TurkNet düşük hız

mertwitcher

Hectopat
Öncelikle merhaba, Superonline taahhütüm bittiği için TurkNet'e geçme kararı aldım. Başvurumun ardından bugün modem kurulumu için ekip eve gelip modemi kurdu. Az önce TurkNet'ten gelen hizmetinizin geçiş işlemleri tamamlandı mesajı sonrası modemi kullanmaya başladım. Bana söylenen indirme hızı 92mb/s olmasına rağmen şu an 40 civarı alıyorum yükleme hızım 0.7 seviyelerinde. İlk gün olduğu için hız değerlerim düşük olabilir mi? Bu işlerden pek anlamadığım için size sorma ihtiyacında bulundum.(Binamda fiber altyapı mevcut.)

Fiber kullanıyorsanız hızda kayıp olmaması lazım. Destek kaydı açın.
Ayrıca fiber altyapı derken TT fiberini mi kastettiniz yoksa Superonline fiberini mi?

Fiber kullanıyorsanız hızda kayıp olmaması lazım. Destek kaydı açın.
Ayrıca fiber altyapı derken TT fiberini mi kastettiniz yoksa Superonline fiberini mi?
Normalde Superonline fiberi kullanıyorduk ama TT fiberinde olduğu söylendi. Destek kaydını açtım 48 saat içinde çözeceklerini ilettiler.

Turknet, superonline üzerinden fiber hizmeti veremez. Anlaşmaları yok zaten. Şu an büyük ihtimal size TT VDSL üzerinden hizmet veriyorlar.

Normalde Superonline fiberi kullanıyorduk ama TT fiberinde olduğu söylendi. Destek kaydını açtım 48 saat içinde çözeceklerini ilettiler.
SOL fiberi üzerinden TurkNet hizmet veremiyor, sormamın nedeni buydu.
TT fiberi olduğuna emin misiniz? VDSL kullanıyor olmayasınız? Netspeed altyapı sorgulama sitesinden sorgulama yapar mısınız?

SOL fiberi üzerinden TurkNet hizmet veremiyor, sormamın nedeni buydu.
TT fiberi olduğuna emin misiniz? VDSL kullanıyor olmayasınız? Netspeed altyapı sorgulama sitesinden sorgulama yapar mısınız?

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-12-23_135053_altyapisorgu.netspeed.com.tr.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-12-23_135053_altyapisorgu.netspeed.com.tr.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 41
@mertwitcher rica etsem aynı sorgulamayı turknet üzerinden yapar mısınız? Kendi dairenizi değil başka daireyi sorgulayın. Sizinkini sorgularsanız göstermez zaten.

Geri
Yukarı