TurkNet: Altyapınız zayıf, hız veremeyiz

TurkNet ile iletişime geçerek, port değiştirme konusunda yardım isteyebilirsiniz.

Bu konuda bilgim yok.

Teşekkürler ilginiz için.
Noise margin 7 altına düşmemesi gerekiyor kopmaların olmaması için. 5 metrede bu değerler kötü açıkçası. Portta bir sıkıntı olabilir.

Port değiştirirsem mevcut portumun gitme ihtimali var mı veya hızım port değişiminden sonra kötüleşme ihtimali var mı?

@LLeg0shi iyileşebilir de kötüleşebilir de. %100 bir şey demek imkansız gibi. Ama evinin yakınlarında beyaz saha dolabı görüyor musun? Var ise yakınında dibinde port değişirse belki alabilirsin.

@LLeg0shi iyileşebilir de kötüleşebilir de. %100 bir şey demek imkansız gibi. Ama evinin yakınlarında beyaz saha dolabı görüyor musun? Var ise yakınında dibinde port değişirse belki alabilirsin.
Evet hemen evin önünde.

Peki sıkıntı kesinlikle porttan mı? TurkNet destekten "altyapınız kötü." denmişti. 5 metreye 50 Mbit verilmesi bana da pek mantıklı gelmiyor.

Kesinlikle şu yüzünden sıkıntılı diyemeyiz, teknik ekibin gelip tetkik etmesi gerekiyor, bina altyapınız düzgün mü?

Evet hemen evin önünde.

Peki sıkıntı kesinlikle porttan mı? TurkNet destekten "altyapınız kötü." denmişti. 5 metreye 50 Mbit verilmesi bana da pek mantıklı gelmiyor.
Belki de Tip-7 dolabın kapasitesi dolmuştur. Ya da boş port kalmadığından uzak bir dolaba internetinizi bağlamış olabilirler. Sizin binadan ankastre'ye giden kablonuz yeni mi?

Bu kadar düşük hat zayıflamasına ve mesafeye kullandığınız değer mantıklı değil. TurkNet'in dediği gibi hız artımında hattınız stabil olmayacaktır. Aynı durumu bende yaşamıştım. Telekom ekipleri geldiğinde sorun yok deyip gitmeye çalıştılar. Daha öncesinde 100 Mbps kullandığımı bildirmeme rağmen ısrarla sorun yok demişlerdi. Uzunca tartışma sonucunda port değişikliği yaptılar ve sorunum çözüldü. Şu anda 100 Mbps hızı 13.2 SNR ile kullanıyorum. Bir şekilde port değiştirtmeye çalışın.

Bu kadar düşük hat zayıflamasına ve mesafeye kullandığınız değer mantıklı değil. TurkNet'in dediği gibi hız artımında hattınız stabil olmayacaktır. Aynı durumu bende yaşamıştım. Telekom ekipleri geldiğinde sorun yok deyip gitmeye çalıştılar. Daha öncesinde 100 Mbps kullandığımı bildirmeme rağmen ısrarla sorun yok demişlerdi. Uzunca tartışma sonucunda port değişikliği yaptılar ve sorunum çözüldü. Şu anda 100 Mbps hızı 13.2 SNR ile kullanıyorum. Bir şekilde port değiştirtmeye çalışın.

Port değiştirme işlemini nasıl yapabilirim acaba? Nereye başvurmam gerekiyor?

Hizmet aldığınız firmaya bildirmelisiniz. Israrla hız problemi yaşıyorum diye arıza kaydı açmanız gerekebilir. Telekom ekipleri geldiğinde portu değiştirtmeden bırakmayın.

Geri
Yukarı