TurkNet bina içi tesisattaki problem için 108 TL istiyor

38life

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gamıng B550M-E * AMD Ryzen 5 5600 * Artctic Freezer 34 E-sport DUO * Intel ARC A770 * 2x 16GB Apacer Panther ddr4 3600 * Corsair MP600 PRO XT 1 TB Gen4 PCIe x4 NVMe M.2 SSD * Samsung 860 EVO 500GB SSD * Seagate Barracuda 1TB HDD * Zalman Z11 Plus
Son 4 aylık internet hız grafiğim ektedir arkadaşlar. TurkNet bina içi tesisatta problem olduğunu söyleyip bunu çözmek için 108 TL istiyor. Sizce problem nerede? Bina içi kablolarda problem varsa bu dalgalanma nasıl oluyor? Kablo bir gün kötüyken diğer gün kendi kendine iyileşiyor mu? Bir halt anlamadım bu işten. Gerçi son dönemde hiç düzelmedi. Bu kadar uzun süre düzelmeden düşük hızda kaldığı hiç olmamıştı. Aslında binaya Kablonet fiber gelmiş ama ben TT santraline yakın olduğum için hızım düzgün olduğunda her şey gayet iyi oluyor. Ping, jitter değerlerim hep çok iyi, hız düşükken bile... Kablonet kullananlarda genelde yüksek ping görüyorum. Kablonet santraline yakın mıyım değil miyim onu da bilmiyorum. O yüzden ne yapsam bilemedim.

HizGrafigi.png

Ya lanet olsun ki bizim de aynı. Altyapıdan dolayı bir anda internetim kesiliyor ve 1 saat gelmiyor. Bazen bir anda 100 200 ping oluyor. Turknet'i aradığım zaman ise binada sorun olduğu 108 TL ödeme karşılığında düzeltileceği söyleniyor.

Son 4 aylık internet hız grafiğim ektedir arkadaşlar. TurkNet bina içi tesisatta problem olduğunu söyleyip bunu çözmek için 108 TL istiyor. Sizce problem nerede? Bina içi kablolarda problem varsa bu dalgalanma nasıl oluyor? Kablo bir gün kötüyken diğer gün kendi kendine iyileşiyor mu? Bir halt anlamadım bu işten. Gerçi son dönemde hiç düzelmedi. Bu kadar uzun süre düzelmeden düşük hızda kaldığı hiç olmamıştı. Aslında binaya Kablonet fiber gelmiş ama ben TT santraline yakın olduğum için hızım düzgün olduğunda her şey gayet iyi oluyor. Ping, jitter değerlerim hep çok iyi, hız düşükken bile... Kablonet kullananlarda genelde yüksek ping görüyorum. Kablonet santraline yakın mıyım değil miyim onu da bilmiyorum. O yüzden ne yapsam bilemedim.

Eki Görüntüle 966904

Bize de aboneliğimizi iptal ettirmemize rağmen modem gönderdiler. Modemi kargo ile geri yolladım fakat TurkNet modemi geri yollamadığımı söyleyip 300 küsur fatura yolladı...

Bize de aboneliğimizi iptal ettirmemize rağmen modem gönderdiler. Modemi kargo ile geri yolladım fakat TurkNet modemi geri yollamadığımı söyleyip 300 küsur fatura yolladı...

Hiç uğraşmayın hakem heyetine kargoyu verdiğinize dair belgeyle birlikte başvurun söke söke geri alın paranızı.

Eki Görüntüle 966904

Modemden internete basıp görsel atarsanız orada belli olur sorunun nerede olduğu aşağı yukarı. Onun dışında onların yapacağı çok da bir şey yok hiçbir internet görevlisi duvarları kırıp da ilk çekilmiş kabloyu yenilemez çılgınlık olur. En dandik kabloyu merdivenden çekip giderler o da belki. Google'den herhangi bir CAT6 23 awg bakır internet kablosu alın, bir ucu boş olsun ankastreye çakın ( tornavidayla veya internetten aldığınız 20 liralık krone bıçağıyla ) diğer ucunu da ucuna RJ11 taktırın modeminize takın. Dediğiniz gibi yakınsanız sunuculara hayatınızda gördüğünüz en iyi internete sahip olacaksınız. Anlatması uzun sürdü ama yapması 10 dakika. Fiyat da 108 tutmaz bile hem en kalitelisini kullanmış olursunuz.

Ya lanet olsun ki bizim de aynı. Altyapıdan dolayı bir anda internetim kesiliyor ve 1 saat gelmiyor. Bazen bir anda 100 200 ping oluyor. Turknet'i aradığım zaman ise binada sorun olduğu 108 TL ödeme karşılığında düzeltileceği söyleniyor.
problemlerimiz farklı aslında ama sonuç aynı belli ki. Bende tamamen kesilme olmuyor hiç. Ping de iyi durumda hep. Ama hız böyle ne yazık ki.
Gerçekten güzel bir dolandırıcılık örneği.

Pardon yanlış bilgi verdim hep karıştırıyorum büyüklükleri, RJ11 çaktıracaksınız 2 3 lira tutar en fazla. Tüm elektrikçiler ve internetçiler hatta çoğu internet kafeci yapar. RJ45 jak modem-PC arası bağlantı, RJ11 ankastre veya bina girişi ile modem arası olan bağlantı.

Hiç uğraşmayın hakem heyetine kargoyu verdiğinize dair belgeyle birlikte başvurun söke söke geri alın paranızı.

Modemden internete basıp görsel atarsanız orada belli olur sorunun nerede olduğu aşağı yukarı. Onun dışında onların yapacağı çok da bir şey yok hiçbir internet görevlisi duvarları kırıp da ilk çekilmiş kabloyu yenilemez çılgınlık olur. En dandik kabloyu merdivenden çekip giderler o da belki. Google'den herhangi bir CAT6 23 awg bakır internet kablosu alın, bir ucu boş olsun ankastreye çakın ( tornavidayla veya internetten aldığınız 20 liralık krone bıçağıyla ) diğer ucunu da ucuna RJ11 taktırın modeminize takın. Dediğiniz gibi yakınsanız sunuculara hayatınızda gördüğünüz en iyi internete sahip olacaksınız. Anlatması uzun sürdü ama yapması 10 dakika. Fiyat da 108 tutmaz bile hem en kalitelisini kullanmış olursunuz.

Modemden internete basmak derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Diğer söylediklerinizi anladım, internetten de bakıyorum dünden beri zaten. Ama önce bi test edeyim, sorun kabloda değilse kabloya boşa para vermeyeyim diyorum ama modemi ankastre kutusuna götürsem modemi takabileceğim bi priz yok. Onu nasıl yapacam bilemedim. Bir de evde telefon hattının geldiği delikten yeni alacağım kabloyu salsam direkt aşağıdan kutunun oraya çıkar mı acaba.

Modemden internete basmak derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Diğer söylediklerinizi anladım, internetten de bakıyorum dünden beri zaten. Ama önce bir test edeyim, sorun kabloda değilse kabloya boşa para vermeyeyim diyorum ama modemi ankastre kutusuna götürsem modemi takabileceğim bir priz yok. Onu nasıl yapacağım bilemedim. Bir de evde telefon hattının geldiği delikten yeni alacağım kabloyu salsam direkt aşağıdan kutunun oraya çıkar mı acaba?

1618014195428.png

Bu görseli istemiştim, solda internet butonu seçili. Burada altyapınız ve size gelen internetle ilgili veriler bulunmakta.

Eki Görüntüle 966912

Bu görseli istemiştim, solda internet butonu seçili. Burada altyapınız ve size gelen internetle ilgili veriler bulunmakta.
Benimki TP-Link olduğu için menü farklı ama burası sanırım.
bbbbb.PNG

Benimki TP-Link olduğu için menü farklı ama burası sanırım.
bbbbb.PNG
Daha 5 dakika önce bakmıştım 12mbps idi. Şimdi 68mbps çıkıyor testte. 1 buçuk aydır falan ilk kez düzeldiğine denk geldim şuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı