TurkNet - Altyapı sorunlarından dolayı bağlantı işlemleri gecikiyor uyarısı

dedemlililer

Hectopat
Merhaba az önce TürkNet başvuru yaptım. Telefonda her şey iyi hoştu ama daha üstünden 1 saat geçmeden hemen bu uyarıyı aldım.

Bulundugunuz bolgedeki altyapi sorunlari nedeniyle hizmetinizi baslatmamiz gecikiyor. Konuyu biz takip ediyoruz. Su asamada bir işlem yapmaniza gerek yok. Bu mesaji size isler biraz gecikiyor, ozur dileriz demek için gonderdik. Sizi düzenli olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu uyarıyı yaşayan var mı? Ne kadar sürdü? Süreç nasıl geçti? Açıkçası şevkimi kırdı bu uyarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey yaşamadım lâkin moralinizi bozmaya pek gerek yok. Olabilir böyle şeyler. En fazla 2-3 gün sürer diye tahmin ediyorum.

Böyle bir şey yaşamadım lâkin moralinizi bozmaya pek gerek yok. Olabilir böyle şeyler. En fazla 2-3 gün sürer diye tahmin ediyorum.
Bence çok önemli birşey olsaydı sizi arayıp durumu anlatırlardı.

Internette bu konu hakkında araştırma yapınca karşıma boş port olmaması sorunu çıktı hep. Bende extranet üzerinden altyapı sorgulayinca boş port olduğunu gördüm. Sanırım sıkıntı port değil.

Bu sabah tekrar bakınca bir ekip telefon direklerindeki kabloyu oynuyorlardı (değiştiriyor da olabilirler bilmiyorum. Dikkat edecek kadar fazla kalmadım) sanırım altyapı sorunu dedikleri bu olsa gerek.

İnşallah sorun çıkarmaz. 1 hafta içinde bağlantı yapılamaz ise o zaman iletişime geçmeyi düşünüyorum.

Bu mesaj konuyu yukarı taşıyacağı için yeni gören arkadaşlara da sormak istiyorum.

Daha önce turknet basvurusu yapıp da böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Olduysa tecrübeleriniz nelerdir?
Şimdi DonanımHaber forumdan destek ekibiyle görüştüm. Konuyu teknik ekibe aktardılar. Ve teknik ekip bana dönüş yaptı.

Cevapta;
Arıza mesajının otomasyon olduğunu ve altyapıda herhangi bir hata olmadığını söylediler. 48 saatlik kurulum süresi normal bir şekilde devam ediyormuş.

Bunun gerçek olup olmadığıni da ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz
.

Yeni edit:
Bugun yeni mesaj gedi. Altyapıyı evime kadar götürmüşler. Sadece kurulum ekipleri elip kurulum yapacak. Şansa bakın ki son vdsl portunu ben almışım. Öncede altyapı sorgulayınca 95Mbit gösterirdi. Şimdi 9Mbit gösteriyor. Sadece ADSL portları kalmış açıkta.

Son düzenleme:
Hocam merhabalar, aynı sorunu yaşamaktayım. Fakat bizde durum sizdekinin aksine boş VDSL portu bulunmakta çünkü binamız 4 katlı ve neredeyse hiç internet kullanan daire bulunmamakta. Muhtemelen evinde aktif internet sağlayıcısı kullanan bir biz varız ve bizimki de uydudan internet olduğu için bu sınıfa girmiyor. Daha önce ADSL internet erişimi sağlayan TTNET kullanıcısıydık şimdi altyapımızı yenileştirmişler VDSL2 gelmiş bulunmakta. Sizce tahmininizce benim bu sorunum ne kadar sürede hallolur veya hallolur mu?

Geri
Yukarı