TurkNet Başvuru Süreci

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
11 Aralık 2019 tarihinde TurkNet firmasına başvuru yaptım. Bana ilk başta her şeyin sorunsuz gözüktüğü, hizmeti başlatma sürecinde bir sorun olmayacağı söylendi. Fakat bugün tam üç hafta dolmasına rağmen hizmetim başlatılamadı. Müşteri temsilcileri Türk Telekom firmasının altyapısını kullandıklarını, Türk Telekom firmasının boş kaynak olmadığı için hizmeti veremediklerini söyledi. Anlayacağınız üç haftadır firma tarafından mağdur edilmekteyim. Eski internet servis sağlayıcım Türk Telekom firmasıydı. Bu durumdan dolayı tekrardan Türk Telekom'a başvurmak istedim. Fakat Türk Telekom firması ile görüştüğüm zaman müşteri temsilcileri yeni bir başvuru yapabilmem için 90 gün beklemem gerektiğini söylediler. Bana önerebileceğiniz alternatif bir çözüm var mı? Benzer bir süreçle karşılaşan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Ek olarak bulunduğum bölgede Kablonet desteği yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi Netspeed ile görüş, ben Netspeed'e geçeli 1,5 ay oldu, 3.gün gelip bağladılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Netspeed’de ping, kesilme gibi sorun yaşayan var mı? Geçmeyi düşünüyorum da. Türk Telekom yolumuza taş koymasın?

Ttnet kullanıcısıyken hem kopma problemlerinden, hem oyun içi ping problemlerinden hemde download hızının yavaşlığından dolayı turknet'e geçiş yapmaya karar vermiştim, gerekli evrakları kendilerine kargo yoluyla ilettim ve ikinci gün turknet'e geçmişim sağlandı. Kullandığım 1 yıllık süre içerisinde fazlasıyla memnundum, download hızım uçuyor, oyun ççi ping değerlerim sürekli düşük ve sabit şekildeydi, bir kere bile kopma gibi bir sorun yaşamadım.. Turknet biraz şans işi, aynı hafta birkaç bina ötemde oturan kuzenim bağlattı ve tüm değerleri berbattı 2 hafta sonra iptal ettirdi mesela.. Ttnet kullanırken başvuru turknet'e başvuru yaptıysanız gerçekten çok saçma bir durum var ortada.. Aynı hat üzerinden, aynı şekilde internetinizi vermeye devam etmeleri gerekiyor, neyin boş kaynağı, neyin boş portu? Zaten halihazırda kullandığınız port üzerinden verilecek internet hizmetiniz.. Epey güzel saçmalamışlar galiba..

Ttnet kullanıcısıyken hem kopma problemlerinden, hem oyun içi ping problemlerinden hemde download hızının yavaşlığından dolayı turknet'e geçiş yapmaya karar vermiştim, gerekli evrakları kendilerine kargo yoluyla ilettim ve ikinci gün turknet'e geçmişim sağlandı. Kullandığım 1 yıllık süre içerisinde fazlasıyla memnundum, download hızım uçuyor, oyun ççi ping değerlerim sürekli düşük ve sabit şekildeydi, bir kere bile kopma gibi bir sorun yaşamadım.. Turknet biraz şans işi, aynı hafta birkaç bina ötemde oturan kuzenim bağlattı ve tüm değerleri berbattı 2 hafta sonra iptal ettirdi mesela.. Ttnet kullanırken başvuru turknet'e başvuru yaptıysanız gerçekten çok saçma bir durum var ortada.. Aynı hat üzerinden, aynı şekilde internetinizi vermeye devam etmeleri gerekiyor, neyin boş kaynağı, neyin boş portu? Zaten halihazırda kullandığınız port üzerinden verilecek internet hizmetiniz.. Epey güzel saçmalamışlar galiba..
Bu olay tam olarak alt yapı sahibinin diğer internet sağlayıcılarına altyapısını kullandırtmaması durumu oluyor. Aynı durumu bende yaşadım. Oturduğum binada Türk Telekom alt yapısı var. Superonline ile görüştüğümde port olmadığını, aynı şekilde Türknet ile görüştüğümde de kendilerine port açılmadığını söylediler. Türk telekom ile görüştüğümde de sadece kendilerinden hizmet alabileceğimi söylediler.

Bu olay tam olarak alt yapı sahibinin diğer internet sağlayıcılarına altyapısını kullandırtmaması durumu oluyor. Aynı durumu bende yaşadım. Oturduğum binada Türk Telekom alt yapısı var. Superonline ile görüştüğümde port olmadığını, aynı şekilde Türknet ile görüştüğümde de kendilerine port açılmadığını söylediler. Türk telekom ile görüştüğümde de sadece kendilerinden hizmet alabileceğimi söylediler.

Ben turknet ile iletişime geçtiğimde halihazırda zaten ttnet kullanıcısı olduğum için, aynı altyapı ve aynı porttan servis verebileceklerini söyleyip iki iş günü içerisinde internetim sorunsuz bir şekilde bağlamışlardı.. Belki de aralarındaki prosedür değişmiştir, ben yaklaşık olarak 1.5 sene öncesinden bahsediyorum zaten.. Ttnet mutlaka yine bir çakallık yapıp kendilerine mahkum etmeye çalışmıştır insanları, turknet'in taahhütsüz olması ve sunduğu download hızı, uygun fiyat politikası canlarını yakmış olsa gerek..

@anilbuldu Geçiş yapmak kolay zaten. Çünkü zaten bir internet kullanıcısısınız. Fakat yeni abonelik içn TurkNet'e başvurursanız, Türk Telekom her türlü engeli çıkarıyor karşınıza.
Netspeed ile bir görüş istersen.
Önerinizi dikkate alacağım. Yarın sabah firmaya başvuru yapacağım. O da olmaz ise Türk Telekom'un dediği gibi 90 günün dolmasını bekleyeceğim.
@NobodyAnymore Yeni abonelik işlemleri için kesinlikle haklısınız. Fakat geçiş süreci kolay.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı