TurkNet belge kontrolü aşamasına geri döndü

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Dün TurkNet'e başvurumuzu yaptık. Kurye gün içinde gelip belgeleri imzalattı, ben de kimlik resmini arkalı önlü olarak yükledim. Sonrasında 3. aşama olan işletmeci değişikliğine geldik. Bugün sabahtan aramışlar ancak cevap veremedik. Saat akşam üstü 5 gibi aradık ve durumu konuştuk. Onay için aramışlar ama ulaşamamışlar. Daha sonra ise konuşma sonrasında onay verdik her şeye. Online İşlem merkezinden kontrol ettiğimde işletmeci değişikliği adımından tekrar belge kontrolü adımına geçmiş. Herhangi bir sorun mu çıktı sizce?

Screenshot_20220211-204205_TurkNet.jpg

Son düzenleme:
10 ile başlayan IP almış. Turknet Online işlemlerden kullanıcı adı ve şifreyi alıp modemde giriniz. Büyük ihtimalle bağlantı yapar.
Zaten onu girdiğimde böyle yapıyor hocam.
Eski sağlayıcımın bilgilerini girdiğimde 46'lı bir IP alıyor. Statik IP hizmeti aldığım için.

Ben yanlış anlamışım. O zaman hattınız aktif olmamış. Bende fiber ile uğraşıyorum. Turk Telekom gelmiş, yan daireye modemi vermiş fiberi çekmiş. Dangalak komşu daire numarasını yanlış biliyor. Tabii benim VDSL iptal oldu. Bağlayan ekibi aradık, gelip düzeltecekler. Turknet’in hatası yok. Sıkıntı TT ekiplerinde.

Ben yanlış anlamışım. O zaman hattınız aktif olmamış. Bende fiber ile uğraşıyorum. Turk Telekom gelmiş, yan daireye modemi vermiş fiberi çekmiş. Dangalak komşu daire numarasını yanlış biliyor. Tabii benim VDSL iptal oldu. Bağlayan ekibi aradık, gelip düzeltecekler. Turknet’in hatası yok. Sıkıntı TT ekiplerinde.
Geçmiş olsun hocam. Ben de NetSpeed denen firmadan geçiş yapıyorum. Hız düşüklüğü, sürekli kesintiler, dalgalanmalar vs. derken artık iş çığırından çıktı. Direkt başvurumu yaptım. Şansıma tüm işlemler hızlı gerçekleşiyor.

Turk Telekom ekibine ulaştık. Fiberi çektiler evime kadar. 15-20 metre fiber kablo evin içinde kaldı. İstediğim yere cihazı koyabilirim ama girişe koydum. Dubleks olduğu için bu şekilde sıkıntı yaşamadım. Yaşarsam o zaman bakarız duruma. 119/8 hız alıyorum. 10 dakika oldu oturalı bilgisayar başına. Cihazları doğru yere yerleştirme sabitleme vs. der iken.

Turk Telekom ekibine ulaştık. Fiberi çektiler evime kadar. 15-20 metre fiber kablo evin içinde kaldı. İstediğim yere cihazı koyabilirim ama girişe koydum. Dubleks olduğu için bu şekilde sıkıntı yaşamadım. Yaşarsam o zaman bakarız duruma. 119/8 hız alıyorum. 10 dakika oldu oturalı bilgisayar başına. Cihazları doğru yere yerleştirme sabitleme vs. der iken.
Çok iyi hocam. Hayırlı kullanmalar. Umarım benim için de iyi bir deneyim olur.

Geri
Yukarı