TurkNet düşük hız

Shuj

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Haziran ayından beri TurkNet 35'lik paketi kullanıyorum. İlk 2 3 ay sorunsuzdu ama sonrasında aylarca kopma sorunu yaşadım. Milyon kez destek kaydı açtım sonuç sıfır. Önceden kopma olsa da 33-34 Mbps hız alıyordum 1 aydır da durum ekteki gibi. Modemden iç tesisisattan vs diye zırvaladılar ama hiçbirinde sorun yok. Sormak ve öğrenmek istediğim şu. Müşteri temsilcisi hatta tanımlı 35 download 6 upload görünüyor sorun yok diyor fakat teknik bilgiler kısmında durum bu şekilde. Ping ise rezalet. Konumum 85 Mbps destekliyor ama ben neden bu hızları alıyorum? Altyapı kaynaklı mı yoksa iç tesisat kaynaklı mı bunu nasıl öğrenebilirim? Modem hat degerlerinde de hızlar bu şekilde görünüyor. Elimde somut bir şey olsa ona göre hareket edeceğim fikir verin Allah aşkına vallahi bezdim artık. Korkudan başka ISS de geçemiyorum aynı sorunu yaşarım diye.

Dosya Ekleri

• IMG_20201218_223514.jpg
    IMG_20201218_223514.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 26
VDSL’de 35’den yüksek hızlara erişmek istiyorsanız, Türknet’e 10 TL ekstra ücret ödemeniz lazım. Büyük ihtimal 75 paketine geçirirler. Müşteri hizmetlerine yazıp, eğer sorunum halledilmez ise başka ISS’ye geçeceğinizi söyleyin. İllaki üzerine düşeceklerdir.

VDSL’de 35’den yüksek hızlara erişmek istiyorsanız, Türknet’e 10 TL ekstra ücret ödemeniz lazım. Büyük ihtimal 75 paketine geçirirler. Müşteri hizmetlerine yazıp, eğer sorunum halledilmez ise başka ISS’ye geçeceğinizi söyleyin. İllaki üzerine düşeceklerdir.

Hocam ben zaten ilk 3 ay paketimde tanımlı 35 Mbps hızını alıyordum. Hizmetler kısmında da paket olarak yalın 35 yazıyor. Tanımlı hızda 35 ama durum bu bunun sebebini öğrenmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı