TurkNet alınır mı?

İnternetinle ilgili bir sıkıntı yaşadığında ulaşabileceğin bir destek ekibi yok. Turknet'e yazarsın, sonra kullanmadığın bir hizmetin; yani Türk Telekom arıza ekibinin gelmesini beklersin.

9 ay kadar kullandım. En az 5-6 ay sıkıntılar içerisinde geçti. En büyük sıkıntısı, bir problem esnasında sizi muhatap alacak bir insan evladı yok. Keşke 30-40 TL fazla verseydim de şu eziyeti çekmeseydim dedirtti.

Kim ne sıkıntı yaşadı bilmem ama diğer soranlara da tavsiye ediyorum. İki farklı şehirde iki evimde de Türknet kullanıyorum yıllardır. Türk Telekomun altyapı yok, açılsa bile maksimum 4 mbps hız olur dediği Aydın'daki evime Türknet 1 hafta içinde internet bağladı ve 35mbps, 10 lira farkla 50. Yani altyapına, bulunduğun bölgeye göre, yoğunluğa göre değişir. Baya bi yıl oldu Türknet kullanıyorum, sadece Türk Telekom'un bölgesel altyapı tadilatlarında kısa bir süre internetim gitti. Onun haricinde müşteri hizmetleri olmasa da sıkıntı yok. Diğerlerinde vardı da ne oldu? Türk Telekom kullanırken bir sorun yaşadığımda halletmeleri 10 gün sürüyordu (4-5 yıl önce). Yani demem o ki altyapın bölgesel olarak güzelse Türknet kullanılır.

Yakın zamanda taahhütüm bitiyor TurkNet'e geçmeli miyim sıkıntı yaşar mıyım?

TurkNet'ten birçok şikayetçi var tabii şikayetçi olduğu kadar memnun olan da var.

Eğer altyapı, iç yapı ve santral uzaklığını iyi ise %80 iyi bir verim alırsın. (Değerlerini NetSpeed üzerinden test edip atarsan net bir şey söyleyebiliriz) ben şahsen Vodafone tavsiye ediyorum ama.

Bölgenizde kendi altyapısı varsa olabilir. Ama TTNet altyapısından alacaksanız hiç bulaşmayın. En kötü hatları bunlara verip en son desteğe geliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı