TurkNet başvuru süreci nasıldır?

SemperFidelis

Hectopat
Yer
Adana
Merhabalar. 1 ay sonra Türk Telekom taahhüt sürem doluyor. Bu yüzden başka bir internet sağlayıcısına geçiş yapacağım. Aklımda TurkNet var. Altyapı sorgulattım, aylık 100 liraya 62 Mbps hız alacağım yazıyor ve bu konuda güncel bilgiler almam gerekli. Aklımda birkaç soru var. Aynen dedikleri gibi sadece 100 liraya 62 Mbps hıza ulaşacak mıyım? Zira 8 Mbps ile 3 gün oyun indirmeyi beklemekten sıkıldım. Modem ücreti alıyorlar mı, yoksa bedava mı? Modemi biz mi kuruyoruz, yoksa onlar mı kuruyor? Yani birisi bu TurkNet sürecini detaylı bir şekilde anlatırsa cidden mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem vermiyorlar, ya onlardan alacaksın ya da başka bir yerden alacaksın. Modem kurulumunu gelecek ekipler yapıyor. İnternetten başvuru yaparsanız kurulum ücreti 75, başka bir yerden yaparsanız 108 TL. Gerekli tüm belgeleri kurulum ekibi yanlarında getiriyor, siz sadece imzalıyorsunuz.

Öğlen 12 de aradım 17’ye kadar kimlik fotoğrafı istediler.
Ertesi sbah bir görevli geldi ve imzamı aldı.
Tt kullandığım için daha önce, 4 günde hattım Türknet’e geçti.
Totalde 4-5 gün sürdü. 4-5 günlük arada TT kullanmaya devam ettim.
Daha önce TT fiber modem kullanıyordum aynı modemi ücretsiz kullanmaya devam ediyorum.
95/8 hıza 99,90₺ ödüyorum.
Öğlen 12 de aradım 17’ye kadar kimlik fotoğrafı istediler.
Ertesi sbah bir görevli geldi ve imzamı aldı.
Tt kullandığım için daha önce 4 günde hattım Türknet’e geçti.
Totalde 4-5 gün sürdü. 4-5günlük arada TT kullanmaya devam ettim.

Altyapınızı Türk Telekom sağlıyor. 62 Mbps değerine yakın değerler elde edebilirsiniz. Daha fazla veya az olabilir. Modemi TurkNet'ten satın alıyorsunuz ya da kendi modeminizi kullanıyorsunuz. TurkNet, modemin kurulumunu yapıyor.
Şu an ZYXEL 3312-B10B kullanıyorum acaba bu modem yeterli olur mu yoksa başka bir modem mi satın almalıyım?

Aynı paraya hem fiber(TT gibi "3mbps" fiber değil "1000MBPS" fiber) hem VDSL satan marka. Ayrıca TTden çıkarken eskiden yapılan mahalle kazısında fiber döşendiğini öğrendik. Fiber maks 100MBPS destekliyormuş Fi diyoruz burada buna.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı