Turknet altyapı sorgusunun yanlış olması

Daha fazla  
Ben Osmaniye'de yaşıyorum. İnternet altyapısı berbat bir şehir neyse buraları boş verelim. Asıl konu şu TürkNET den internet almaya karar verdim hız ve AKN sorguluyorum evimin adresini vsvs girdim. Benim altyapı 16 Mbps 150 GB kotalı olarak gösteriyor (şuan kullandıgım 8 Mbps 50 GB) neyse tamam almaya karar verdim birde karşı komşumunkini sorgulayım dedim komşumun altyapısı 35 Mbps 150 GB gösterdi şok oldum neden arada tek bir sokak varken bukadar hız fark ediyor anlamış değilim. Fotoğraflar ile destekliyorum;

Benim altyapım;

8My8A1.png

Komşumun altyapısı;

DPv3p3.png
8My8A1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet genel olarak hata var. Ben şuan TürkNet kullanıyorum ve 40 MBPS hız alıyorum fakat son site güncellemesinden itibaren sorgulamada 16 MBPS alabiliyorum diye gösteriyor.

Mesafe önemli. Bir sokak bile olsa bu kadar fark edebilir. Santral'e daha uzaksınız demek ki. Aynı apartman içerisinde fark ediyorsa eğer Türk Telekom'un Turknet'e sağladığı bilgiler hatalıdır.

Verdiği bilgiler hatalı. Ben telefon numarası ile aratıyorum 16Mbps hız, 150GB Akn çıkıyor. Lakin adres girince hata verip hiç bir şey söylemiyor.

Evet genel olarak hata var. Ben şuan TürkNet kullanıyorum ve 40 MBPS hız alıyorum fakat son site güncellemesinden itibaren sorgulamada 16 MBPS alabiliyorum diye gösteriyor.
Aynen öyle bir sıkıntı varmış araştırdım teşekkürler

Mesafe önemli. Bir sokak bile olsa bu kadar fark edebilir. Santral'e daha uzaksınız demek ki. Aynı apartman içerisinde fark ediyorsa eğer Türk Telekom'un Turknet'e sağladığı bilgiler hatalıdır.
Karşı komşum başka bir dağıtım santralinden alıyormuş :)

Verdiği bilgiler hatalı. Ben telefon numarası ile aratıyorum 16Mbps hız, 150GB Akn çıkıyor. Lakin adres girince hata verip hiç bir şey söylemiyor.
Evet haklısın, diğer sıkıntı ise şu benim evim müstakil tek katlı karşı komşum ise iki katlı olduğu içinmiş diğer tek katlı evlerde hep 16 mbps alırken iki katlı evler 35 alıyor.

Bro TürkNete geçmeyi düşünüyorumda bu güne kadar yaşadığın bir problem oldumu arkadaşım dediğine göre kötüymüş sürekli internet kesilip duruyormuş bazenleri internet 1 2 gün gelmiyormuş doğrumu şuanda TTNET kullanıyorumda 60 TL [50 GB 8Mbps (Kotayı geçersem 3Mbps) istediğim zaman ttnet'den çıkabiliyorum sence ne yapsam.

Bro TürkNete geçmeyi düşünüyorumda bu güne kadar yaşadığın bir problem oldumu arkadaşım dediğine göre kötüymüş sürekli internet kesilip duruyormuş bazenleri internet 1 2 gün gelmiyormuş doğrumu şuanda TTNET kullanıyorumda 60 TL [50 GB 8Mbps (Kotayı geçersem 3Mbps) istediğim zaman ttnet'den çıkabiliyorum sence ne yapsam.
Vodafone'a geçin. Bir gün önce vodafone altyapısı caddeye geldi. Aynı gün satış temsilcileri gelip bana müthiş bir teklif yaptı. 100Mbps hız 240GB AKN 74TL. İlk başta kararsız kaldım lakin sonradan taahhütü karşıladıklarını öğrendiğimde anında geçtim.
Screenshot_17.png

Mutluyum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı