Çözüldü TurkNet download hızı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerem325

Hectopat
Merhaba, bugün TTNET'ten TurkNet'e geçiş yaptım. İnternete bağlandım fakat internet hızım 75Mbps olması gerekirken 3-5 download 6 upload hızlarında. TTNET kullanırken 20 download 4 upload alıyordum ancak şimdi daha da fazla düştü. Hat değerlerimi resim olarak ekledim. Dediğim gibi TTNET'te bir problem yoktu TurkNet geçince bu sorun ortaya çıktı.

Ekran görüntüsü 2022-02-07 213933.png

@500498
Her sayfayı yenilediğimde hata sayıları artıyor. Download hızım ilk başlarda 40 seviyelerindeyken şu anda 1 - 2 seviyesinde.

Son düzenleme:
Çözüm
Eki Görüntüle 1299200

Hocam dünkü talepte TTNET ekibi yönlerdirdiler. Bugün anneme kabloların eski olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylemişler, talep açıyorum ve bunları yazacağım şimdi. Hangi kablolar eski bilmiyorum, ankastreden gelen bir kablo yok.
Hocam hat değerleri şuan sınırda. Muhtemelen dediğiniz gibi kabloda sorun var. Modeme 60mbs geliyor fakat bant genişliği çok düşük. Modem markanız nedir bu arada oda sorunlu olabilir
Modem sıkıntılı bir model ama kopma yasatmamasi lazım. Muhtemelen kablolarda sorun var. Kneetic model bir modem almanız daha iyi olur bence
Kabloları talep açsam gelip düzeltirler mi? Modemi yakın bir zamanda alamam.
Kabloları talep açsam gelip düzeltirler mi? Modemi yakın bir zamanda alamam.
Kabloları elektrikçi çağırıp benim düzelttirmem gerekiyormuş. Cevaplar için teşekkürler

Son düzenleme:
Hocam bugün baktım SNR yükselmiş ancak problem hala devam ediyor. (kablo taktırmadım daha)

Eki Görüntüle 1300037

Eki Görüntüle 1300040
Sorunun kablolardan kaynaklandığı kesin midir sence?

Modem degerleri aynımı yine. Upload 6 hız 0,32 gösteriyorsa benim tahminim modemde sorun var. Şöyle yap kabloları yenile sorun düzelmezse 200 ila 300 liralık ADSL ve VDSL2 destekleyen modem al muhtemelen düzelir.
Hocam bugün baktım SNR yükselmiş ancak problem hala devam ediyor. (Kablo taktırmadım daha)

Eki Görüntüle 1300037

Eki Görüntüle 1300040
Sorunun kablolardan kaynaklandığı kesin midir sence?
Modem degerleri normalin bı tık altında hafif kopmalar olsada bu denli kopma olmaması lazim
Modem degerleri aynımı yine. Upload 6 hız 0,32 gösteriyorsa benim tahminim modemde sorun var. Şöyle yap kabloları yenile sorun düzelmezse 200 ila 300 liralık ADSL ve VDSL2 destekleyen modem al muhtemelen düzelir.

Modem degerleri normalin bir tık altında hafif kopmalar olsa da bu denli kopma olmaması lazim.

Cok özür diliyorum işte olduğum için yanlış bakmışım bilgilere. Şimdi modeme gelen hız 45 Mbps ulaşılabilir en yüksek hız 68 Mbps yani bu şunu gösteriyor paketini dusurmemisler. Eğer 35 Mbps sabitlense orada ki Max hız 35 Mbps olurdu. Eğer sistemde 35 görünüyorsa modemi resetleyin yeni kurulum yapın. Yine modemin değerleri değişmezse kayıt bırak sorun devam ederse modemi değiş. Şu an hat zayıflaması denieln kısım 8/9.3 olmalı minimum. Sorunun kaynağı sinyalin zayıf olması.

Son düzenleme:

Modem degerleri normalin bir tık altında hafif kopmalar olsa da bu denli kopma olmaması lazim

Cok özür diliyorum işte olduğum için yanlış bakmışım bilgilere. Şimdi modeme gelen hız 45 Mbps ulaşılabilir en yüksek hız 68 Mbps yani bu şunu gösteriyor paketini dusurmemisler. Eğer 35 Mbps sabitlense orada ki Max hız 35 Mbps olurdu. Eğer sistemde 35 görünüyorsa modemi resetleyin yeni kurulum yapın. Yine modemin değerleri değişmezse kayıt bırak sorun devam ederse modemi değiş. Şu an hat zayıflaması denieln kısım 8/9.3 olmalı minimum. Sorunun kaynağı sinyalin zayıf olması.

Tamamdır hocam teşekkür ederim. Şimdilik kablo alana kadar hızımı 24Mbps'ye düşürteceğim.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Şimdilik kablo alana kadar hızımı 24Mbps'ye düşürteceğim.
Ekran görüntüsü 2022-02-09 182246.png

Adamları dün 2 kere uyarmışım hala sınırlamamışlar. Arama talebi gönderdim, telefonda canlı olarak düşürttüreceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı