolandırıcılar için herhangi bir şey yapılmıyor mu? Birçok insanı rahatlıkla kandırabilirler. Sadece çocuğu internete girebilsin, derslerini yapabilsin diye internet bağlatan ama kendi daha Google'a giremeyen tanıdıklarım var. Şimdi bu ekip bu kişileri arasa rahatlıkla dolandırabilecek. Çevremde kullanan kişilere haber verdim. Numarayı bir yere vermem gerekir mi? Veya bilgilendirebileceğim herhangi bir yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı