TurkNet ADSL 35 Mbps İddiası

ayberk5201

Hectopat
TT altyapısındayım şu an ADSL en fazla 16 Mbps veriyorlar.

TurkNet sitesinde 35Mbps hız alabileceğimi gösteriyor arayıp sorduğumda bizim altyapımızdasınız VDSL altyapınzı var diyorlar ve verebileceklerini iddia ediyorlar daha önce yaşayan var mı ne olur sizce? Ona göre taahhüt bozup geçmeyi düşünüyorum ADSL internette ne Online ders yapılabiliyor ne oyun oynanıyor.

Dosya Ekleri

• 2021-03-01 15_21_50-İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet.png
    2021-03-01 15_21_50-İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet.png
    81,2 KB · Görüntüleme: 68
  • dsl.png
    dsl.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 55
  • ulaşılabilir hız.png
    ulaşılabilir hız.png
    1,2 KB · Görüntüleme: 61
  • 2021-03-01 15_53_38-Altyapı Sonuçları _ Netspeed.png
    2021-03-01 15_53_38-Altyapı Sonuçları _ Netspeed.png
    19,3 KB · Görüntüleme: 45
YAPA'da olduğunuzdan öyle gösteriyor. Taahhüt falan yok zaten, denemekten bir şey kaybetmezsiniz. YAPA santraline yakınlığınıza göre hız alırsınız. Büyük ihtimalle şu an kullandığınız ADSL'den daha iyi olur.
Evet yalan atıyorlar. VDSL olmamasına rağmen VDSL var dediler. Bağlattılar ama sonra VDSL yok dediler. Bundan sonrasını siz düşünün.
Sizin durumunuzla konu sahibin durumu tamamen farklı. Konu sahibi YAPA'dayken siz normal VAE bölgesindesiniz. Bölgede VAE VDSL yokken YAPA VDSL olabilir. Elma ile armutu karıştırmayın lütfen. Sizin durumunuz Port olmaması ile alakalı.

TT altyapısındayım şu an ADSL en fazla 16 Mbps veriyorlar.

TurkNet sitesinde 35Mbps hız alabileceğimi gösteriyor arayıp sorduğumda bizim altyapımızdasınız VDSL altyapınzı var diyorlar ve verebileceklerini iddia ediyorlar daha önce yaşayan var mı ne olur sizce? Ona göre taahhüt bozup geçmeyi düşünüyorum ADSL internette ne Online ders yapılabiliyor ne oyun oynanıyor.
Kesinlikle Turknet veriyor kendim 4 yıldır kullanıyorum bağlantım iyi 35 değil ama 34 alıyorum 3 de upload alıyorum sanal dersler falan hiç bir problem olmuyor 34ms ping var o kadar kesinlikle değer eğer arkadaş kodu bulusanız 1 ay siz 1 ayda arkadaşınız kullanır.

YAPA'da olduğunuzdan öyle gösteriyor. Taahhüt falan yok zaten, denemekten bir şey kaybetmezsiniz. YAPA santraline yakınlığınıza göre hız alırsınız. Büyük ihtimalle şu an kullandığınız ADSL'den daha iyi olur.

Sizin durumunuzla konu sahibin durumu tamamen farklı. Konu sahibi YAPA'dayken siz normal VAE bölgesindesiniz. Bölgede VAE VDSL yokken YAPA VDSL olabilir. Elma ile armutu karıştırmayın lütfen. Sizin durumunuz Port olmaması ile alakalı.

YAPA olayı da biraz yalan. Alt yapı sorguladığım da bende YAPA alt yapısında gözüküyordum. Sırf onun için geçtim. 6-7 ay oldu hala VAE ile alıyorum. Bunun için kaç kere destek açtım hiç birinde sorun çözülmedi ve şu an alt yapı sorguladığım da YAPA gözükmüyor. Yalan atıyorlar arkadaşın dediği gibi.

YAPA olayı da biraz yalan. Alt yapı sorguladığım da bende YAPA alt yapısında gözüküyordum. Sırf onun için geçtim. 6-7 ay oldu hala VAE ile alıyorum. Bunun için kaç kere destek açtım hiç birinde sorun çözülmedi ve şu an alt yapı sorguladığım da YAPA gözükmüyor. Yalan atıyorlar arkadaşın dediği gibi.
Mesafeniz uzak ise geçirmiyorlar. Yalan değil yani.

TurkNet 4 aydır bağlayamadığı interneti NetSpeed 3 haftada bağladı. Adamlar sözleşmeyi yaptıktan sonra pek takmıyorlar.

Doğru. Bizim bir arkadaşta da aynı sorun var. TurkNet'i bırakması için ikna etmeye çalışıyorum bakalım. :D

Mesafeniz uzak ise geçirmiyorlar. Yalan değil yani.

O zaman göstermeyecekler, aradığım da YAPA'dasınız demeyecekler bana. Bu bildiğin adamı kandırmak.

sizinde ADSL miydi geçmeden önce ?
Ben hiç TT veya başka İSS kullanmadım ama ilk olarak ADSL bağlattım çünkü hem elimdeki modemim ADSL'di hem de mahallemde VDSL alt yapı olduğunu bilmiyordum modemi değişip online olarak başvuru yaptım aynı ücrete VDSL' e geçtim bu hızlara öyle erişebildim zaten ADSL'de bu hızları göremezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı