TurkNet GigaFiber için modem önerisi

prooge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Geçen hafta evime TurkNet gigabit internet bağlandı. Akabinde TurkNet Modem'i ücretsiz getirdi. Modeli: Zyxnel VMG8623-T50b. Bağlarken arkadaşlar eviniz merkeze çok yakın minimum 900-950 alırsınız demişti. Ancak testlerde 600-700 çıkıyor hatta yoğun saatlerde 300'lere düşüyor.

Acaba bende modemden midir diye şüphelenmeye başladım. Çünkü telefon bile 5G ile bağlı olsa bile 400'ün üzerine çıkmıyor. Sizce bu modem bu kadar yüklü hızı kaldıramıyor mu? Başka sağlam bir modem alsam tam kapasite de kullanabilir miyim?

Not: Bu arada bu kadar hızları bulmuşsun daha ne arıyorsun demeyin, çok şükür tabii ama 1.000 vadediyorken evimdeki bağlantıda uygunsa bu hızı almak isterim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu bağlantıda mı 600-700 Mbps değerlerine ulaşıyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar,
Geçen hafta evime TurkNet gigabit internet bağlandı. Akabinde TurkNet Modem'i ücretsiz getirdi. Modeli: Zyxnel VMG8623-T50b. Bağlarken arkadaşlar eviniz merkeze çok yakın minimum 900-950 alırsınız demişti. Ancak testlerde 600-700 çıkıyor hatta yoğun saatlerde 300'lere düşüyor.

Acaba bende modemden midir diye şüphelenmeye başladım. Çünkü telefon bile 5G ile bağlı olsa bile 400'ün üzerine çıkmıyor. Sizce bu modem bu kadar yüklü hızı kaldıramıyor mu? Başka sağlam bir modem alsam tam kapasite de kullanabilir miyim?

Not: Bu arada bu kadar hızları bulmuşsun daha ne arıyorsun demeyin, çok şükür tabii ama 1.000 vadediyorken evimdeki bağlantıda uygunsa bu hızı almak isterim:)

Hocam fiber bağlantıda yoğunluktan dolayı hız düşüşleri normaldir fakat dediğiniz gibi 300 Mbps hızlara düşmesi anormal yoğun saatlerde kablolu olarak testi yapın sorunu daha net anlayalım.

Kablolu bağlantıda mı 600-700 Mbps değerlerine ulaşıyorsunuz?
evet hocam 700 Mbps gibi değerler kablo ile. iPhone ile 500 veriyor 5GHZ bağlantıda

Hocam fiber bağlantıda yoğunluktan dolayı hız düşüşleri normaldir fakat dediğiniz gibi 300 Mbps hızlara düşmesi anormal yoğun saatlerde kablolu olarak testi yapın sorunu daha net anlayalım.
700-750 gibi rakamlar kablo ile geliyor hocam. Acaba modem kalitesizliğinden olabilir mi ?

Kablosuz bağlantı yapıyorsan kullandığın cihaz ile alakalı olabilir. Kablolu dene.

Muhtemelen arada böyle bir cihaz da var. Doğru mu?

Doğruysa router almanız hem işe yarar hem de daha iyi olur. Bütçe?
evet hocam buna bzner cihaz var. Ancak 700 MBPS gibi rakamlar kablolu ile geliyor. Telefon ile 500 üzerine çıkmıyor. Modem ile aynı odadayım.

Evet hocam 700 Mbps gibi değerler kablo ile. iPhone ile 500 veriyor 5GHz bağlantıda.

700-750 gibi rakamlar kablo ile geliyor hocam. Acaba modem kalitesizliğinden olabilir mi?

Evet hocam buna bzner cihaz var. Ancak 700 Mbps gibi rakamlar kablolu ile geliyor. Telefon ile 500 üzerine çıkmıyor. Modem ile aynı odadayım.

Hocam modemle alakası olduğunu sanmıyorum. Modem 900-950 değerlerine kadar ulaşıyor çoğu kullanıcıda desteğe başvurmanız öneririm en son çare olarak router deneyebilirsiniz.

Hocam merhaba. Bende TurkNet GigaFiber kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla TurkNet modem vermekte. Hız olarak lokasyondan dolayı 700 aliyor olabilirsiniz. Kablolu olarak 850-900 arasi aliyorum bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı