TurkNet Giga Fiber vs. fiber

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2022-05-30 012838.png

1- Ben 1000 Mbps internet hızı mı alacağım?
2- Giga Fiber mi, fiber mi? Bunların arasında ki fark nedir?
3- Modem gelecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazlarınız (bilgisayarlarınız, telefonlarınız ve diğer internete bağlanan cihazlar) ve evinizin kablolaması destekliyorsa 1000 Mbps/1 Gbps bağlantı alacaksınız, GigaFiber denilen şey TurkNet'in 1 Gbps bağlantı sağladığı sisteme verdiği isimdir; iki adet cihaz verilecek, biri GPON (fiber kabloyu bakıra çeviren cihaz), diğeri ise bu GPON'dan gelen hatta modem görevini yapacak cihaz.

Cihazlarınız (bilgisayarlarınız, telefonlarınız ve diğer internete bağlanan cihazlar) ve evinizin kablolaması destekliyorsa 1000 Mbps/1 Gbps bağlantı alacaksınız, GigaFiber denilen şey TurkNet'in 1 Gbps bağlantı sağladığı sisteme verdiği isimdir; iki adet cihaz verilecek, biri ONT (fiber kabloyu bakıra çeviren cihaz), diğeri ise bu ONT'dan gelen hatta modem görevini yapacak cihaz.
Destekleyip desteklemediğini öğrenebilir miyim? Şuan evimde internet yok. Cayma bedeli ödedim (Türk Telekom). İlk olarak TurkNet kutu bağlattı binaya sonra Türk Telekom'da bağlattı. ONT cihazını onlar mı kuracak yoksa ben mi?

Destekleyip desteklemediğini öğrenebilir miyim? Şuan evimde internet yok. Cayma bedeli ödedim (Türk Telekom). İlk olarak TurkNet kutu bağlattı binaya sonra Türk Telekom'da bağlattı. ONT cihazını onlar mı kuracak yoksa ben mi?
Telefonunuz ve bilgisayarınızın özelliklerini kısa bi' araştırırsanız bağlantı seçeneklerinde desteklenen en yüksek hızları görebilirsiniz. Ek olarak, elinizde CAT6/CAT6A veya CAT7 kablo varsa kablolama sorun olmayacaktır. Bildiğim kadarıyla GigaFiber hattında TurkNet kuruyor.

Eki Görüntüle 1403656
Bu GPON cihazı ile verecekleri Zyxel modem arasında bağlantı kurulacak.

1000 Mbps'ye kadar hız alacaksınız. Gigafiber, Turknet'in kendi fiberine koyduğu isim.

Kurulumu evet onlar yapacak.
Keşke şundan bende de olsa, nasıl da imreniyorum. Fotoğraf size aitse hayırlı olsun. :)

Keşke şundan bende de olsa, nasıl da imreniyorum. Fotoğraf size aitse hayırlı olsun. :)
Yok maalesef değil internetten aldım. Ben de imreniyorum. Şehrime geliyor, (Eskişehir) hatta alt mahallemde çalışmalar başlamış sanırım ama buraya gelir mi artık bilmiyorum, hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı