Turknet Geçiş Yeni Hat Daha İyi Olur mu?

• Konuyu başlatan CC76
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 4B
Türknete geçersen eğer zaten yeni hat çekme gibi bir olay olmayacak. Türk telekom altyapısı üzerinden size internet sağlayacaklar. Eğer ki yapa altyapısı yok ise bölgenizde. Kısaca en kötü şu an aldığınız hızı alırsınız. Birde ricam modem arayüzünden dsl bağlantı bilgisini paylaşırmısınız.

Şurda paylaştığım gibi o zaman ne kadar hız alabileceğinizi daha net söyleyebilirim.
Buna nereden bakılıyordu 192.168.1.1 arayüze e giripmi bakıcam

Aktif olarak TT 24Mbps VDSL kullanıyorum. Kullandığım süre boyunca neredeyse hiçbir altyapı sorunuyla karşılaşmadım. Bu ayın 20'sinde taahhüt sürem bitiyor. TT'de eski abone olduğum için port ya da santral olarak daha uzak bir yerden internet aldığımı düşünüyorum ama böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum. TurkNet geçerken bu sebepten ötürü yeni hat bağlatmak istiyorum, yeni hat olursa en yakın bölgeden bağlarlar, daha yüksek hız alırım diye düşünüyorum. Bu arada bölgemde TurkNet Aktif Altyapı mevcut ve sorunsuz bir şekilde kullanan yakınlarım var, 33/13, 40/20 hız alıyorlar. Aynı sokak olmasına rağmen 33/13 alan benim gibi eski abone ve hattını yeni hat çektirmeden direkt TurkNet geçirdi. 40/20 ise yeni bir hat aldı. Sizce bir fark olur mu? Önerileriniz nelerdir?
Türknet tavsiye ederim. 5ping 35 down 3up alıyorum. 1 Ay ücretsiz ben 1 ay ücretsiz siz kullanabilirsiniz. Lütfen bu kod ile başvuru yapın. "NYF17YQ71SYJ" İstanbul ümraniyede kullanıyorum. Memnunum adım onur k.

Arkadaşlar İSS önerisi pek istemiyorum. Bölgem çok sorun olan bi bölge değil. Bi süredir üst katta zaten Turknet kullanılıyor, gelen hız 33/14 civarlarında. Benim sorduğum şey şu mevcut, uzun süredir sorunsuz bi şekilde kullandığım VDSL hattımı direkt olarak mı geçirmeliyim yoksa yeni bir hat mı bağlatmalıyım? Mevcut hattım sorunsuz ama en yakın bölgeden geldiğini düşünmüyorum.
Bu ara pek girmiyorum ve o yuzden biraz gec gordum malesef. TurkNet YAPA varsa bolgendeki insanlarla ayni alirsin ama yeni abonelik baslatmak demek size yeniden hat cekilecegi anlamina gelmez ki. Diger insanlarla ayni almani ic tesisatin ve benzeri etki edebilir ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı