TurkNet Altyapı Sorgulama Eski Hızı Vermiyor

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar selamlar. Şuan Türk Telekom altyapısında internet alıyorum. Aldığım hızlarda herhangi bir sorun yok. Fakat taahhüt bitince TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum. 4-5 ay önce altyapı sorgulama testi yaptığım zaman altyapımın maksimum 62 Mbps desteklediğini öğrendim. Bunun için ise bana 100 Mbps internet bağlama paketi önermişlerdi (Hemen aşağıda çıkan paket önermeleri ile). Son 3 aydır ise altyapı sorgulama testini tekrar gerçekleştiriyorum. Altyapımın ADSL olduğunu söylüyor ve 16/1 bir paket öneriyor. Millenicom gibi diğer bazı servislerin altyapı sorgulama testini gerçekleştirdiğimde ise 62 Mbps'yi görüyorum. Acaba sorun neden olabilir? Çünkü 62 Mbps sadece TurkNet'te gözükmüyor. Şimdiden vereceğiniz yanıtlar için teşekkürler. İyi sosyaller. :) @500498

Son düzenleme:
Geçebileceğin zaman zaten "geçebileceğiniz tarifeler" adı altında görebiliyorsun aynı şekilde ben 16Mbit açık diye ilk başta 16 Mbit satın aldım 1 ay sonunda ara ara baktım geçebileceğim tarifelere bir de ne göreyim 35 ve 50 Mbit açıktaydı hemen çöktüm 50Mbit'e şu an Max 40 download 8 upload tarifedeyim çok memnunum.

Geçebileceğin zaman zaten "geçebileceğiniz tarifeler" adı altında görebiliyorsun aynı şekilde ben 16Mbit açık diye ilk başta 16 Mbit satın aldım 1 ay sonunda ara ara baktım geçebileceğim tarifelere bir de ne göreyim 35 ve 50 Mbit açıktaydı hemen çöktüm 50Mbit'e şu an Max 40 download 8 upload tarifedeyim çok memnunum.
Aldığınız hızlara sevindim. Fakat anlamadığım şu: eskiden 62 Mbps idi. Şimdi ise 16'ya düştü. Yukarıda @xJumper hocam yanıt verdi.

Demek istediğin öncesinde 60 Mbit kullanıyordun şu an 16 Mbit'e mi düşürdüler paketini.
Hayır hocam. Belirttiğim üzere Türk Telekom kullanıyorum. Eskiden altyapımın maksimum 62 Mbps alabileceği yazıyordu. Şimdi 16'ya düştü.

Hayır hocam. Belirttiğim üzere Türk Telekom kullanıyorum. Eskiden altyapımın maksimum 62 Mbps alabileceği yazıyordu. Şimdi 16'ya düştü.

O zaman dediğin olay normal o gösterilen değerler evet senin maksimum alabileceğin hız fakat port eğer dolduysa kalan port olarak 16Mbit gösterir bu değişebilir 35 olur 50 olur değişir yani.

Geri
Yukarı