TurkNet GigaFiber 5GHz bağlantıda taahhüt ettiği hızı veremiyor

AhmetCetin

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle hepinize merhaba İstanbul'da (Avrupa yakası) oturduğum sitede TurkNet GigaFiber için çalışma yaptı. Taahhüdüm biter bitmez başvuru yaptım ve kurulum yapıldı.
Kesinlikle hız ile ilgili beğenmediğim bir yer yok 1000 Mbit hız almak için CAT6 ve 1000 Mbit destekleyen internet kartlı bir bilgisayara kablolu şekilde bağlanmam gerektiğini de biliyorum lakin 5 GHz Wi-Fi ile birkaç cihazı bağladım ve en fazla 240-310 Mbit arası download ve upload hızları alabildim.

Hız testi yaptığım cihazlar ve web siteleri;
iPhone 12 (Speedtest)
Everest EWN-999 Wi-Fi adaptörü (Speedtest)
Xiaomi Mi Stick 4K (Speedtest-netflix)
HP G5 250 dizüstü (Speedtest)
iPad 9.nesil (Speedtest)

Yazdığım tüm cihazlarda yukarıda belirttiğim hızı asla aşamadım bunun sebebi kablosuz ile bağlı olmam mı yoksa sağlayıcım vadettiği hızı veremiyor mu?
Şu an alabildiğim hız bana söylenen hızın 10/3'ü olarak varsayabiliriz çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle hepinize merhaba İstanbul'da (Avrupa yakası) oturduğum sitede TurkNet GigaFiber için çalışma yaptı. Taahhüdüm biter bitmez başvuru yaptım ve kurulum yapıldı.
Kesinlikle hız ile ilgili beğenmediğim bir yer yok 1000 Mbit hız almak için CAT6 ve 1000 Mbit destekleyen internet kartlı bir bilgisayara kablolu şekilde bağlanmam gerektiğini de biliyorum lakin 5 GHz Wi-Fi ile birkaç cihazı bağladım ve en fazla 240-310 Mbit arası download ve upload hızları alabildim.

Hız testi yaptığım cihazlar ve web siteleri;
iPhone 12 (Speedtest)
Everest EWN-999 Wi-Fi adaptörü (Speedtest)
Xiaomi Mi Stick 4K (Speedtest-netflix)
HP G5 250 dizüstü (Speedtest)
iPad 9.nesil (Speedtest)

Yazdığım tüm cihazlarda yukarıda belirttiğim hızı asla aşamadım bunun sebebi kablosuz ile bağlı olmam mı yoksa sağlayıcım vadettiği hızı veremiyor mu?
Şu an alabildiğim hız bana söylenen hızın 10/3'ü olarak varsayabiliriz çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba, yaşadığınız bu durum ile ilgili oim üzerinden performans arıza kaydı oluşturur musunuz?

Normal 5 GHz hızları alıyorsunuz. Tam hızı alabilmek için Wi-Fi yerine kablo kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı